tadeusz rydzyk. youtube.com/ Radio MaryjaŹródło: youtube.com/ Radio Maryja
Wszystkie wideo autora Weronika Szatkowska
Autor Weronika Szatkowska - 26 Marca 2020

Tadeusz Rydzyk mówi, że padł ofiarą oszustwa i jest zniesławiany. Chodzi o pieniądze na Radio Maryja

Tadeusz Rydzyk opowiedział, że padł ofiarą oszustwa i chodzi tu o pieniądze na Radio Maryja. Z tego też względu sprawa ta jest dla niego wyjątkowo wrażliwa. W sieci od dawna można znaleźć stronę z tzw. spowiedzią online za pośrednictwem słynnego redemptorysty.

O. Rydzyk zapewnia, że nie ma ze stroną nic wspólnego, a pieniądze nie spływają do radia, tylko w inne miejsce.

Podali zakażonym popularny lek. 2 tygodnie później wszyscy oprócz jednej osoby ozdrowieliPodali zakażonym popularny lek. 2 tygodnie później wszyscy oprócz jednej osoby ozdrowieliCzytaj dalej

Tadeusz Rydzyk apeluje, że padł ofiarą oszustwa

Okres epidemii jest wyjątkowo trudny dla wielu. Wierni chcą korzystać za pośrednictwem internetu ze wszystkiego, co zostało dla nich przygotowane. Biorą udział m.in. w transmisjach mszy świętych. Taka strona może być nie tylko korzystna w tym przypadku dla Radia Maryja, ale również dla tych, którzy się za nie będą podawali.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Nie żyją dwie osoby zakażone wirusem, zamknięto oddział. Ministerstwo jednej nie wlicza do statystyk
2. Potężne kolejki na poczcie. Ogromny czas oczekiwania, tłumy stoją na ulicy

tadeusz rydzyk

Powyżej przedstawiamy screen ze storny ojciec-dyrektor.de, która jest nieprawdziwa i zdementowana przez władze radia.

Na oficjalnej stronie Radia Maryja możemy przeczytać oficjalny komunikat: "Drodzy Państwo. Otrzymujemy sygnały, że w internecie pojawiają się różne inicjatywy podszywające się pod Radio Maryja. Ostatnio oszuści ponownie się uaktywnili. Zakładają strony, wykorzystując wprost znaki Radia Maryja albo przerobione logo Radia Maryja, a także zdjęcia przedstawiające ojca Dyrektora. Chodzi o odbieranie dobrego imienia ojcu Dyrektorowi i Radiu Maryja, a także o kradzież".

Radio apeluje do wiernych, aby wpłacać pieniądze tylko bezpośrednio na konto podane na oficjalnej stronie. Podobno o. Rydzyk nie ma też własnej strony internetowej, ani bloga gdzie zbierałby pieniądze.

"Ojciec Dyrektor Tadeusz Rydzyk CSsR również nie ma własnej strony internetowej ani też nie ma nic wspólnego z żadną stroną, która podszywałaby się pod niego lub wskazywałaby na jakiś związek. To oszustwo. Na przykład ostatnio po raz kolejny oszuści propagują tak zwaną „spowiedź w internecie”, pokutę online. Raz – oszuści ci drwią z Sakramentów świętych, dwa – zniesławiają Radio Maryja i ojca Dyrektora, trzy – okradają naiwnych, gdyż podają numery kont za tak zwaną „usługę” - czytamy dalej w sprostowaniu. 

Dodatkowo w komunikacie czytamy, że Radio Maryja nigdy nie będzie miało z takimi działaniami nic wspólnego, jak powoduje fałszywa strona.

"Radio Maryja nigdy nie miało, nie ma i nie będzie mieć z takimi działaniami nic wspólnego. Radio Maryja ani nikt z nas nigdy nie prowadził i nie prowadzi żadnej spowiedzi przez internet, przez telefon czy jakiekolwiek środki techniczne. Nie ma czegoś takiego w Kościele. To byłoby nadużycie. Nie dajmy się nabierać oszustom, a poza tym Kochani nie zniechęcajmy się, ale czyńmy dobro, jeszcze więcej dobra. Bierność dobrych rozzuchwala złych. Szczęść Boże" - dodano na stronie w obronie o. Rydzyka.

Źródło: [Radio Maryja]

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Znany polski sportowiec aresztowany. Jeszcze niedawno był ulubieńcem kibiców
  2. W aptece już się nie obkupisz. Od dziś resort wprowadza reglamentację leków
  3. Nietrzeźwy ksiądz z pomorskiego doprowadził do kuriozalnego wypadku. Wylądował w cudzym ogrodzie
  4. Uratowali skrajnie zaniedbanego psa. Zwracał plastik, właściciele byli agresywni
  5. Biedronka przerywa działanie w trakcie dnia. Ważne zmiany, związane z epidemią
  6. Zaczęło się, pierwsze biuro podróży w Polsce upadło. Jest niewypłacalne, wiadomo co dalej z klientami