Tadeusz Rydzyk nie ustaje w staraniach o otwarcie toruńskiej ciepłowni.. Marek Barczyński/EastNewsŹródło: Marek Barczyński/EastNews
Wszystkie wideo autora Konrad Wrzesiński
Autor Konrad Wrzesiński - 27 Lipca 2020

Radio Maryja oficjalnie o najważniejszym projekcie o. Rydzyka. Podane informacje znacznie różnią się od wieści w mediach, o co chodzi?

Tadeusz Rydzyk zdaje się nie ustawać w staraniach o otwarcie toruńskiej ciepłowni. Zdaniem głównego projektanta "Geotermii Toruń" dr inż. Piotra Długosza rozruch spodziewany jest już we wrześniu. To stoi w wyraźnej sprzeczności z doniesieniami mediów, według których ojciec dyrektor, wobec przeciągania się uruchomienia inwestycji, będzie zmuszony zwrócić ogromne pieniądze.

Wypowiedź dr inż. Piotra Długosza, prezesa zarządu PRO-INVEST SOLUTIONS, a także głównego projektanta ciepłowni "Geotermia Toruń" przytacza oficjalna strona internetowa założonej przez ojca dyrektora rozgłośni. Przypomnijmy, że inwestycja Rydzyka, która miała doprowadzić ciepła wodę do toruńskich mieszkań, jest jednym z jego najbardziej imponujących przedsięwzięć.

– Geotermia jest lokalna oraz odnawialna. Nie wytwarza emisji dwutlenku węgla, ale i też tlenków azotu w odróżnieniu od spalania tradycyjnych paliw. Geotermia jest dostępna cały czas bez względu na to, czy świeci słońce, czy wieje wiatr – przekonywał Długosz, cytowany przez radiomaryja.pl.

Eleni wcześniej dała koncert u o. Rydzyka, teraz zrobiła wielkie show w Sanktuarium. Wielu fanów może się od niej odwrócićEleni wcześniej dała koncert u o. Rydzyka, teraz zrobiła wielkie show w Sanktuarium. Wielu fanów może się od niej odwrócićCzytaj dalej

Tadeusz Rydzyk zwróci miliony?

– Byłem pierwszym prezesem Geotermii Podhalańskiej. Budowałem ją w latach 1994-2004. W 1991 r. powstała instalacja pilotażowa, natomiast pierwsze ciepło udało się doprowadzić po 12 latach. Myślę, że nie był to zły wynik w tamtych czasach, kiedy nie było na rynku generalnie pieniędzy – wspominał główny projektant ciepłowni. – W "Geotermii Toruń" pierwszy otwór wykonano w 2008 roku. Ciepłownia stoi, więc mamy nadzieję, że rozruch będzie we wrześniu – dodał podczas konferencji "Europejski Zielony Ład a interes Polski" w Wyższej Szkole Kultury Społecznej i Medialne w Toruniu.

Brat Jacka Kurskiego nie chce go znać? Wielki konflikt, o którym się nie mówi: Brat Jacka Kurskiego nie chce go znać? Wielki konflikt, o którym się nie mówi: "Odreagowujesz kłamliwym atakiem na rodzinę"Czytaj dalej

Tu, jak się zdaje, natrafiamy na pewną sprzeczność. Przed tygodniem "Super Express" wskazywał, że ojciec dyrektor powinien zwrócić państwu niemal 40 milionów złotych. Na rozkręcenie inwestycji powiązana z Tadeuszem Rydzykiem ciepłownia otrzymała ponad 37,5 mln zł. Pomimo szeregu zapewnień ze strony osób nadzorujących przedsięwzięcie woda nie trafiła jednak do torunian w wyznaczonym terminie.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Pierwszy raz od 10 lat, rekordowa podwyżka dla wszystkich. Emeryci będą zadowoleni?
2. Jacek Kurski w bardzo poważnych tarapatach. Nie nacieszył się stołkiem w TVP, pojawił się ogromny problem
3. 1400 zł świadczenia z ZUS czeka. Czas masz tylko do końca sierpnia
 

"Geotermia Toruń" miała doprowadzić wodę do toruńskich mieszkań do 1 lipca 2020. Spółce nie udało się jednak wywiązać z umowy, wobec czego miała ona wystąpić o wydłużenie terminu o kolejny rok. Sprawę w rozmowie z "SE" skomentował m.in. senator Koalicji Obywatelskiej Krzysztof Brejza. – Istnieje podejrzenie, że zwykły inwestor już teraz musiałby zwrócić do państwa te 40 mln zł. Ale przecież media ojca Rydzyka goszczą najważniejszych polityków PiS, z Jarosławem Kaczyńskim na czele. Ta sprawa to kolejny dowód na to, jak budowane jest państwo oligarchiczne – wskazał.

Tabloid zaznaczał, że odwiedzając siedzibę "Geotermii Toruń" nie sposób natknąć się na reprezentantów spółki. Zapewnienia opublikowane na stronie Radia Maryja znacząco różnią się zatem od doniesień "SE". Pozostaje nam wyczekiwać kolejnych wiadomości dotyczących przyszłości inwestycji ojca Tadeusza Rydzyka.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Nowe wytyczne GIS dla szkół. Wiemy, na jakich zasadach uczniowie mogą wrócić na lekcje
  2. Pilne: Byłeś na tej imprezie? Koniecznie zgłoś się do sanepidu
  3. Jak Szumowski zmieniał zdanie o maseczkach
  4. PKO BP wysłał dziś ważny komunikat do wszystkich klientów banku. Doszło do pewnej rewolucji
  5. Ciotka o dużych gabarytach krzywdziła i za karę usiadła na 9-letniej dziewczynce. Dziecko zmarło
  6. Rodzice wykończyli niemowlę, maleństwo zmarło. Niewyobrażalna tragedia w jednym z polskich miast
  7. Nie żyje prowadzący "Milionerów". Z jego ust padały pytania z geografii. Świat nie wierzy

Źródło: radiomaryja.pl / se.pl