Tadeusz Rydzyk i jego księgowa - to ona stoi za dyrektorem Radia Maryja. WikipediaŹródło: Wikipedia
Wszystkie wideo autora Pamela Obuchowska
Autor Pamela Obuchowska - 26 Listopada 2019

Pani Lidia, kobieta która steruje Rydzykiem? Zaskakujące powiązania

Tadeusz Rydzyk i jego księgowa, Pani Lidia Kochanowicz-Mańk, to temat, który co jakiś czas powraca do mediów. Krążą liczne pogłoski, jakoby kobieta miała być wyjątkowo blisko ojca Rydzyka, a nawet mieć na niego duży wpływ i stać za jego sukcesem. Czy naprawdę coś jest na rzeczy?

Pani Lidia Kochanowicz-Mańk wywołuje w opinii publicznej sporo zamieszania i kontrowersji. "Księgowa Rydzyka", a nawet "kobieta Rydzyka" - takimi epitetami jest określana. Prawdopodobnie to ona stoi za dyrektorem Radia Maryja. Kobieta coraz częściej pojawia się w mediach, głównie na falach Radia Maryja i w Telewizji Trwam, udziela wywiadów i towarzyszy na różnych kościelno-państwowych eventach. Jako księgowa, czyli główny dyrektor finansowy imperium Rydzyka, Pani Lidia bierze udział nawet w posiedzeniach senackich i sejmowych. Mało tego, podobno łączą ich bardzo bliskie relacje, nie tylko te zawodowe.

Tadeusz Rydzyk uderza w Polsat i TVN. Wplata Maksymiliana KolbeTadeusz Rydzyk uderza w Polsat i TVN. Wplata Maksymiliana KolbeCzytaj dalej

Lidia Kochanowicz-Mańk - "Kobieta Rydzyka"?

Kobieta jest niewątpliwie jedną z najbliższych osób z otoczenia o. Rydzyka. Mówi się, że wspierała duchownego w najtrudniejszych chwilach, oraz, że to właśnie jej o. Rydzyk zawdzięcza największy sukces. Znają się już od wielu lat. Pani Lidia zna jego tajemnice i sekrety, ma kontrolę nad finansami duchownego.

Lidia Kochanowicz-Mańk jest także dyrektorem fundacji Rydzyka - "Lux Veritatis", na którą to wierni oddają swój 1% podatku - wszystko to głównie za zasługą i namową Pani Lidii, na antenie Radia Maryja i Telewizji Trwam, głównie w sezonie rozliczeniowym. To właśnie Pani Lidii Tadeusz Rydzyk zawdzięcza miejsce TV Trwam na multipleksie - kobieta wywalczyła je z Krajową Radą Radiofonii i Telewizji. A zatem śmiało można powiedzieć, że stoi za jego sukcesem, głównie tym finansowym. O. Rydzyk z pewnością jest jej bardzo wdzięczny.

ZOBACZ TAKŻE:

1. Opiekun koła przyjaciół Radia Maryja miał wykorzystywać nieletnich. Został aresztowany

2. Tajemnice Szarika z "Czterej pancerni i pies". Nie wszystkich aktorów darzył sympatią

3. Kościół katolicki stworzył odpowiedź na Pokemon GO! "Jan Paweł II lub Maryja mogą czaić się za rogiem"

4. Po katechezie, dzieci pytały rodziców: "Co to znaczy sakramentalna dz*wka?"

5. Kolejny "Taniec z Gwiazdami" już bez Iwony Pavlović?! Najostrzejsza jurorka zabrała głos, fani są zaniepokojeni

6. Roztargnieni właściciele zapłacą nawet 5 tys. zł mandatu. Wystarczy wyjść z psem na spacer

Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj wtv.pl na: Google News