Tadeusz Rydzyk. youtube/radio maryja
Źródło: youtube/radio maryja
Wszystkie wideo autora Michalina Kobla
Autor Michalina Kobla - 3 Grudnia 2019

W Radio Maryja odlecieli. "Tadeusz Rydzyk nowym wyklętym"

Tadeusz Rydzyk wyklętym we własnym kraju? Taka opinia pojawiła się na łamach Radio Maryja i pozostaje cytatem medioznawczyni dr Hanny Karp, która udzieliła wywiadu dla "Sieci".

Karp opisuje początki branży mediowej, raczkującej na początku lat 90. Twierdzi, że był to okres koncesji dla, tak często wspominanych w Radio Maryja i telewizji Trwam, TVN-u i "Gazety Wyborczej". Na redemptorystę patrzono wówczas z politowaniem a ataki na niego mają trwać do teraz.

- Wokół rozgłośni rozgrywa się już prawie trzecią dekadę nieustająca walka na słowa – rodzaj logomachii. Kolportuje się w infosferze już utrwalone medialnymi werblami, jak nazywał je prof. Bogusław Wolniewicz, „słowo-bije”. Mają uderzać i zastraszać. Mają też zagłuszać wszystko, co z rozgłośni płynie. Wytacza się także stale nowe określenia, by powalać, obezwładniać, ośmieszać, wyszydzać. Tak, żeby zabić energię i wolę działania na rzecz radiowej wspólnoty. Osłabić chęć stawiania oporu trudnościom - grzmi Karp.

Publicysta Radio Maryja, który porównał ofiarę księdza do prostytutki, znalazł sojusznika. Broni go znany dziennikarzPublicysta Radio Maryja, który porównał ofiarę księdza do prostytutki, znalazł sojusznika. Broni go znany dziennikarzCzytaj dalej

Tadeusz Rydzyk wyklętym a rodzina Radio Maryja napiętnowana?

Doktor posunęła się w swoim wywodzie jeszcze dalej. Wyraża współczucie dla całej rodziny Radio Maryja, która ma ryzykować "napiętnowanie, utratę spokoju i wrogość otoczenia". W rónie patowej sytuacji znajduje się, według medioznawczyni, sam Tadeusz Rydzyk.

- Dziś powiedzielibyśmy, że od lat wznieca się wokół rozgłośni i jej dzieł rodzaj hybrydowej wojny. Radio, jego założyciel i środowisko, które tworzą, to dziś rodzaj wyklętych we własnym kraju - twierdzi Karp.

ZOBACZ TAKŻE:

1. Kamil Durczok przyznał się do winy. Grozi mu 25 lat więzienia

2. Filip Chajzer adresatem przeszywającego listu. Ostateczny cios, wymierzony w dziennikarza

3. Złe wieści. Ceny prądu mogą być wyższe, niż przewidziała to minister

4. Jest komentarz eksperta rodziny królewskiej ws. plotek o śmierci Królowej Elżbiety II

5. Księża nie płacą, jak reszta Polaków. Obowiązuje ich specjalny system podatkowy

6. Tradycyjna sałatka jarzynowa nie musi być nudna! Wystarczy, że dodasz do niej jeden sekretny składnik, prawdziwe niebo w gębie