Tadeusz Rydzyk. TV TrwamŹródło: TV Trwam
Wszystkie wideo autora Wiktor Ćwikliński
Autor Wiktor Ćwikliński - 31 Lipca 2020

Ziobro poszedł do Rydzyka, aby poskarżyć się na PiS. Takiej sytuacji jeszcze nie było, zadziwiające słowa

Tadeusz Rydzyk i jego telewizja gościli ministra sprawiedliwości w swoim programie "Rozmowy Niedokończone". Zbigniew Ziobro nie ukrywa zaskoczenia i rozżalenia decyzją premiera Morawieckiego o skierowaniu przepisów konwencji stambulskiej do Trybunału Konstytucyjnego.

Zbigniew Ziobro zaskoczył polityków Prawa i Sprawiedliwości wnioskiem o wypowiedzenie konwencji antyprzemocowej. Przez kilka dni rządzący nie byli w stanie wypracować wspólnego stanowiska. W końcu decyzję na ten temat podjął Mateusz Morawiecki. Premier zdecydował o skierowaniu konwencji do TK.

Joanna Kurska ukrywała prawdę nt. swojej przeszłości i TVP? Ujawniamy kontrowersyjne fakty, które mogą rozzłościć wieluJoanna Kurska ukrywała prawdę nt. swojej przeszłości i TVP? Ujawniamy kontrowersyjne fakty, które mogą rozzłościć wieluCzytaj dalej

Tadeusz Rydzyk zaprasza Ziobrę

Decyzję premiera skomentował w programie Rozmowy Niedokończone sam Zbigniew Ziobro. -  Pan premier wskazał, że jego zdaniem są wątpliwości do konstytucyjności kilku punktów, które był uprzejmy wymienić. Wszystkie te punkty, które wymienił, w mojej ocenie jako ministra sprawiedliwości i prokuratora generalnego nie budzą wątpliwości co do tego, że są sprzeczne z polską konstytucją. W tej sprawie mam zdanie nieco odmienne od pana premiera - podkreślił minister sprawiedliwości. - W tej sprawie mam zdanie nieco odmienne od pana premiera, choć bardzo szanuję, że zdecydował się tę sprawę poruszyć. Nie we wszystkim musimy mieć to samo zdanie. W mojej ocenie ta konwencja jest sprzeczna z polską konstytucją - dodał.

Wyciekły najnowsze i straszne informacje na temat motywu podpalacza domu bohaterki Wyciekły najnowsze i straszne informacje na temat motywu podpalacza domu bohaterki "Nasz Nowy Dom". Okropne i nieludzkie, poniżej pasaCzytaj dalej

Ziobro jest w swojej ocenie całości konwencji bardzo ostry. Nie ma żadnych wątpliwości na ten temat. - Gdybym miał wątpliwości, to odwołałbym się do autorytetu organu, który ma takie wątpliwości rozstrzygać. Ale wystąpiłem bezpośrednio z wnioskiem o usunięcie z polskiego porządku prawnego tej konwencji jako w sposób oczywisty, w różnych istotnych punktach, sprzecznej z polską konstytucją. To, co nas tutaj nieco różni z panem premierem, to też podejście do czasu. Bo młyny sprawiedliwości, też w Trybunale Konstytucyjnym, wolno mielą. Jest tego rodzaju zagrożenie, iż odłoży tę sprawę, bo ma wiele jeszcze innych - ocenił minister.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Rzecznik ministra zdrowia komentuje dzisiejszy raport. Nie ma dobrych informacji na weekend
2. Niebywałe nagranie Jacka Kurskiego sprzed 12 lat trafiło do sieci. Na spotkaniu nagle chwycił gitarę, ma talent?
3. Seniorze, emerytura i dodatki to nie wszystko, na co możesz liczyć. 5 najważniejszych ulg i zniżek dla emeryta

Komentatorzy polityczni wskazują, że obawy Zbigniewa Ziobry mogą być bardzo uzasadnione. Istotnie od czasu, gdy stery w Trybunale Konstytucyjnym przejęli nominaci Prawa i Sprawiedliwości z Julią Przyłębską na czele, tempo pracy TK uległo znacznemu pogorszeniu.

Źródło: TV Trwam

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Dariusz Siatkowski obchodziłby dziś 60. urodziny. Śmierć męża Kasi z filmu ”Kogel-mogel” do dziś jest zagadką
  2. Koronawirus w pociągu i autobusie. Sanepid pilnie poszukuje pasażerów
  3. Sąd Najwyższy ocenił prawie wszystkie protesty wyborcze
  4. Tata kupił córce samochód w prezencie. Kilka dni później znalazł porażający list w skrytce i zalał się łzami
  5. Gigantyczny pożar w polskim mieście, wszystko spowite w czarnym, gęstym dymie. Na miejsce szybko ruszyły służby
  6. Wiemy, co z prawie 500 protestami wyborczymi. Sąd Najwyższy wreszcie ujawnia, poznaliśmy
  7. Nie tylko w Karpaczu sytuacja jest skandaliczna. Na południu Polski władze ostrzegają, nie mają już sił

Koniecznie obejrzyj nieziemsko prosty i szybki przepis na przepyszny posiłek!