Tadeusz Rydzyk może być człowiekiem niewierzącym? Śmiała teza prof. Joanny Senyszyn.. ALEX MARCINKOWSKI/East NewsŹródło: ALEX MARCINKOWSKI/East News
Wszystkie wideo autora Pamela Obuchowska
Autor Pamela Obuchowska - 2 Lutego 2020

Tadeusz Rydzyk jest niewierzący? Padły przypuszczenia, które doprowadzą go do szału

Tadeusz Rydzyk to jeden z najbardziej znanych, ale i zarazem wzbudzających wiele kontrowersji, polskich duchownych. Redemptorysta, doktor nauk teologicznych oraz założyciel Radia Maryja i Telewizji Trwam, którymi dowodzi, może być człowiekiem niewierzącym? Taką śmiałą tezę stawia prof. Joanna Senyszyn. Co na to duchowny? Te słowa na pewno mu się nie spodobają i gdy o. Rydzyk zobaczy tę wypowiedź, może dostać szału. Senyszyn uderzyła w czuły punkt nie tylko o. Rydzyka, ale także jego kolegów z kręgu kościelnego.

Profesor i posłanka Joanna Senyszyn była gościem programu "Politycy od kuchni" Super Expressu. Udzieliła niezwykle szczerego i odważnego wywiadu. Oberwało się polskim duchownym, a przede wszystkim o. Tadeuszowi Rydzykowi. Senyszyn pod wątpliwość postawiła kwestię jego wiary i powiedziała, co naprawdę myśli o redemptoryście i innych księżach. Te słowa mocno uderzają w wielu duchownych i w o. Rydzyka, który to z pewnością jej tego nie daruje, a na pewno nie wybaczy.

Abp Gądecki zapewnił dzieciom traumę przed pierwszą komunią świętą. Abp Gądecki zapewnił dzieciom traumę przed pierwszą komunią świętą. "Dlaczego ktoś chce je karać?"Czytaj dalej

Tadeusz Rydzyk nie wierzy w Boga? Mocne słowa o księdzach i śmiała teza prof. Senyszyn

Joanna Senyszyn twierdzi, że o. Rydzyk może być tak naprawdę niewierzący, a to wszystko, to tylko pozory. Według posłanki w grę bardziej mogą tutaj wchodzić interesy. Profesor przesadziła, czy może jednak kryje się za tym wiele prawdy i jest to jak najbardziej słuszna teza?

- To jest znakomity biznesmen, który potrafił z religii zrobić świetny interes. To zresztą charakteryzuje cały Kościół instytucjonalny - stwierdziła posłanka SLD Joanna Senyszyn w programie "Politycy od kuchni".

Zapytana przez dziennikarza, czy sądzi, że Rydzyk może nie wierzyć w Boga, przyznała, że jej zdaniem "większość księży to są ludzie niewierzący".

- Ksiądz to jest świetny zawód właśnie dla osoby niewierzącej - powiedziała Senyszyn.

A jakie jest Wasze zdanie?

ZOBACZ TAKŻE:

1. Złe wieści dla 40 tys. kierowców. Jeszcze w tym roku stracą prawo jazdy

2. Na pokład Ryanaira wejdzie jeszcze więcej pasażerów. Będzie ciasno, turyści dostaną białej gorączki

3. Zły czas dla Patryka Jakiego. Policja weszła do mieszkania jego brata, usłyszał zarzuty

4. Tomasz Sekielski nie wytrzymał. Kurski straci nerwy widząc, co wymyślił

5. Nastolatka walczy o życie żubra. Wydano na niego wyrok, każdy może pomóc

6. Mąż w brutalnie szczerych słowach o Agacie Dudzie. Pierwsza dama może zalać się łzami