Tadeusz Rydzyk. https://www.facebook.com/RadioMaryja/photos/a.449523021737871/2702427263114091/?type=3&theaterŹródło: https://www.facebook.com/RadioMaryja/photos/a.449523021737871/2702427263114091/?type=3&theater
Wszystkie wideo autora Konrad Wrzesiński
Autor Konrad Wrzesiński - 27 Grudnia 2019

Sprawa Rydzyka coraz bliżej papieża Franciszka. Zebrano 129 tys. podpisów

Tadeusz Rydzyk zdobywa coraz większy rozgłos za granicą. O problemach ojca dyrektora w Kanadzie informowaliśmy już kilka dni temu. Teraz Arcybiskup Edmonton może stać się osobą, za pośrednictwem której petycja w sprawie ukrócenia politycznej działalności ojca Tadeusza Rydzyka trafi do papieża Franciszka.

Pod apelem podpisało się już prawie 130 tys. osób. Gdy liczba ta przekroczyła 100 tys., petycja trafiła w ręcę byłego kanadyjskiego polityka Thomasa Lukaszuka. Jak podaje Onet.pl, autorzy apelu (Adam N. i Witek M.) obawiali się, że z powodu swojej inicjatywy będą mieli problemy w Polsce, dlatego o pomoc poprosili kanadyjskiego polityka polskiego pochodzenia.

– Nasz kanadyjski ambasador jest gwarantem doręczenia petycji niezależnie od wydarzeń w Polsce – powiedzieli onetowi.

Lukaszuk przedstawił petycje duchownym, tłumacząc, że Rydzyk rozsiewa nienawiść. – Apel z podpisami został złożony na ręce arcybiskupa Richarda Smitha w języku polskim, angielskim, włoskim i hiszpańskim – mówił mężczyzna.

wtv.pl - portal informacyjny"Od jakiegoś czasu odbywamy spotkania". Beata Szydło wróci do polskiej polityki?Czytaj dalej

Tadeusz Rydzyk zyska zainteresowanie papieża

Jak podaje onet, petycja z pewnością dotrze do papieża Franciszka – w formie elektronicznej bądź bezpośrednio.

– Być może będą też podejmowane kroki, żeby przekazać ją nuncjuszowi Watykanu w Kanadzie. Nie wiem jednak, czy będą potrzebne. Arcybiskup zobowiązał się rozpatrzyć tę sprawę – mówił onetowi Lukaszuk.

"Zwracamy się z prośbą o ukrócenie działalności politycznej redemptorysty Tadeusza Rydzyka i przywrócenie charakteru religijnego jego radiu oraz telewizji. Tadeusz Rydzyk, zakonnik używający katolicyzmu jako narzędzia do zdobywania pieniędzy i władzy jest przykładem patologii występującej w polskim Kościele Katolickim. Tadeusz Rydzyk bierze aktywny udział w polskiej polityce", od takich słów zaczyna się apel AdamaN. i Witka M.

Zbiórka podpisów wciąż trwa. Po osiągnięciu 100 tys., inicjatorzy mają nadzieję dobić do 200 tys. podpisów.

ZOBACZ TAKŻE:

1. Mikołaj ze sporymi zarobkami. Przebierana praca naprawdę się opłaca

2. Tragedia tuż przed świętami. „Umarła po 10 dniach walki. Jej dzieci w wieku 7- i 2-lat spędzą święta bez mamy”

3. Przerażająca stacja metra w Warszawie. Dlaczego straszy podróżnych?

4. TVP jeszcze nie było w tak patowej sytuacji. Będzie pozew, zbiórka ruszyła dzisiaj

5. Dla pary polskich sportowców te święta były koszmarem. Straż pożarna obudziła ich w środku nocy, wcześniej Bartosz Kurek został okradziony

6. Dramat na bożonarodzeniowej mszy. 21 osób w ciężkim stanie trafiło do szpitala