. East NewsŹródło: East News
Wszystkie wideo autora Konrad Wrzesiński
Autor Konrad Wrzesiński - 25 Stycznia 2020

Czego boi się Tadeusz Rydzyk? Dziennikarze zwrócili uwagę na jeden szczegół

Tadeusz Rydzyk to bez wątpienia jedna z najbardziej barwnych postaci polskiego społeczeństwa. Zainteresowanie jego działalnościami, kontrowersyjnymi komentarzami oraz – a może zwłaszcza – majątkiem nie spada. Dziennikarze sprawdzili, gdzie mieszka dyrektor Radia Maryja.

Kontrowersji dotyczących osoby ojca dyrektora nie brakuje. Tylko w przeciągu ostatnich tygodni Rydzyk zdążył nazwać Gretę Thunberg dzieckiem, które "ma się uczyć, a nie manipulować innymi dziećmi, aby rozrabiały", porównać działania ekologów do tych prowadzonych przez Armię Czerwoną, tytułować ich jako "ekoterrorystów", oceniać, że Francja i Niemcy dziś zniewalają nas w równym stopniu, w jakim kiedyś robił to Związek Radziecki, a członków Parlamentarnego Zespołu na rzecz Ochrony Zwierząt Hodowlanych przyrównać do biblijnych "sodomitów".

Nie mniejsze zainteresowanie wzbudza majątek redemptorysty, choć ten, rzecz jasna, oficjalnie nie istnieje. Rydzyk złożył śluby i formalnie nie ma nic. Wszystko należy do Fundacji Lux Veritati, założonej w roku 1998 przez Rydzyka oraz o. Jana Króla.

Tym razem dziennikarze "Super Expressu" postanowili sprawdzić, gdzie mieszka dyrektor Radia Maryja.

Ministrant ujawnił okropny proceder księży w Polsce. Tajemnica poliszynelaMinistrant ujawnił okropny proceder księży w Polsce. Tajemnica poliszynelaCzytaj dalej

Tadeusz Rydzyk otoczony przez kamery

Choć mogłoby się wydawać, że ojciec dyrektor na co dzień przebywa w jednym z ekskluzywnych apartamentów Torunia, prawda jest nieco inna. Jak podaje "SE", Rydzyk mieszka w domu zakonnym Zgromadzenia Najświętszego Odkupiciela w Toruniu, klasztorze oo. redemptorystów, powstałego w 1927 roku. Poniżej przedstawiamy zdjęcia budynku od frontu.

Klasztor oo. redemptorystów w Toruniu

Klasztor oo. redemptorystów w Toruniu

Klasztor znajduje się z zachodniej części Torunia, w dzielnicy Bielany. Niedaleko znajdziemy również Wojewódzki Szpital Zespolony, Zespół Szkół Ekonomicznych oraz Uniwersyteckie Centrum Sportowe.

Cały kompleks otoczony jest przez liczne kamery monitoringu, dbające o bezpieczeństwo przebywających w nim redemptorystów, w tym, oczywiście, ojca Rydzyka.

ZOBACZ TAKŻE:

1. Już za trzy dni kierowcy zapłacą nową, specjalną opłatę. Nałożona została tylko na właścicieli konkretnych aut

2. Doszło do potężnego trzęsienia ziemi. Odczuło je 5 państw, opłakane skutki widać na nagraniach

3. Niewyobrażalnie skrzywdził swojego psa. Sąsiedzi zamiast zareagować, zachowali się haniebnie

4. Ojciec Meghan Markle nie przestaje mścić się na córce. Opublikował bardzo prywatne zdjęcia

5. Ksiądz w okropny sposób wykorzystywał i deprawował ministrantów. Niski wyrok

6. Z ostatniej chwili: NFZ i resort zdrowia wydały oficjalne komunikaty ws. 2019-nCoV. Każdy Polak musi je poznać

Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj wtv.pl na: Google News