Tadeusz Rydzyk
Źródło: 170365
Wszystkie wideo autora Michalina Kobla
Autor Michalina Kobla - 9 Listopada 2019

Tadeusz Rydzyk ma plan na uczniów, którzy nie chcą chodzić na religię. Niech to będzie gorzki żart

Tadeusz Rydzyk udzielił kolejnego, bardzo kontrowersyjnego wywiadu. Nie dziwi już nawet, że na łamach założonej przez siebie rozgłośni, Radio Maryja. W rozmowie z Michałem Karnowskim, redemptorysta odniósł się do kwestii laicyzacji polskiej młodzieży. Duchowny ma pewien pomysł, jak zatrzymać ten trend.

Tadeusz Rydzyk był gościem Michała Karnowskiego w swojej własnej rozgłośni. Panowie rozmawiali o początkach Radio Maryja oraz zmianach politycznych i społecznych. Panowie wychodzili od tez, zakładających nadejście "tęczowej zarazy" i "fali propagandy lewicowej".

Życie przerosło kabaret. Abp Jędraszewski podczas homilii mówił o prawach, które sam łamieŻycie przerosło kabaret. Abp Jędraszewski podczas homilii mówił o prawach, które sam łamieCzytaj dalej

- To idą międzynarodowe siły, diabelskie. Robią wszystko, żeby zniszczyć rodzinę, zniszczyć człowieka, wiarę, Kościół. To jest ta nowa lewica, jak to niektórzy nazywają. W tym ideologia gender, bardzo niebezpieczna - grzmiał Tadeusz Rydzyk.

W końcu Karnowski i Rydzyk przeszli do tematu postępującej laicyzacji młodzieży. Redemptorysta ma pewien pomysł, jak sobie z tym "problemem" poradzić.

Tadeusz Rydzyk o lekcjach religii

Karnowski zasugerował, że w niektórych miejscach w kraju, na lekcje religii zapisuje się około 10 procent uczniów.

- Tu był błąd u zarania. Dlaczego zrobili tak, że zapisują się ci, którzy chcą chodzić na religię? Powinno być odwrotnie: zapisujesz się, jak nie chcesz chodzić. Ktoś to pięknie wymanipulował. Ale trzeba walczyć - powiedział redemptorysta.