Tadeusz Rydzyk w objęciach Matki Boskiej
Źródło: youtube/Radio Maryja
Wszystkie wideo autora Michalina Kobla
Autor Michalina Kobla - 16 Listopada 2019

Tadeusz Rydzyk sprofanował wizerunek Matki Boskiej? Kultowe zdjęcie

Tadeusz Rydzyk wielokrotnie mówił o kościele, jako oblężonej twierdzy. Odnosił się przy tym często do profanacji symboli religijnych. Ostatnio, z okazji zbliżających się, 28. urodzin Radio Maryja, zaproponował wiernym kupno specjalnych folderów, służących do zadośćuczynienia Matce Boskiej, która, według redemptorysty, doświadcza licznych zniewag. Pytanie, co sam duchowny ma "za uszami".

Tadeusz Rydzyk na bieżąco komentuje wydarzenia, będące przedmiotem debaty publicznej. Zwłaszcza, kiedy dotyczą kościoła. Redemptorysta odnosił się już krytycznie do "Tylko nie mów nikomu" braci Sekielskich, czy wizerunku Matki Boskiej z tęczową aureolą. Duchowny zachęca nawet, z okazji urodzin jego radiostacji, do zadośćuczynienia Maryji za zniewagi.

Tadeusz Rydzyk proponuje zadośćuczynienie Matce Boskiej. Specjalny pakietTadeusz Rydzyk proponuje zadośćuczynienie Matce Boskiej. Specjalny pakietCzytaj dalej

Przypominamy jednak, że temat "obrazy uczuć religijnych" jest bardzo trudny, co tłumaczyli uczestnicy naszej debaty "Bez Obrazy". Jego złożoności dowodzić może fakt, że sam Rydzyk takowej profanacji mógł dokonać.

Tadeusz Rydzyk w objęciach Matki Boskiej

Jakiś czas temu interauci zauważyli, że w jednym z programów Telewizji Trwam, przedstawiono obraz, na którym Matka Boska... obejmuje Tadeusza Rydzyka.

- To dopiero profanacja Matka Boża z dzieciątkiem Rydzyk - skomentowała opublikowane zdjęcie internautka.

Tadeusz Rydzyk w objęciach Matki Boskiej na antenie telewizji Trwam.

ZOBACZ TAKŻE:

1. Ksiądz pisał obsceniczne wiadomości do 13-latki. Prokuratura i kuria problemu nie widzą

2. Już za kilka miesięcy emerytury wzrosną! Musisz spełnić jeden warunek

3. Radio Maryja w opałach. Tak źle nie było od niemal 30 lat

4. Za PRL-u gościł na każdym, świątecznym stole. Ponura prawda o kultowej potrawie