Tadeusz Rydzyk. ALEX MARCINKOWSKI/East NewsŹródło: ALEX MARCINKOWSKI/East News
Wszystkie wideo autora Wiktor Ćwikliński
Autor Wiktor Ćwikliński - 22 Kwietnia 2020

Rydzyk wyrzucił ulubieńca z Telewizji Trwam. Media dotarły do zaskakujących informacji o powodach tej decyzji

Tadeusz Rydzyk bez skrupułów cofnął swoje błogosławieństwo Mirosławowi Piotrowskiemu, dotychczas uważanemu za swojego ulubieńca. Okoliczności decyzji toruńskiego biznesmena są bardzo ciekawe.

Piotrowski miał od kilku lat pewne miejsce w ramówce Telewizji Trwam oraz na antenie Radia Maryja. Co niedzielę o godzinie 20:50 emitowano jego felietony omawiające bieżącą sytuację polityczną. Tak było aż do telefonu, jaki otrzymał na początku kwietnia od dyrektora Rydzyka, który poinformował go o wstrzymaniu emisji programu - Dzwoniący do mnie w tej sprawie ojciec redemptorysta, którego notabene od lat znam i bardzo lubię, w uzasadnieniu użył pięknej formy oznajmująco-pytającej: "Przecież pan profesor rozumie" -  opisał Piotrowski okoliczności rozstania się z toruńskimi mediami.

Ważna deklaracja Mateusza Morawieckiego. Dotyczy polskich uczniów i najważniejszych egzaminówWażna deklaracja Mateusza Morawieckiego. Dotyczy polskich uczniów i najważniejszych egzaminówCzytaj dalej

Tadeusz Rydzyk zwalnia za nieposłuszeństwo

Jak informuje Interia, na linii Piotrowski-Rydzyk doszło do poważnego spięcia. Toruński potentat medialny miał od swojego dotychczasowego ulubieńca wymagać zaprzestania rozpowszechniania informacji, jakoby był namaszczonym przez niego kandydatem na prezydenta Polski. Już wcześniej, na antenie Radia Maryja, redemptorysta jasno temu zaprzeczał. -Pana prof. Mirosława Piotrowskiego bardzo szanuję. Ale nie mogę powiedzieć, że to nasz kandydat. W żadnym wypadku - mówił.  Mimo wszystko jednak nie chciał kasować felietonów. Szalę przeważyło jednak ponoć to, że Piotrowski nie kwapił się do prostowania swoich słów. 

DZISIAJ GRZEJE: 1. Dzieci nie wrócą do szkół po wakacjach? Minister odniósł się do największych obaw rodziców
2. Zmiany w ślubach. Uwaga, zaczną obowiązywać już niedługo

Według doniesień Interii, na razie decyzja o wycofaniu programów z anteny dotyczy okresu kampanii. Jest szansa na to, że po wyborach prezydenckich wróci na antenę. Co ciekawe, istnieje również wersja, według której takie posunięcie było konieczne z uwagi na ryzyko konfliktu z Państwową Komisją Wyborczą. Jak informuje Interia, istniało zagrożenie uznania programów za nieoznaczoną agitację wyborczą i policzenie w ten sposób poświęconego na felietony czasu antenowego, a to byłby spory problem. 

Piotrowski jest współpracownikiem Rydzyka od wielu lat. To dzięki niemu w 2004 roku został z ramienia Ligi Polskich Rodzin europosłem oraz z sukcesem ubiegał się o reelekcje w 2009 i 2014 roku. Niedawno PKW zarejestrowała jego kandydaturę na stanowisko Prezydenta RP.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Polska firma produkuje materiał nieprzepuszczający wirusów. Stał się prawdziwym hitem
  2. Od czwartku maseczki wielokrotnego użytku w popularnej sieciówce. Zapłacisz 3,99 zł za sztukę
  3. Ministerstwo Zdrowia właśnie opublikowało projekt kolejnego, ważnego rozporządzenia. Chodzi o medyków
  4. Nieoczekiwane wsparcie dla TVN w konflikcie z TVP. Stacja ma wyjątkowo mocnego sojusznika
  5. Spędził miesiąc w szpitalu, miał poważne powikłania. Polski europoseł opowiedział o trudnej walce z wirusem
  6. Łukasz Szumowski powiedział o wakacjach. Polacy muszą być gotowi na zmiany

Źródło: Interia