Słowa Rydzyka zostały przeoczone. Oburzająca wypowiedź. PAWEL SKRABA/East NewsŹródło: PAWEL SKRABA/East News
Wszystkie wideo autora Konrad Wrzesiński
Autor Konrad Wrzesiński - 30 Stycznia 2020

Słowa Rydzyka zostały przeoczone. Oburzająca wypowiedź

Tadeusz Rydzyk to bez cienia wątpliwości jedna z najbardziej barwnych postaci nie tylko polskiego Kościoła, ale również całego naszego społeczeństwa. Wypowiedzi redemptorysty niemal codziennie rozgrzewają media. Nic zatem dziwnego, że w zalewie kolejnych perełek sypiących się z ust dyrektora Radia Maryja, niektóre umykają naszej uwadze.

Nie sposób przypomnieć sobie wszystkie skandaliczne wypowiedzi ojca dyrektora. Co więcej, zebranie do kupy jedynie tych, które obiegły media w ciągu ostatniego miesiąca, zajęłoby długie godziny. Postaramy się wymienić jedynie te najświeższe.

Na antenie swojego radia Rydzyk nazwał ekologów terrorystami. Szwedzka aktywistka Greta Thunberg została przez niego nazwana "dzieckiem, które ma się uczyć, a nie manipulować innymi dziećmi". Ekologia to zdaniem ojca Rydzyka "neomarksizm", a do śmierci byłego ministra środowiska Jana Szyszko, wielokrotnie krytykowanego przez środowiska związane z ekologią, m.in za decyzję o wycince drzew w Puszczy Białowieskiej oraz wystrzelaniu w okolicach Torunia ponad 300 bażantów, mieli przyczynić się właśnie ekolodzy: – Ekoterroryści niszczyli tych ludzi, którzy są bezradni; tamci leśnicy. Niszczyli prof. Jana Szyszkę, najwybitniejszego polskiego specjalistę w tej dziedzinie. Myślę, że właśnie oni przyśpieszyli jego śmierć. On walczył o to niesamowicie.

Ojciec dyrektor kilka dni temu zasłynął wypowiedzianymi podczas sympozjum "Oblicza Ekologii" słowami na temat krów. – Krowę gwałcą, jak ją doją! No głupie takie to… no ludzie, ratujcie. Że jest gwałt krowy. Bo krowa to nie wiem co… My się śmiejemy, ale taka ideologia jest. To są te ideologie, przed którymi ostrzega ks. abp Marek Jędraszewski. Zobaczcie, jaki hejt światowy, jak go wyzywali. I to są ci politycy. Kogo wy wybieracie? Katolicy, kogo wy wybieracie? Zacznijcie używać rozumu – mówił. Tym samym odniósł się do głosów obrońców praw zwierząt mówiących, że dojenie krów jest gwałtem przeprowadzanym na tych zwierzętach.

Redemptorysta ukochał również wszelkie porównania do ZSRR.

Nieoficjalne: Poleciała głowa za skandaliczny materiał DDTVN. Nieoficjalne: Poleciała głowa za skandaliczny materiał DDTVN. "Zwolniono jednego dziennikarza"Czytaj dalej

Tadeusz Rydzyk: nowy Związek Radziecki

Zapomniane słowa Rydzyka cytuje "Super Express":

– Mamy europosłów, ale ta Unia, powiedziałbym, że jest to nowy Związek Radziecki – powiedział w 2018 roku podczas spotkania w Domu Kultury Polskiej w Wilnie.

Narracja ta jest przez niego kontynuowana. Przypomnijmy, że na antenie Radia Maryja Rydzyk stwierdził niedawno, iż Francja i Niemcy zniewalają nasz kraj w równym stopniu, w jakim kiedyś robił to to Związek Radziecki. Działania ekologów niejednokrotnie porównał do Armii Czerwonej. – Polska zatrzymała Armię Czerwoną, która szła na Europę. Czy my zatrzymamy to wszystko? To jest kontynuacja marksizmu – grzmiał ojciec dyrektor.

ZOBACZ TAKŻE:

1. Za spacer po lesie możesz zostać ukarany karą pozbawienia wolności. Specustawa podpisana przez prezydenta

2. Policjanci zabrali autostopowicza z pobocza. Chwilę później na jaw wyszła niewiarygodna prawda, trafił za kraty

3. Zły czas dla Patryka Jakiego. Policja weszła do mieszkania jego brata, usłyszał zarzuty

4. Tomasz Sekielski nie wytrzymał. Kurski straci nerwy widząc, co wymyślił

5. Nastolatka walczy o życie żubra. Wydano na niego wyrok, każdy może pomóc

6. Wybuch na południu Polski. Bilans jest fatalny, trwa akcja służb