Tadeusz Rydzyk
Źródło:Youtube.com/Radio Maryja
Wszystkie wideo autora Michalina Kobla
Autor Michalina Kobla - 12 Listopada 2019

Tadeusz Rydzyk hojnie wynagradza swoich. Ich zarobki pozostawiają średnią krajową daleko w tyle

Tadeusz Rydzyk jest, najprawdopodobniej, najobrotniejszym duchownym w Polsce. Redemptorysta w swoim portfolio posiada rozgłośnię Radio Maryja oraz Wyższą Szkołę Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu. Dzięki informacjom uzyskanym przez se.pl, wiemy, ile wypłaca osobom zatrudnionym w jego fundacji Lux Veritatis.

W 2017 roku “Wprost” oszacowało majątek duchownego. Okazało się, że gdyby 11 mln zł zysku netto wypracowanych przez jego biznesy, zestawić z wynikami spółek z podobnej branży, to majątek redemptorysty wyniósłby około 339 mln zł. Tym samym, zająłby 83. pozycję na liście 100 najbogatszych Polaków wg. Wprost.

Nagranie małej dziewczynki z wczorajszego marszu obiega internet. Wzbudza silne emocjeNagranie małej dziewczynki z wczorajszego marszu obiega internet. Wzbudza silne emocjeCzytaj dalej

Dzięki informacjom, opublikowanym przez se.pl wiemy, że zyski Lux Veritatis w 2018 roku wyniosły 3,3 mln zł. To dwa razy więcej niż w 2017. W fundacji zatrudnionych jest około 50 osób. Nie dziwi więc, że redemptorysta nie żałuje swoim podwładnym.

Tadeusz Rydzyk dobrze płaci

Jak informuje se.pl, w 2018 r. na wynagrodzenia fundacja wydała 5,43 mln zł. Średnia pensja, jaką otrzymała osoba zatrudniona u redemptorysty wyniosła 9 tys. zł.

Tymczasem średnie wynagrodzenie w polskiej gospodarce, w 2018 roku, wyniosło 4585,03 zł brutto. To, oczywiście, o wiele więcej niż dominanta, czyli najczęściej wypłacana pensja. Średnie wynagrodzenie w Polsce jest znacząco zawyżane przez rozwarstwienie majątkowe w kraju.

ZOBACZ TAKŻE:

1. Tomasz Sekielski ujawnia, jak działa krycie przestępców w kościele. Oberwało się Rydzykowi

2. Nagranie małej dziewczynki z wczorajszego marszu obiega internet. Wzbudza silne emocje

3. Abp Marek Jędraszewski neguje skalę pedofilii w kościele? Zdumiewające słowa

Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj wtv.pl na: Google News