Tadeusz Rydzyk. youtube/Radio Maryja
Źródło: youtube/Radio Maryja
Wszystkie wideo autora Konrad Wrzesiński
Autor Konrad Wrzesiński - 9 Grudnia 2019

Tadeusz Rydzyk nie dotarł na urodziny Radio Maryja. Jego tłumaczenie powala

Tadeusz Rydzyk miał zjawić się na imprezie urodzinowej Radia Maryja. Po obchodach toruńskich nadeszła pora na Bydgoszcz. Niestety, ojciec dyrektor zabłądził.

Wstyd byłoby mu wchodzić spóźnionym na mszę, tłumaczył ojciec Rydzyk. Powodem spóźnienia był brak należytego oznakowania.

Tadeusz Rydzyk narzekał na dojazd: "Dajcie spokój! Żeby do katedry... Nie, no."

Ojciec Rydzyk miał w niedzielę stawić się na drugim dniu obchodów urodzin Radia Maryja. Tym razem miejscem spotkania miała być bydgoska katedra. Duchowny nie dotarł jednak na miejsce. Rydzyk miał za to okazję przeprosić za nieobecnośc. Po półtorej godziny połączono się z nim telefonicznie.

– Błądziłem. No, nie dojechaliśmy. Kręciliśmy się w kółko, gdzieś tam... Co najgorsze, kochani, to oznakowania nawet nie ma porządnego. Nie wiem, czy Bydgoszczy nie stać na oznakowanie, żeby pokazać drogę do katedry? W ogóle tyle razy byłem w Bydgoszczy i jakoś teraz są jakieś trudności. Nawet ostatnio dojechaliśmy do księdza biskupa, no i nie można dojechać tam w ogóle. Co się to porobiło? Boże mój. U nas w Toruniu to wszystko widać – tłumaczył cytowany przez "onet.pl" redemptorysta.

Jędraszewski porównany do Himmlera. Może ponieść konsekwencjeJędraszewski porównany do Himmlera. Może ponieść konsekwencjeCzytaj dalej

– Dajcie spokój! Żeby do katedry... Nie, no. Katedra to jest kultura miasta. Niechżeż oni coś tam zrobią – grzmiał dalej ojciec Rydzyk.

W odpowiedzi biskup Tyrawa zapewnił, że sprawa została przekazana w ręce władzy. W Bydgoszczy trwa obecnie przebudowa kilku dróg.

ZOBACZ TAKŻE:

1. Gigantyczne podwyżki dla wszystkich Polaków już za 22 dni. "Niektórzy tego nie wytrzymają"

2. Najczęstsze objawy nowotworu głowy i szyi. Warto je znać

3. Czy bezdzietni i single będą płacić podatek? Bykowe, jako alternatywa dla 500 plus

4. Ksiądz gwałcił Iwonę, od kiedy skończyła 12 lat. Kazał jej o tym mówić w konfesjonale

5. Zastępca Kaczyńskiego będzie miał kłopoty? Powiedział co uważa o Rydzyku

6. Media dotarły do informacji o stanie zdrowia Kaczyńskiego. Konieczna jest kolejna operacja