Tadeusz Rydzyk przemawia do wiernych podczas mszy. Flickr/Archidiecezja Krakowska Biuro Prasowe
Źródło: Flickr/Archidiecezja Krakowska Biuro Prasowe
Wszystkie wideo autora Anna Dymarczyk
Autor Anna Dymarczyk - 29 Października 2020

Tadeusz Rydzyk nie ma żadnych hamulców, skomentował Strajk Kobiet. „Piekło dopiero będzie”

Tadeusz Rydzyk był Trybunałowi Konstytucyjnemu niezwykle wdzięczny za wyrok ws. aborcji. Prócz mowy, w której dziękuje za tę decyzję, wygłosił w Radiu Maryja również pełen złości monolog, w którym znacząco potępił protesty i zapowiedział, że wszyscy ich uczestnicy trafią do piekła.

Wielu jego słuchaczy oczekiwało na słowa dyrektora Radia Maryja o zakazie aborcji z powodu nieodwracalnych, ciężkich uszkodzeń płodu, który został ogłoszony przez Trybunał Konstytucyjny - wyrok wiązał się z jednym z trzech punktów dotyczących sytuacji, w których aborcja jest dopuszczalna. Trybunał orzekł, że zapis o usunięciu ciąży z wyżej wymienionych powodów jest niezgodny z konstytucją. To bardzo ucieszyło środowiska kościelne.

Strajkujący idą właśnie pod dom Jarosława Kaczyńskiego. Służby mundurowe już czekająStrajkujący idą właśnie pod dom Jarosława Kaczyńskiego. Służby mundurowe już czekająCzytaj dalej

Tadeusz Rydzyk grzmi: piekło to dopiero będzie

Rydzyk wypowiedział się na antenie Radia Maryja, gdzie najpierw podziękował sędziom Trybunału za ich decyzję.

- Widzę, co się dzieje w tej chwili w związku z orzeczeniem TK o niezgodności z Konstytucją zabijania nienarodzonych niepełnosprawnych. Konstytucja to mówi i tak Trybunał orzekł. I za to też dziękujemy - mówił.

Mimo że strona pro-life mówi głównie o aborcji płodów, które w łonie matki rozwijają się np. z zespołem Downa, nie chodzi jednak głównie o nie. Strona pro-choice przede wszystkim mówi o dzieciach z wadami letalnymi, czyli takimi, które zaraz po przyjściu na świat i tak nie będą miały szansy przeżyć - są to dzieci z bezczaszkowiem, przodomózgowiem, wodogłowiem, cyklopią, itp. Takich aborcji w Polsce dokonuje się co roku około tysiąca, co stanowi prawie całość wszystkich aborcji wykonywanych w Polsce. W zeszłym roku wykonano ich 1074 na 1100 wykonanych ogólnie i zazwyczaj dotyczyły one bardzo poważnych wad płodu.

Karetka próbowała przejechać podczas Strajku Kobiet. Niebywała reakcja tłumu, wszyscy zaskoczeniKaretka próbowała przejechać podczas Strajku Kobiet. Niebywała reakcja tłumu, wszyscy zaskoczeniCzytaj dalej

Rydzyk wypowiedział się również o protestach, potępiając stanowczo ich zachowania.

- W związku z tym, co ta strona lewicowo-liberalna [robi], zobaczcie, jaka jest wolność w Polsce. Mówią w UE niektórzy, nawet z Polski eurodeputowani, że w Polsce nie ma wolności. Zobaczcie, jaka wolność, aż swawola. To wyzywanie, te bluźnierstwa tej lewicy, lewactwa - grzmiał. - Zobaczcie, co się dzieje. Ta strona – powiedziałbym – antykatolicka co wyprawia, żeby wyrwać wiarę, żeby wyrwać umiłowanie drogi bożej, przykazań. Na przykład te wszystkie marsze, które teraz robią itd. To o co tutaj chodzi – „róbta co chceta”, „hulajta, piekła nie ma”, „twoje ciało należy do ciebie i możesz robić, co chcesz”?

Na końcu wypowiedzi zawarł informację o tym, kto dostąpi pójścia do piekła:

- O, piekło to dopiero będzie, jeżeli nie będziemy słuchać Ducha Świętego, jeżeli nie będziemy słuchać Pana Boga. Nikomu tego nie życzę, tego piekła. No, mądremu dość.

Nie wszyscy księża popierają wyrok Trybunału Konstytucyjnego

W rozmowie z TOK FM ks. Alfred Wierzbicki, teolog z Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego, wypowiedział swoje zdanie na temat sytuacji, która powstała po ogłoszeniu przez Trybunał Konstytucyjny wyroku:

- Stało się coś niedobrego – mówił. – To jest rzucenie wielkiego strachu na kobiety w Polsce.

Stwierdził, że ewentualna kwestia ochrony życia powinna wypływać z innych środków niż prawny przymus i nie to nie strach przed karą powinien nakłaniać kobiety do zostania matkami chorych dzieci:

– Sedno jest jednak nie w kwestii legitymizacji, ale w tym, że ochrona życia nie może się dokonywać tylko instrumentami prawa – twierdził.

– Jako ksiądz i mężczyzna powinienem wypowiadać się w dalszym szeregu. Powinny najpierw mówić kobiety, które znają swoje przeżycia. I niepokoi mnie, że wśród duchownych jest tak mało gotowości i wrażliwości na usłyszenie tego głosu. To nie są aborcjonistki. Na świecie nie ma aborcjonistek, nawet wśród osób, które decydują się na aborcję - przekonywał teolog.

Jak się jednak okazało, za swoje wypowiedzi będzie miał kłopoty - konsekwencje wobec zbuntowanego księdza chce wyciągnąć KUL.

Jak wielu jest kapłanów, którzy myślą podobnie do ks. Wierzbickiego?

DZISIAJ GRZEJE: 1."Kobieta, która potrafi zabić dziecko w łonie, na pewno może patrzeć na jego śmierć". Skandaliczne słowa b. polityk
2. Jest prognoza na zimę 2021. Wizja najbliższych miesięcy może wielu wprawić wielu w kiepski nastrój
3. Niedziela handlowa powróci? Uwaga, niebawem wszystko może się zmienić

źródło: [wszystko-o-wszystkim.life][wiez.com.pl]

Są pierwsze zatrzymania. Chodzi o agresywnych pseudokibiców na WisłostradzieSą pierwsze zatrzymania. Chodzi o agresywnych pseudokibiców na WisłostradzieCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Następna choroba może nadciągać do Polski z Rosji i Wschodu. GIW bije na alarm, wydali ostrzeżenia
  2. Kiedy czeka nas szczyt zachorowań? Naukowcy z Uniwersytetu Warszawskiego podali konkretny termin
  3. Ekipa TVP zamieniła jej życie w piekło, dzieci były przerażone. Pani Dorota przerwała milczenie
  4. Warszawa. Ruszyła z mężczyzną na masce, nie zważając co będzie dalej. Robi się gorąco, dramatyczne sceny podczas przemarszu
  5. Pijany kierowca ciężarówki w Lubinie. Jest nagranie
  6. Kolejny porażający, pilny alarm z GIS. Możliwe okropne objawy po zjedzeniu kultowego produktu