Tadeusz Rydzyk. ANDRZEJ SCHODKOWSKI/East NewsŹródło: ANDRZEJ SCHODKOWSKI/East News
Wszystkie wideo autora Michalina Kobla
Autor Michalina Kobla - 25 Kwietnia 2020

Pierwszy raz wierni słyszeli Rydzyka tak zdruzgotanego. Wkroczył na antenę z apelem, który oburzy wiele osób

Tadeusz Rydzyk postanowił zabrać głos w sprawie znanego hodowcy norek, który w ostatnim czasie zmierzyć musiał się z pożarem na swojej fermie. Media redemptorysty już wcześniej ubolewały nad losem Szczepana Wójcika, czerpiącego zyski z zabijania zwierząt na futra.

O reakcji Radia Maryja na wspomniany pożar pisaliśmy już wcześniej. Hodujący norki po to, aby zabić je na futra Wójcik rozpacza nad faktem, że część z nich zginęła "przedwcześnie". Wysnuwa również zdumiewającą teorię, dotyczącą aktywistów.

- Kolejny pożar w gospodarstwach blisko naszych domów, kolejny "przypadek". Zawsze wtedy, gdy dotykamy ustawy o ochronie zwierząt. Nie spocznę - komentował pożar na swojej fermie.

W jednym z krajów już milion zakażonych. Fatalna doba, tragiczne doniesieniaW jednym z krajów już milion zakażonych. Fatalna doba, tragiczne doniesieniaCzytaj dalej

Tadeusz Rydzyk zabiera głos w sprawie

Teraz nad losem Wójcika pochylić się postanowił sam założyciel rozgłośni. Redemptorysta włączył się do rozmowy, podczas czwartkowych "Aktualności dnia". O losie, żyjącego z wątpliwego moralnie biznesu przedsiębiorcy, mówił pełen emocji.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Rząd zmienia plany ws. pieniędzy dla rodziców? Money: Chcą wprowadzić "zorganizowaną opiekę dla dzieci"
2. W Warszawie powstał nowy pomnik Lecha Kaczyńskiego. Emocjonalny wpis prezydenta

 - Serdecznie pozdrawiam i współczuję, współczuję całej rodzinie... Na pewno mama to bardzo przeżywa. Życzę, żeby pan się nie załamał, a to można załamać się, bo to już czwarty raz... taką krzywdę zrobić. Jak ci ludzie mają sumienia? By podpalać człowieka, jego dorobek... To absolutnie jest podpalanie, widać, kto to robi. To nie są przypadki, ... to człowiek przeżywa i jest oburzenie, tu słów nie staje, jak można tak postępować? Przykazanie nie zabijaj, przykazanie szanuj, miłuj bliźniego jak siebie samego. Jak tak można robić! To dorobek, to.. to coś strasznego - mogliśmy usłyszeć na antenie.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Niepokojące ostrzeżenia lekarzy. Wirus może powodować udary u osób w średnim wieku
  2. Premier: już od 4 maja zniesienie kolejnych obostrzeń. Wielu Polaków długo na to czekało
  3. Wulgarnie obraził Jerzego Owsiaka publicznie. Teraz odpowie za to przed sądem
  4. Klienci polskiego banku zagrożeni. Ważne ostrzeżenie, można stracić pieniądze
  5. Jest szansa dla zakażonych w ciężkim stanie, przetaczanie osocza. Rewolucyjna metoda w szpitalu w Szczecinie
  6. Wakacje 2020 będą inne niż wszystkie inne. Eksperci zdradzili, jak będą wyglądały, aż trudno uwierzyć