Tadeusz Rydzyk. wtv.plŹródło: wtv.pl
Wszystkie wideo autora Michalina Kobla
Autor Michalina Kobla - 6 Lutego 2020

Rydzyk dostał pół miliona zł od rządu na straszenie heavy metalem i in vitro. Absurdalny wydatek

Tadeusz Rydzyk pozostaje w lukratywnej relacji z rządem Zjednoczonej Prawicy. Media redemptorysty regularnie promują polityków władzy a ci w zamian zapewniają mu stałe wpływy pieniężne. Z wyliczeń portalu oko.press wynika, że od czasu ostatniego przetasowania sił w parlamencie, Rydzyk zainkasował 214,2 mln złotych z państwowej kasy. Poszczególne przelewy wprawiają w konsternację.

Za idealny przykład posłużyć tutaj może 416 tys. złotych z Funduszu Sprawiedliwości, przekazane fundacji Rydzyka na projekt "Bądźmy bezpieczni". W jego ramach powstał m.in. portal ostrzegamy.online. Zamieszczane na nim treści zdają się mieć więcej wspólnego z promowaniem konkretnego światopoglądu, niż bezpieczeństwa.

Zamiast 500 plus 200 plus. O co chodzi?Zamiast 500 plus 200 plus. O co chodzi?Czytaj dalej

 - Bezpieczeństwo to niezwykle istotny element naszego życia. Dlatego też Fundacja Lux Veritatis realizuje projekt  „Bądźmy bezpieczni”, współfinansowany ze środków Funduszu Sprawiedliwości, którego dysponentem jest Minister Sprawiedliwości. Jego celem jest zwiększenie świadomości społecznej dotyczącej bezpieczeństwa, przyczyn przestępczości i zagrożeń w życiu człowieka, a także pokazywanie jak radzić sobie z problemami - czytamy w zakładce "O projekcie". W praktyce jednak na portalu znajdują się treści dalekie od opisanych założeń.

Tadeusz Rydzyk minął się z celem programu?

Na stronie ostrzegamy.online znalazła się oddzielna zakładka poświęcona zagrożeniom "duchowym". Są to m.in. aborcja i talizmany. Brzmi absurdalnie? Nie bardziej niż artykuły poświęcone in vitro i heavy metalowi. Podczas gdy pierwszy z wątków nieszczególnie dziwi, biorąc pod uwagę niechęć kościoła do tej metody zapłodnienia, zastanawia, dlaczego na celowniku duchownych znalazł się cały gatunek muzyczny.

Artykuł, dotyczący heavy metalu zasadza się na rozmowie z Grzegorzem Kasjaniukiem. Były dziennikarz Radia Olsztyn ostrzega przed słuchaniem muzyki, która dla niektórych staje się "bożkiem".

– Fani heavy metalu to grupa osób, która jest bardzo mocno oddana muzyce. Jest wielu chrześcijan oddanych Panu Bogu, którzy nie mogą zostawić tego za sobą, nawet pomimo świadomości, że ta muzyka oddala człowieka od Boga. Być może dana osoba nie doświadczyła tego w życiu, być może jest to jednostkowe, a w tym przypadku odejście od Pana Boga jest w innej sferze życia danej osoby. Nie można jednak tak podchodzić do tego tematu, że konkretna osoba nie jest doświadczona muzyką heavymetalową, bo nie odeszła z Kościoła. Już samo delektowanie się muzyką, która obraża Pana Boga, muzyką, która jest nastawiona na antychrześcijaństwo – nie może być elementem życia chrześcijan, nie może być elementem życia codziennego, chociaż jest dobrze skonstruowana - mówił na łamach portalu.

Na samo utworzenie strony ostrzegającej przed tego typu zagrożeniami, z budżetu projektu przeznaczone zostało 15 tys. zł. 

Tadeusz Rydzyk ostrzega

Tadeusz Rydzyk ostrzega

Tadeusz Rydzyk ostrzega

ZOBACZ TAKŻE:

1. Zamiast 500 plus będzie 200 plus. Rząd podjął decyzję, rodziny muszą sobie radzić same

2. Mieszkańcy w Indiach nie mogli uwierzyć. Odkręcili wodę, a gdy spróbowali "wody" z kranu, aż się zachwiali

3. Ku przestrodze, mrożące krew w żyłach nagranie. Kobieta w ciąży wbiegła na tory

4. 500 plus w obecnej formie funkcjonować będzie tylko do przyszłego roku. Niepewny los świadczenia

5. Ksiądz nagradza hojnych parafian. Wiemy, na co wyda datki zebrane po kolędzie

6. Benedykt XVI w ciężkim stanie. Smutne, podjęto decyzję o jego dalszych losach