Tadeusz Rydzyk. youtube/Radio Maryja
Źródło: youtube/Radio Maryja
Wszystkie wideo autora Michalina Kobla
Autor Michalina Kobla - 25 Grudnia 2019

Tadeusz Rydzyk z okazji świąt dziękuje za datki. "Jedyne radio na cały świat"

Tadeusz Rydzyk, z okazji świąt Bożegonarodzenia, postanowił złożyć słuchaczom swojej rozgłośni życzenia. Nie omieszkał wspomnieć o statusie Radia Maryja i podziękować za jego współtworzenie.

Z okazji świąt Bożegonarodzenia, Radio Maryja wypuściło serię życzeń od najważniejszych hierachów polskiego kościoła - metropolitów, biskupów, kardynałów i, oczywiście, najsłynniejszego redemptorysty. Tadeusz Rydzyk nie mógł przegapić tej okazji. Składając życzenia wiernym słuchaczom, podkreślił potęgę swojej rozgłośni i podziękował za udzielanie jej wsparcia.

Abp Marek Jędraszewski odlatuje na święta. Wymyślił nowe zagrożenie, już nie LGBTAbp Marek Jędraszewski odlatuje na święta. Wymyślił nowe zagrożenie, już nie LGBTCzytaj dalej

Duchowny stwierdził, że chciałby dziś być z każdym członkiem rodziny Radio Maryja. Podkreślił, że film nagrywa przebywając w sanktuarium, które zbudowane zostało dzięki ich pomocy. Przypomniał, że planowane jest jeszcze umieszczenie tabliczek z nazwiskami ofiarodawców.

- Dziękujemy, że jesteście z nami od 28 lat. Za to, że wspieracie to dzieło, jedyne radio na cały świat, czysto polskie, katolickie - podziękował redemptorysta. Nikomu nie trzeba tłumaczyć, co kryło się pod określeniem "wsparcia".

Tadeusz Rydzyk z życzeniami

Następnie, bez precyzowania, duchowny podkreślił jak ważne jest działanie, zwłaszcza na rzecz dzieci i młodzieży.

– Życzę Bożego błogosławieństwa. Życzę, żebyście byli bardzo gorliwymi apostołami, głosicielami podobnymi do ewangelicznego siewcy. Mamy wiele do zrobienia, a zwłaszcza dla młodzieży, dla dzieci, żeby wiara była w każdym z nas, żeby Pan Jezus nie musiał być poza naszymi sercami, żeby zamieszkał w każdym sercu – przyszedł do swoich, swoi go wtedy nie przyjęli – aby każdy z nas go przyjął. Jak on będzie, to wszystko w naszym życiu będzie na właściwym miejscu - kontynuował Rydzyk.

ZOBACZ TAKŻE:

1. Mikołaj ze sporymi zarobkami. Przebierana praca naprawdę się opłaca

2. Mamy łzy w oczach. Ksiądz odmówił chrztu umierającego dziecka z jednego, podłego powodu

3. Nasyłanie dronów i czarna lista. Kulisy pracy w TVP ujawnione przez byłego pracownika stacji

4. Myślicie, że mięso świeżego karpia jest zdrowe? Nic bardziej mylnego

5. Uratowane tygrysy nie miały przeżyć. Wstrząsające Informacje o zoo w Dagestanie

6. Ostatecznie przegrał walkę z chorobą. Rodzina przekazała smutne wieści, nie żyje Bogdan Bujak