Tadeusz Rydzyk szykuje się na urodziny Radio Maryja
Źródło: YouTube/NiezaleznaTV
Wszystkie wideo autora Michalina Kobla
Autor Michalina Kobla - 17 Listopada 2019

Będzie zabawa. Wiemy, ile Tadeusz Rydzyk zapłacił za organizację hucznych urodzin Radio Maryja

Tadeusz Rydzyk szykuje się do wystawnej imprezy. Już 7 grudnia, w hali przy ul. Bema w Toruniu, odbędą się 28. urodziny Radio Maryja. Jak co roku, spodziewać się możemy tysięcy gości a wśród nich - polityków Prawa i Sprawiedliwości oraz wysoko postawionych w hierarchii kościelnej duchownych. Wiemy, ile redemptorysta przeznaczy na tę fetę.

Jak dowiadujemy się z artykułu portalu torun.naszemiasto.pl, to Toruńska Infrastruktura Sportowa zarządza Areną Toruń. Miejska spółka od lat pozostaje "na minusie". Poprzedni rok zakończyła ze stratą w wysokości 5 mln 646 tys. zł.

Na szczęście spółki, jak co roku, jej sytuację finansową podratuje najsłynniejszy, polski redemptorysta.

Tadeusz Rydzyk proponuje zadośćuczynienie Matce Boskiej. Specjalny pakietTadeusz Rydzyk proponuje zadośćuczynienie Matce Boskiej. Specjalny pakietCzytaj dalej

Tadeusz Rydzyk nie żałuje na organizację swojej imprezy

Jak udało się ustalić dziennikarzom toruńskich "Nowości", zawarta z organizatorami umowa o najęcie hali, opiewa na kwotę 20 tysięcy zł. Zastępca prezesa Toruńskiej Infrastruktury Sportowej, Andrzej Pietrowski, zapewnia, że żadnych dodatkowych ulg redemptorystom nie udzielono. Ma to być standardowa, zgodna z cennikiem kwota, należna za organizację imprez o charakterze społecznym.

Czego możemy się spodziewać podczas urodzin radiostacji? Uroczystościom przewodził będzie metropolita częstochowski, abp Wacław Depo. Możemy również zakładać, że podobnie jak w poprzednich latach, w Arenie Toruń, pojawią się czołowi politycy obozu rządzącego.

Radio Maryja zachęca przy okazji do zadośćuczynienia Maryji, za zniewagi, jakich musi doświadczać. W domyśle, chodzić może m.in. o popularyzację wizerunku Matki Boskiej z tęczową aureolą. Rozgłośnia przygotowała specjalne foldery z informacją o pierwszych sobotach i sposobie ich odprawiania.

- Prosimy, zamawiajcie co najmniej po kilka, kilkanaście takich folderków, nie pojedynczo, co ułatwi dystrybucję. Dotrzyjcie, Siostry i Bracia, maksymalnie do wszystkich ludzi, do całej Polski, do dzieci, młodzieży, dorosłych, do urzędników, do rolników, do wszystkich. Pozyskajmy wszystkich w najmniejszych przysiółkach, wioskach i w największych miastach w Ojczyźnie i poza Jej granicami - czytamy na stronie Radio Maryja.

ZOBACZ TAKŻE:

1. Jaką emeryturę dostanie Tadeusz Rydzyk? Znacznie wyższą, niż formalnie powinien

2. Tadeusz Rydzyk sprofanował wizerunek Matki Boskiej? Kultowe zdjęcie

3. Ksiądz pisał obsceniczne wiadomości do 13-latki. Prokuratura i kuria problemu nie widzą

4. Jak zaspokajają się księża? Seksualność duchownych nie jest prosta