Abp Marek Jędraszewski. FlickrŹródło: Flickr
Wszystkie wideo autora Michalina Kobla
Autor Michalina Kobla - 2 Grudnia 2019

Jędraszewski u Rydzyka, jak zawsze "wesoło" o LGBT. "Tylko ci ludzie nie zginą"

Tadeusz Rydzyk, jako dyrektor Radio Maryja i telewizji Trwam, nadaje swoim mediom bardzo jasną linię redakcyjną. Wpisują się w nią, zdecydowanie, poglądy abp Marka Jędraszewskiego. Szeroko krytykowany za swoje homofobiczne słowa metropolita, w rozgłośni redemptorysty znajduje miejsce do "wyżycia się".

Radio Maryja w swoich aktualnościach opublikowało list na adwent abp Marka Jędraszewskiego. Przypominamy, że niedawno pismo z tej samej okazji opublikował abp Gądecki. Wydźwięk listu, napisanego przez metropolitę poznańskiego, był jednak zgoła odmienny od tego, przygotowanego przez jego krakowskiego odpowiednika. Gądecki nie bał się przeprosić za zmarłego niedawno Paetza.

 - Z głębi serca przepraszam osoby, które czują się skrzywdzone. Wszystkich wiernych proszę, aby modlili się w intencji przebłagania za grzechy oraz za naszą wspólnotę diecezjalną, aby – zjednoczona w Duchu Świętym – mogła promieniować świadectwem chrześcijańskiego życia i apostolską gorliwością - napisał w liście Gądecki.

Zbierają podpisy pod petycją do TVN. Domagają się usunięcia kontrowersyjnego prowadzącegoZbierają podpisy pod petycją do TVN. Domagają się usunięcia kontrowersyjnego prowadzącegoCzytaj dalej

Jędraszewski nie był w swoim piśmie tak pokorny. Kontynuował retorykę, agresywną wobec środowiska LGBT.

Tadeusz Rydzyk aprobuje słowa metropolity. Radio Maryja im sprzyja

 - Tylko ci ludzie nie zginą i tylko ci będą mieli życie wieczne, którzy ten Boży dar przyjmą w duchu wiary – to znaczy uwierzą w Jezusa Chrystusa Syna Bożego i staną się Jego prawdziwymi uczniami. Tak wiele więc zależy od nas, od naszej otwartości na Bożą miłość w odniesieniu do każdej i każdego z nas! Tak wiele zależy od przyjęcia Bożego daru, Jezusa Chrystusa, i dziękowania Bogu za to, że On "nas do końca umiłował" - czytamy w liście na adwent.

Jędraszewski odnosił się do instytucji małżeństwa, tworzonego przez kobietę i mężczyznę. Nie powstrzymał się od nawiązania do mniejszości seksualnych.

 - Dzisiaj musimy za wszelką cenę trwać przy nauce Chrystusa, zdając sobie sprawę z tego, że zawiera ona w sobie jednoznaczne "Nie" wobec lansowanych przez niektóre środowiska ateistycznych ideologii gender i LGBT - czytamy na stronie Radia Maryja, gdzie zamieszczono treść listu.

ZOBACZ TAKŻE:

1. Twoje dziecko chodzi do podstawówki? Według podstawy ksiądz zada mu intymne pytania

2. Skandaliczne zachowanie przedszkolanki. Ojciec nagrał mrożącą sytuację z ukrycia

3. Strasburger się przyznał. Bez oporów oświadczył, że nie było go przy żonie, mieszane opinie

4. To nie żart - Black Friday w polskim Kościele. Darmowe sakramenty

5. Księża nie płacą, jak reszta Polaków. Obowiązuje ich specjalny system podatkowy

6. Dopiero po ślubie zobaczył swoją żonę bez makijażu. Jego reakcja powala, upokorzył ją w okrutny sposób