. ALEX MARCINKOWSKI/East News
Źródło: ALEX MARCINKOWSKI/East News
Wszystkie wideo autora Michalina Kobla
Autor Michalina Kobla - 14 Stycznia 2020

Tadeusz Rydzyk nagle zadzwonił do Radia Maryja. Znalazł winnych śmierci profesora

Tadeusz Rydzyk jest częstym gościem we własnych mediach. Radio Maryja i Telewizja Trwam nie tylko dają mu czas antenowy ale i wypełniają narzuconą przez redemptorystę narrację. Ważną jej częścią jest obrona rolników i hodowców zwierząt futerkowych.

To właśnie reprezentant tego okrutnego biznesu gościł na antenie radia. Szczepan Wójcik próbował wyjaśniać, jak wielkim zagrożeniem w jego mniemaniu jest wykreowane ostatnio przez abp Marka Jędraszewskiego zjawisko "ekologizmu". Jego słowa zdecydowanie spodobały się prowadzącemu program.

Do sieci wyciekło nagranie, które kładzie cień na relację Meghan Markle i księcia Harry`eo. Będą mieli poważne problemyDo sieci wyciekło nagranie, które kładzie cień na relację Meghan Markle i księcia Harry`eo. Będą mieli poważne problemyCzytaj dalej

- Za chwilę będą się czepiać też do krów, bo mamy z nich skórę. […] Pora też na hodowców gołębi, które są pewno zmęczone lataniem. Jak się je wypuszcza z klatki, to biedaki muszą latać nad polskim niebem, czy rybek akwariowych, bo rybka jest zamknięta i jest problem - mówił prowadzący.

Tadeusz Rydzyk nagle połączył się z radiem

Do dyskusji postanowił włączyć się sam Tadeusz Rydzyk. Założyciel rozgłośni postanowił jeszcze mocniej podkreślić rangę domniemanego problemu, o którym mowa była na antenie. Niespodziewanie przytoczył postać zmarłego profesora Jana Szyszko.

- Tyle ojczyzny, ile ziemi. Tyle wolności, ile własności. Co robią ci ekoterroryści widać wyraźnie po Puszczy Białowieskiej. Radzę wszystkim, żeby jechali i zobaczyli niesamowity skarb, takiej puszczy nie ma w Europie. Jest w dużej mierze zniszczona. 60 tys. ha pięknego lasu. 50 tys. ha z puszczy gospodarczej, 10 tys. ha parku narodowego i ci ekoterroryści - oni niszczyli tych ludzi. Niszczyli prof. Jana Szyszkę - najwybitniejszego polskiego specjalistę w tej dziedzinie. Myślę, że oni przyspieszyli jego śmierć - powiedział redemptorysta.

ZOBACZ TAKŻE:

1. Wyższe emerytury dla kobiet już pewne. Jedna grupa zawodowa może przygotować się na spore podwyżki

2. Ostatnie słowa pilota ukraińskiego samolotu ujawnione. Poruszające, tuż przed katastrofą

3. Lech Wałęsa zwrócił się do Jarosława Kaczyńskiego. Zaskakujące słowa

4. Myśliwi coraz bardziej agresywni. Zaatakowali dwie kobiety

5. Tylko u nas: Wiemy, który dziennikarz TVP mógł doprowadzić do hospitalizacji pracownicy Senatu

6. Wielu Polaków chciało mu pomóc. Niestety, nie żyje Patryk