Majątek Tadeusza Rydzyka pozostaje tajemnicą. Wyjątkowo imponująco przedstawiają się kapitał należącej do zakonnika fundacji.. PIOTR GRZYBOWSKI/East NewsŹródło: PIOTR GRZYBOWSKI/East News
Wszystkie wideo autora Konrad Wrzesiński
Autor Konrad Wrzesiński - 23 Października 2020

Czy Tadeusz Rydzyk powinien ujawnić swój majątek? Posiada auta i dzieła sztuki za miliony, ale jego finanse są tajemnicą

Majątek Tadeusza Rydzyka nadal pozostaje tajemnicą. Wyjątkowo imponująco przedstawia się jednak kapitał należącej do zakonnika Fundacji Lux Veritatis. W tle warte 6 milionów złotych samochody i szacowane na kilkadziesiąt milionów muzealne zbiory.

Dogłębna analiza imperium Tadeusza Rydzyka mogłaby posłużyć za materiał do niejednej publikacji naukowej, jak również uczących przedsiębiorczości podręczników. Niemniej zainteresowania budzi majątek samego ojca dyrektora, który oficjalnie pozostaje tajemnicą.

Mimo że ostatnimi czasu zakonnik niejednokrotnie narzekał na zmniejszone dotacje ze strony rządu, a znakiem kryzysu w relacjach był projekt Jarosława Kaczyńskiego dotyczący m.in. zakazu hodowli zwierząt futerkowych, inwestycje redemptorysty wciąż świadczą o wyjątkowym zmyśle do interesu założyciela Radia Maryja.

Uwaga rodzice i uczniowie, od dziś od rana nagła zmiana. Trzeba się przygotować, każdy musi wiedziećUwaga rodzice i uczniowie, od dziś od rana nagła zmiana. Trzeba się przygotować, każdy musi wiedziećCzytaj dalej

Majątek Tadeusza Rydzyka

Oczkiem w głowie Rydzyka pozostaje Fundacja Lux Veritatis, której współzałożycielem i prezesem jest ojciec dyrektor we własnej osobie. To z nią łączą się imponujące projekty zakonnika, w tym m.in. geotermia, która ma za zadanie doprowadzać ciepłą wodę do mieszkań Torunian.

Wspomniane imperium to jednak nie tylko ukochana fundacja. Z Rydzykiem powiązać należy również telewizję Trwam, Radio Maryja oraz gazetę "Nasz Dziennik". W ten sposób zakonnik pokrył niejako wszystkie możliwe sposoby dotarcia do wiernych. Do tego, jak przypomina "Super Express", Wyższa Szkoła Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu, wydawnictwa czy księgarnie.

Wszystko kręci się jednak wokół Lux Veritatis. "SE" zwraca wagę, że według ostatniego sprawozdania majątkowego w skład majątku fundacji wchodzi prawie 100 milionów złotych środków trwałych. Składają się na niego m.in. wyceniane na niemal 60 milionów złotych budynki.

W Szczecinku pod siedzibą PiS ksiądz podsumowany przez strajkujące kobiety. W Szczecinku pod siedzibą PiS ksiądz podsumowany przez strajkujące kobiety. "Masz macicę? Nie, więc w*********j"Czytaj dalej

Nalężąca do ojca dyrektora fundacja dysponuje ponadto wartymi około 6,5 mln zł środkami transportu. Do tego skromne środki zainwestowane w wartą jedynie 611 tys. złotych technologię.

DZISIAJ GRZEJE: 1.Dziennikarze dotarli do nagrania rozmowy Jarosława Kaczyńskiego. "Podobno jest źle"
2. PKO BP apeluje do klientów. Fałszywi pracownicy banku mogą pozbawić cię wszystkich oszczędności
3. "Zaraz przeczytam, że jestem podły i zazdrosny". Jarosław Jakimowicz zupełnie niespodziewanie zaatakował kolegę

Dziennik przytacza ponadto plany inwestycyjne najważniejszej części imperium ojca Rydzyka. Zaznaczono, że zarządzana przez zakonnika fundacja w najbliższych latach zamierza kupić zbiory muzealne warto niemal 90 milionów złotych. Lux Veritatis, planuje również zainwestować w akcje i udziału. Zdaniem "SE" pomysł wyceniono na 45 milionów złotych.

Nie wszystkie obszary działalności redemptorysty zostały jednak ominięte przez kryzys. Przypomnijmy, że wpływy z darowizn, na jakie mogła liczyć Fundacja Lux Veritatis spadły z 34,21 mln zł w 2018 rok do 30,73 mln zł w roku ubiegłym. Mimo zachęceń płynących ze wszystkich mediów zakonnika spadek wyniósł zatem przeszło 10 proc. O sprawie pisaliśmy TUTAJ.

W górę poszły także wydatki operacyjne fundacji, zwiększywszy się o 3,4 proc. Nakłady na wynagrodzenia wzrosły z kolei z 5,43 do 5,97 mln zł, a ubezpieczenia społeczne oraz pozostałe świadczenia pracownicze z 697,4 do 738,7 tys. zł.

W roku 2019 w fundacji ojca Rydzyka pracowało 69 osób.

źródło: se.pl

Roman Giertych niespodziewanie przerwał milczenie. Opowiedział wszystko ze szczegółamiRoman Giertych niespodziewanie przerwał milczenie. Opowiedział wszystko ze szczegółamiCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Niedawno był ślub, teraz Martyna Wojciechowska przekazała kolejną radosną wiadomość. Fani są zachwyceni
  2. Ksiądz skrytykował maseczki z ambony. Policja wyniosła go z kaplicy na oczach zrozpaczonych wiernych (VIDEO)
  3. Wiele osób będzie oburzonych. Wiadomości TVP wzięły się za kultowego dziennikarza
  4. Nieodpowiedzialne zachowanie gwiazdy TVP. Wyjechała na Kanary, wywołała skandal i oburzenie wśród internautów
  5. Zderzenie Audi z autobusem w Katowicach - Kto zawinił?
  6. Lekki i puszysty, po prostu ideał. Najlepszy przepis na biszkopt, który zawsze się udaje