Tadeusz Rydzyk. MARCIN GADOMSKI/East NewsŹródło: MARCIN GADOMSKI/East News
Wszystkie wideo autora Konrad Wrzesiński
Autor Konrad Wrzesiński - 17 Stycznia 2020

Tadeusz Rydzyk straszył słuchaczy na antenie. Widzi wielkie zagrożenie

Tadeusz Rydzyk znany jest ze swoich twardych, nie do końca postępowych poglądów. Redemptorysta po raz kolejny dał temu wyraz na antenie swojego radia.

Szef Radia Maryja bez wątpienia lubi edukować swoich słuchaczy. Klasycznie do lekcji na temat "właściwego światopoglądu" dołożył wzmiankę o zagrożeniach, jakie czyhają na ludzi praworządnych. Do tego dorzucił tradycyjne już nieomal słowa o Sowietach.

Tym razem nie poszło jednak o ekologię. Ojciec Rydzyk wie, że znudzony uczeń słabo chłonie wiedzę, wobec tego redeptorysta żongluje tematami. Przyszła kolej na gender.

Ksiądz dostał zakaz wypowiadania się w mediach. Wszystko przez kontrowersyjny wpisKsiądz dostał zakaz wypowiadania się w mediach. Wszystko przez kontrowersyjny wpisCzytaj dalej

Tadeusz Rydzyk: gender przyniesie więcej szkód niż komunizm

Ojciec dyrektor na antenie wspomniał o polskich uczonych, którzy borykają się z dużymi problemami z powodu wyznawanych przez nich "tradycyjnych wartości".

– Zobaczmy, jak na tych uniwersytetach psują młodzież. To jest potężne działanie tych, którzy już są wyszkoleni przez wiele lat na uniwersytetach w Polsce. Były te studia genderowe opłacane przez państwo. I to jest wychowywanie młodzieży? – nauczał szef Radia Maryja, cytowany przez "SE".

– Nie bądźmy naiwni, że nic się nie dzieje. Dzieje się bardzo dużo i to dzieje się przeciwko rodzinie, przeciwko normalnemu wychowywaniu dzieci i młodzieży – przekonywał Rydzyk i dodał: – powinniśmy się zmobilizować wszyscy, którzy są za normalnością. To nie jest tylko sprawa katolicka, to jest sprawa rozumu. To jest grzech przeciwko rozumowi.

Tadeusz Rydzyk ukochał porównania do marksizmu i Armii Czerwonej. Nie inaczej było i tym razem. – Gender przyniesie o wiele więcej krzywdy ludziom i narodom niż komunizm – grzmiał na antenie swojego radia.

ZOBACZ TAKŻE:

1. 35 dni płatnego urlopu i ekstra przerwa w pracy. Szykuje się rewolucyjna zmiana dla wszystkich pracowników?

2. W Australii w końcu spadł deszcz. Niestety eksperci przed nim ostrzegają, może być jeszcze gorzej

3. Zapomniany wywiad z Anną Jantar przed śmiercią. Niezwykle poruszające słowa piosenkarki

4. Rzesze Polek i Polaków mogą skorzystać. Wyższe progi przy 500 plus

5. Wypłynął skandaliczny dokument. Tak duchowni chronią się przed oskarżeniami o pedofilię

6. Agonia dziecka trwała dniami, z głodu jadło proszek do prania. Jego mama w tym czasie oddawała się haniebnym czynnościom

Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj wtv.pl na: Google News