Tadeusz Rydzyk. Piotr Molecki/East News
Źródło: Piotr Molecki/East News
Wszystkie wideo autora Michalina Kobla
Autor Michalina Kobla - 22 Stycznia 2020

Rydzyk został właśnie wmieszany w jedną z największych afer ostatnich lat. W tle ogromne pieniądze

Tadeusz Rydzyk został wymieniony podczas wczorajszego procesu, w którym oskarżonym jest Stanisław Gawłowski. Wiceminister środowiska w rządzie PO-PSL miał przyjmować łapówki o gigantycznej wartości.

Zarzuty dotyczą lat 2007-2015. Poza Gawłowskim oskarżenia usłyszało w sumie kilkadziesiąt osób, związanych z Zachodniopomorskim Zarządem Melioracji. Senator miał przyjąć od biznesmenów nie tylko gotówkę ale i zegarki a nawet apartament w Chorwacji. Jakby tego było mało Gawłowskiemu zarzuca się również splagiatowanie swojej pracy doktorskiej i upublicznienie informacji niejawnej. Były skarbnik Platformy Obywatelskiej uważa jednak, że został zamieszany w spisek, w którym uczestniczy najsłynniejszy, polski redemptorysta.

Tym razem Rydzykowi się nie upiecze. Sprawa już u papieżaTym razem Rydzykowi się nie upiecze. Sprawa już u papieżaCzytaj dalej

Tadeusz Rydzyk zemścił się na Gawłowskim?

Senator twierdzi, że akty oskarżenia mają związek z faktem, iż swego czasu odmówił udzielenia dotacji fundacji o. Rydzyka, Lux Veritatis. Planowała ona wówczas budowę Term Toruńskich. Ostatecznie, kilka lat później, duchowny dostał to, czego chciał. Związana z nim spółka Geotermia Toruń otrzymała dzięki Narodowemu Funduszowi Ochrony Środowiska pieniądze, potrzebne do budowy ciepłowni.

Gawłowski łączy swoją sprawę z odwołaniem w 2008 roku prezesa Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej Kazimierza Kujdy, blisko związanego ze spółką Srebrna.

ZOBACZ TAKŻE:

1. Sygnał naziemnej telewizji będzie zmieniony. Twój telewizor może przestać odbierać obraz

2. Od 2 miesięcy nie zszedł na ziemię, mieszka w beczce na słupie. Ma przepiękny powód, brawo

3. Katolicki poradnik cichego oprawcy dziecka. Nagłaśniamy skandal, nad którym Rzecznik Praw Dziecka się nie pochyli

4. Ochrona środowiska w Polsce przypomina przykry żart. Znaleziono kolejnego "szkodnika", 1500 osobników do odstrzału

5. Fani "Na Wspólnej" nie odróżniają aktorów od postaci. Zabawne i przykre incydenty

6. Bardzo smutne słowa Salety o zdrowiu jego córki. Nie wygląda to dobrze