Tadeusz Rydzyk
Źródło: Twitter.com/@RadioMaryja
Wszystkie wideo autora Michalina Kobla
Autor Michalina Kobla - 7 Listopada 2019

Tadeusz Rydzyk obraził księży, którzy ujawnili, że abp Głódź stosuje mobbing

Tadeusz Rydzyk nigdy nie był powściągliwy w komentowaniu wydarzeń politycznych i społecznych. Nie zaskakuje więc, że odniósł się, w specyficzny dla siebie sposób, do ciążących na abp. Sławoju Leszku Głódziu zarzutów. Podczas gdy większość osób staje po stronie ofiar, Rydzyk postanowił je poniżyć.

Po tym, jak byli podwładni arcybiskupa opowiedzieli o mobbingu, hasłach pokroju "co ty, k..., nawet nalać nie potrafisz!" i pijaństwie, kolejne osoby ze środowiska Głódzia przerywają milczenie a dziennikarze lustrują jego historię. Kilka dni temu grupa wiernych z gdańskiego kościoła wystosowała list, którego jednym z adresatów jest sam papież Franciszek. Domagają się odwołania metropolity, wytykając tuszowanie afer pedofilskich, sianie nienawiści wobec osób LGBT oraz życie w luksusach.

Ostatnio głos w sprawie zabrał autor biografii ks. Kaczkowskiego. Przemysław Wilczyński, w rozmowie z Anną Dryjańską ujawnił, że ksiądz był o krok od rzucenia sutanny przez nasyłane przez metropolitę kontrole.

Abp Głódź zgotował ks. Kaczkowskiemu piekło. Abp Głódź zgotował ks. Kaczkowskiemu piekło. "Były groźby, przekleństwa"Czytaj dalej

Teraz sprawę postanowił skomentować najsłynniejszy redemptorysta w kraju.

Tadeusz Rydzyk obraził ofiary mobbingu

Duchowny porównał sprawę nieetycznych zachowań metropolity do czasów PRL-u.

- Kochani, ja pamiętam czasy komunistyczne, co oni robili. Do tego stopnia, że byli tak zwani księża patrioci i oni potrafili robić swoje spędy w sutannach, by przemawiać przeciwko prymasowi Wyszyńskiemu, przeciwko biskupom. Także się nie dziwmy. Taki wyjdzie z domu, a co? Biskup nie ma prawa mu rozkazu wydać? A posłuszeństwo wobec biskupa? Nawet jeżeli, to dlaczego ma iść i mówić o tym, do pogan, do mediów. To jest wielkie uderzanie w Kościół katolicki - ocenił Rydzyk.

Według redemptorysty, osoby, które ujawniły praktyki Głódzia są "albo nieroztropne, albo to takie mięczaki mogą być rozpieszczone".