Tadeusz Rydzyk. https://www.youtube.com/watch?v=70dvPhqTIDYŹródło: https://www.youtube.com/watch?v=70dvPhqTIDY
Wszystkie wideo autora Konrad Wrzesiński
Autor Konrad Wrzesiński - 29 Grudnia 2019

Musiało się tak skończyć. Tadeusz Rydzyk powołał się na papieża Franciszka, mówiąc o Jędraszewskim

Tadeusz Rydzyk długo milczał w sprawie słów arcybiskupa Marka Jędraszewskiego wypowiedzianych w Telewizji Republika. Po mniejszościach seksualnych przyszła bowiem pora na środowiska proekologiczne. Jędraszewski, zapytany o ekologię, odparł, że "stoi ona w sprzeczności z nauką Kościoła katolickiego", Greta Thunberg zaś mówi rzeczy stojące w sprzeczności z Biblią.

Nie sposób nie zauważyć, że arcybiskup Jędraszewski wyznaczył sobie prawdziwą misję: ocalenie zachodniej cywilizacji. Najpierw przestrzegał nas przed zagrażają światu "ideologią LGBT", teraz postanowił wziąć się za ekologizm. "Takie przekonania są sprzeczne z Biblią, w której napisano »czyńcie sobie ziemię poddaną«, a »Adam panuje nad zwierzętami«”, zaznaczył. Jędraszewski widzi zagrożenie również w postaci młodej aktywistki ze Szwecji, Grety Thunberg: "Bo to nie jest tylko kwestia, że jest jakaś postać nastolatki czy kogoś innego, kto takie poglądy głosi, a inni się mniej lub bardziej zgadzają. Nie, to jest narzucane, a ta aktywistka staje się wyrocznią dla wszystkich sił politycznych, społecznych”.

Arcybiskupa nie interesował fakt, że papież Franciszek w kwietniu spotkał się z Thunberg. Podziękował jej wówczas za jej troskę o środowisko (Thunberg była jedną z osób inicjujących protest przeciwko ociepleniu klimatu) i poprosił ją o dalszą walkę.

Do całej sytuacji nareszcie odniósł się ojciec Rydzyk, który do tej pory milczał w tej sprawie.

Radio Maryja histerycznie próbuje ratować Rydzyka. Przestraszył się papieża Franciszka?Radio Maryja histerycznie próbuje ratować Rydzyka. Przestraszył się papieża Franciszka?Czytaj dalej

Tadeusz Rydzyk: Jędraszewski zna się na rzeczy

– Tutaj widać argument siły, a nie siłę argumentu. Argument siły, przemocy w słowach, w znieważaniu, w rozbudzaniu nienawiści. To są argumenty działaczy jakichś systemów totalitarnych; ludzi, którzy niszczą porządek. Takie argumenty mieli rewolucjoniści, czy to z rewolucji październikowej czy z rewolucji francuskiej - powiedział Rydzyk. Jak dodał Jędraszewski jest "człowiekiem niezwykle wykształconym. - Jest profesorem belwederskim; z tego co wiem, zdobywał dyplomy naukowe z największymi wyróżnieniami, na przykład w Rzymie ze złotymi medalami jak rzadko kto i zna się na rzeczy. Każde jego zdanie to jest duża mądrość. Jakie kwalifikacje mają ci, którzy tak uderzają w księdza arcybiskupa? – powiedział Rydzyk na antenie Radia Maryja. Słowa cytuje se.pl.

Odniósł się również do osoby papieża Franciszka, który wielokrotnie namawiał do zwrócenia uwagi na problem ochrony środowiska. "Chrześcijanin, który nie troszczy się o świat stworzony, który nie dba o jego rozwój, to chrześcijanin, którego nie obchodzi praca Boga, ten trud zrodzony z miłości Boga do nas", zaznaczał. W encyklice "Laudato si’" papież przyznał również, że zdecydował się na przyjęcie imienia Franciszek z konkretnego powodu. Chodzi, rzecz jasna, o Świętego Franciszka, który zdaniem papieża jest "w najwyższym stopniu wzorem troski o to, co słabe, oraz patronem ekologii integralnej, przeżywanej z radością i autentycznością. Jest on świętym patronem tych wszystkich, którzy prowadzą badania i pracują w dziedzinie ekologii, miłowanym również przez wielu niechrześcijan”.

Rydzyk zaznaczył, że "Papież w encyklice Laudato mówi wyraźnie o ekologii integralnej i powołuje się na św. Franciszka z Asyżu". Jak podaje se.pl, zdaniem ojca dyrektora niesłusznie przeciwstawia się arcybiskupa papieżowi.

ZOBACZ TAKŻE:

1. Mikołaj ze sporymi zarobkami. Przebierana praca naprawdę się opłaca

2. Jej nogi są w pełni sprawne, a mimo to porusza się na wózku. Od lat szuka lekarza, który uczyni z niej osobę niepełnosprawną

3. Piotr Adamowicz przerwał milczenie ws. zabójcy swojego brata

4. Masz staż pracy? Dostaniesz nawet kilkaset złotych podwyżki

5. Największe hity Zenka Martyniuka są plagiatami? Porażające podobieństwo

6. Dramat na bożonarodzeniowej mszy. 21 osób w ciężkim stanie trafiło do szpitala