Tadeusz Rydzyk. youtube/radio maryjaŹródło: youtube/radio maryja
Wszystkie wideo autora Michalina Kobla
Autor Michalina Kobla - 2 Stycznia 2020

Tadeusz Rydzyk wydał książkę o samym sobie. "Nie ma majątku"

Tadeusz Rydzyk opublikował książkę o sobie samym. Co prawda nie wyszła spod jego pióra ale jej wydawcą jest fundacja "Nasza Przyszłość", założona właśnie przed redemptorystę. Nie dziwi więc, że duchowny opisany został w samych superlatywach.

Janusz Kawecki, członek Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji jest autorem książki "Prawda o imperium ojca Rydzyka". Jej treść, czego można było się spodziewać, "obala" mity na temat majątku redemptorysty. Choć kilka lat temu duchowny zaliczony został do 100 najbogatszych Polaków renomowanego rankingu "Wprost", cały czas wypiera się swojego bogactwa.

Jak wygląda rajd pijanego kierowcy? Nagranie, które da wam do myśleniaJak wygląda rajd pijanego kierowcy? Nagranie, które da wam do myśleniaCzytaj dalej

Czego dowiadujemy się z książki? Osławiony Maybach miał należeć nie do kapłana a lokalnych milionerów. Rydzyk nie miał nigdy śmigłowca - tylko raz wsiadł do niego na spróbowanie, ale od kupna odciągnęła go wysoka cena. Pieniądze, ściągane na kupno Stoczni Gdańskiej, zostały oddane darczyńcom.

Tadeusz Rydzyk jako ofiara

"Skromny" redemptorysta ma być, według płynącej z książki narracji, ofiarą okrutnych pomówień. Z ich powodu prosi wiernych o modlenie się za niego.

- W znoszeniu tych ataków pomaga mi modlitwa, także za tych, którzy źle mi czynią. Każdego dnia klękam przed obrazem Matki Bożej, by jej powierzyć tych, co zadają rany - zwierza się duchowny.

Kawecki twierdzi również, że Rydzyk nie jest beneficjentem państwowych dotacji. Dlaczego? Ponieważ w konkursach nie startuje on a... "jego dzieła".

- Tylko kłamcy i manipulujący mogą twierdzić, że jakiekolwiek z tych funduszy są przyznawane dla o. Tadeusza Rydzyka, że są odwdzięczeniem się - czytamy.

ZOBACZ TAKŻE:

1. Mikołaj ze sporymi zarobkami. Przebierana praca naprawdę się opłaca

2. Nowe ognisko ptasiej grypy w Polsce. Objawy i powikłania, które mogą pojawić się u ludzi

3. Warszawiacy oszukani w sylwestra? Ratusz milczy

4. Joanna Szczepkowska próbowała pomóc umierającemu człowiekowi. Skandaliczne zachowanie pogotowia

5. W rządzie zasiada milioner. Znamy wartość majątku Mateusza Morawieckiego i ministrów

6. Poszło na wizji na żywo, skandal na Sylwestrze z TVP. Na jaw wyszło oszustwo organizatorów

Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj wtv.pl na: Google News