Tadeusz Rydzyk Łukasz Szumowski. YouTube / Radio MaryjaŹródło: YouTube / Radio Maryja
Wszystkie wideo autora Maria Hędrzak
Autor Maria Hędrzak - 28 Marca 2020

Rydzyk przemaglował ministra zdrowia. Poszło o msze w czasie kwarantanny

Tadeusz Rydzyk przeprowadził wywiad z ministrem zdrowia Łukaszem Szumowskim. W rozmowie na antenie Radia Maryja duchowny dokładnie przepytał polityka o kwestie mszy oraz komunii w czasie kwarantanny. Szef resortu stanowczo pozostał jednak przy swych decyzjach.

Tadeusz Rydzyk zaprosił na atenę Radia Maryja ministra Łukasza Szumowskiego. Choć duchowny zadawał także dość ogólne pytania o epidemię, rozpoczął rozmowę zdecydowanie mocnym akcentem. Stwierdził bowiem, co najwyraźniej go oburzyło, że "w małym autobusie, w którym jedzie się średnio 40 minut, może być 36 osób, natomiast w dużym kościele tylko 5 osób".

Córka Kasi Kowalskiej w ciężkim stanie przebywa w szpitalu. Hanna Lis opublikowała poruszający wpisCórka Kasi Kowalskiej w ciężkim stanie przebywa w szpitalu. Hanna Lis opublikowała poruszający wpisCzytaj dalej

- Nie jesteśmy w stanie różnicować kościołów, związków wyznaniowych w zależności od wielkości budowli. Oczywiście prawo pozwala na pewne regulacje i my je stosujemy. Niezwykle ważne jest to, o czym pisze papież Franciszek i nasi biskupi, aby korzystać z mediów, z dostępności do Mszy św. przez środki masowego przekazu – to najbezpieczniejsza forma. Nie ma zakazu pójścia na Mszę św., tylko ograniczamy liczbę ludzi. Tak naprawdę dla osób, które są z grupy ryzyka, czyli dla seniorów, osób, które są chore, każdy kontakt jest groźny. W związku z tym zalecamy, żeby nie poruszały się środkami transportu publicznego, jeśli nie ma takiej życiowej konieczności. To miłość bliźniego, która mówi, żebyśmy postarali się chronić naszych najbliższych, naszych bliźnich przed śmiercią - odparł Szumowski.

Tadeusz Rydzyk przepytał Łukasza Szumowskiego

Dalej Rydzyk pytał o przekazywanie komunii na dłonie wiernego. Dziwiło go to o tyle, że przy podawaniu jej do ust nie dotyka się przecież dłonią języka. Minister wyjaśnił mu więc, że nie chodzi o dotykanie, a oddech, niosący kropelki z płuc. Rydzyk nie dawał jednak za wygraną, przypominając, że na ludzkich dłoniach także znajduje się wiele bakterii.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Sejm dokonał pod osłoną nocy bardzo ważnych, niebezpiecznych zmian. Wszystko, by plany PiS mogły zostać zrealizowane
2. Urząd Miasta rozdaje maseczki i płyny dezynfekujące. W tym mieście na Mazowszu dostaną je wszyscy

- Kapłan nie dotyka ręki osoby, która podchodzi, tylko delikatnie kładzie Komunikat na dłonie. Sami tutaj się nie chronimy. Nie chodzi tu o naszą ochronę. W takiej sytuacji spożywamy swoje bakterie, ale chronimy innych. Jeżeli jesteśmy zarażeni, jeżeli oddychamy na rękę kapłana, to pozostają na niej cząsteczki wirusa. Oczywiście biskupi mówią też, że można – w sytuacji dużego zagrożenia – przyjąć Komunię duchową. Pamiętajmy, że jesteśmy ludźmi, a Pan Jezus dotrze do nas, jeżeli jesteśmy w stanie łaski uświęcającej, różnymi drogami - odpowiedział Szumowski, pozostając przy swoich zaleceniach.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Polacy jednak zagrają z Finlandią. Mecz już o 19, zagra Krzysztof Piątek
  2. Skarbówka będzie mogła zablokować twoje konto. Wystarczy jedna rzecz, aby stracić dostęp do pieniędzy
  3. Wiceminister zdrowia nie ma dobrych wieści. Kluczowe będą najbliższe dwa tygodnie
  4. Tysiące polskich firm w krytycznej sytuacji. Ankieta wskazała, że szykują się masowe zwolnienia
  5. Córka Kasi Kowalskiej w ciężkim stanie przebywa w szpitalu. Hanna Lis opublikowała poruszający wpis
  6. Nagranie nieba nad Europą sprzed roku i teraz jest niesamowite. Gigantyczna różnica

Źródło: Radio Maryja