Tadeusz Rydzyk. (Zd. Il.) Ludek/Wikimedia CommonsŹródło: (Zd. Il.) Ludek/Wikimedia Commons
Wszystkie wideo autora Wiktor Ćwikliński
Autor Wiktor Ćwikliński - 29 Maja 2020

Co by powiedział Tadeusz Rydzyk? Zrobili zdjęcia pod domem osoby, słuchającej Radia Maryja, nie mieści się w głowie

Tadeusz Rydzyk często mówi na antenie o chrześcijańskim sumieniu i konieczności zachowania katolickich wartości. Ciekawe, jak toruński redemptorysta zareagowałby na takie tabliczki u swojego słuchacza. Zdjęcia widocznych dla wszystkich nienawistnych tabliczek obiegły internet.

Na posesji w Chełmie z pewnością wielu nie mogłoby czuć się bezpiecznie. Ośrodek Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych opublikował na swoim profilu na Facebooku zdjęcia tabliczek postawionych przez jednego z mieszkańców tego miasta.

Dzień przed zniesieniem obostrzeń opublikowano porażające badania. Łukasz Szumowski może mieć poważne kłopotyDzień przed zniesieniem obostrzeń opublikowano porażające badania. Łukasz Szumowski może mieć poważne kłopotyCzytaj dalej

Tabliczki nienawiści w Chełmie

"Homo – związki do leczenia, śmiercionośny program ideologii gender, którego celem ma być m.in. niszczenie ludzkich istot poprzez antykoncepcję, eksperymenty seksualne na dzieciach od 4 roku życia, ordynarne, bezwzględne narzucanie społeczeństwu związków chorych z natury: homoseksualnych, biseksualnych, kazirodczych, pedofilskich, zoofilskich" - napisy o takiej treści znalazły się na tabliczkach przed domem mieszkańca Chełma.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Straciła pracę w TVP, dziś komentuje bez litości. “Będziecie pląsać za pieniądze, które powinna dostać polska onkologia?”
2. Spisywanie stanu liczników niektórych ominie. Kilka grup samochodów wyłączone z obowiązku

Nad całą instalacją góruje wielka tablica z częstotliwościami, na których można usłyszeć Radio Maryja oraz deklaracja, że ich właściciel uważa się za katolika. Komentujący sprawę zwracają uwagę na sprzeczność tego typu narracji z nauczaniem Kościół katolicki, który w Katechizmie w ten sposób określa podejście, jakie katolicy powinni przyjmować odnośnie do osób homoseksualnych. "Należy traktować te osoby z szacunkiem, współczuciem i delikatnością oraz nakazał unikać wobec nich jakichkolwiek oznak niesłusznej dyskryminacji".

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Ważna zmiana dla wszystkich użytkowników Allegro. Serwis wprowadza prowizję od kosztów dostawy
  2. Odkryto kolejne ognisko koronawirusa w szpitalu w Warszawie. Nowe zakażenia w stolicy
  3. Piotr Gliński wydał nagły komunikat. Otwiera placówki, niestety część z nich nie przetrwała
  4. Co się dzieje z Jarosławem Kaczyńskim? Wymowne zdjęcie, sytuacja, jakiej jeszcze nie było
  5. Tarcza antykryzysowa. Rząd postanawia się wycofać z bardzo kontrowersyjnych przepisów. Nikt się nie spodziewał
  6. Dziś pierwszy dzień bez maseczek. Aby ich nie nosić, trzeba jednak przestrzegać pewnych zasad
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj wtv.pl na: Google News