Tadeusz Rydzyk. youtube/Radio Maryja
Źródło: youtube/Radio Maryja
Wszystkie wideo autora Michalina Kobla
Autor Michalina Kobla - 28 Listopada 2019

Radio Maryja to szczyt góry lodowej imperium Rydzyka. Sieć komórkowa, różańce z agatu i nie tylko

Tadeusz Rydzyk nie słynie ze skromności. Powszechną wiedzą pozostaje fakt posiadania przez redemptorystę rozgłośni Radio Maryja, Telewizji Trwam, Wyższej Szkoły Kultury Społecznej i Medialnej, a już niebawem - również geotermii. To jednak nie wszystko. Sprawdziliśmy, jakie jeszcze powiązania prowadzą od fundacji Lux Veritatis.

Rydzyk wie, jak prowadzić lukratywny biznes. Doniesienia o poważnym tąpnięciu w oglądalności Radio Maryja nie są straszne redemptoryście, który skutecznie zdywersyfikował swoje źródła dochodu. Jednym z nich są stale napływające darowizny od widzów i słuchaczy, innym - czesne na jego uczelni.

Wspominaliśmy już, że w samym 2015 roku, zarządzane przez duchownego biznesy wygenerowały w sumie 11 mln zysku netto. Co jeszcze składa się na tę sumę?

Pani Lidia, kobieta która steruje Rydzykiem? Zaskakujące powiązaniaPani Lidia, kobieta która steruje Rydzykiem? Zaskakujące powiązaniaCzytaj dalej

Tadeusz Rydzyk wie, jak inwestować

Redeptorysta korzysta ze zróżnicowanych źródeł przekazu. Nie ogranicza się wyłącznie do radia i telewizji. Rydzyk jest również założycielem pisma "Nasz Dziennik".

"Rodzina Radia Maryja", jak nazywani są słuchacze rozgłośni, może komunikować się ze sobą za pośrednictwem sieci komórkowej, założonej przez duchownego. Marka działająca w systemie pre-paid, została uruchomiona z okazji 20-lecia Radia Maryja.

Fundacja Lux Veritatis zajmuje się również zwyczajnym handlem. Co możemy znaleźć w jej internetowym sklepie? "Internetowa księgarnia katolicka Lux Veritatis" ma nieco mylącą nazwę. Asortyment, jaki możemy tam znaleźć, nie ogranicza się wyłącznie do książek czy prasy. Sklep oferuje nam Odtwarzacz płyt DVD Ferguson DVD-180, dwa rodzaje dekoderów tej samej marki, zabawki "Engino" wiele więcej, niespodziewanych artykułów. Uwagę przykuwa biżuteria - pozłacane naszyjniki i bransoletki. Nabyć możemy również Różaniec srebrny z agatem indyjskim.

Skusilibyście się na którąś z tych pozycji?

ZOBACZ TAKŻE:

1. O czym w głębi duszy marzy Jarosław Kaczyński? Zapomniane nagranie

2. TVN żegna redaktora naczelnego. Przewrót na samym szczycie

3. Powstanie film o Jarosławie Jakimowiczu? Nowa gwiazda TVP ujawnia

4. Uczestnik show TVN zaczął obmacywać dzieci na wizji. Natychmiast wezwano policję

5. Jeszcze tylko trzy dni i na półki trafi hit. W sobotę Lidl przeżyje oblężenie

6. Edyta Górniak dostała SMS-a i osunęła się na ziemię. Treść o śmiertelnym wypadku zmroziła gwiazdę