Tadeusz Rydzyk. ANDRZEJ SCHODKOWSKI/East NewsŹródło: ANDRZEJ SCHODKOWSKI/East News
Wszystkie wideo autora Konrad Wrzesiński
Autor Konrad Wrzesiński - 20 Kwietnia 2020

Tadeusz Rydzyk publicznie zganił rządzących. Będą mieli poważną rozmowę?

Tadeusz Rydzyk wyraził obawy, że rządzący nie zechcą przepchnąć projektu Kai Godek. "Poważnie wątpię, czy tak zwana prawica chce pchnąć naprzód projekt lepiej chroniący ludzkie życie", powiedział na antenie Telewizji Trwam.

Redemptorysta wspomniał, że projekt Kai Godek "Zatrzymaj aborcję" przeleżał w sejmowej szufladzie niemal sześć miesięcy. Rządzący wzięli się za jego procedowanie dopiero w momencie, gdy zbliżał się warunkowany przez prawo termin. – Wątpię, czy tak zwana prawica chce naprawdę tę sprawę posunąć do przodu. Poważnie wątpię, bo to już nie pierwszy raz – przekazał założyciel Radia Maryja.

Zaskakująca wpadka Zaskakująca wpadka "Wiadomości" TVP. Chcieli zaatakować Tuska, mogli rozwścieczyć KaczyńskiegoCzytaj dalej

Tadeusz Rydzyk: "Jeśli chcieliby to zrobić, to zrobiliby to już dawno"

Przypomnijmy, że projekt ustawy zakłada m.in. zakazanie aborcji eugenicznej. Wprowadzenie podobnych zmian Rydzyk uważa za absolutnie konieczne. – Pan Bóg upomina się, zwłaszcza o tych najbardziej bezbronnych, o tych, którzy nie potrafią się bronić, czy to będą dzieci, czy starsi – skomentował zakonnik.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Tadeusz Rydzyk przyłapany na zdjęciach. Miał ot tak złamać obowiązujące prawo
2. Tajemnicze dźwięki w Warszawie. Mieszkańcy zaniepokojeni, skąd one pochodzą?

Ojciec dyrektor wątpi jednak w wolę władz, by w istocie przepchnąć procedowane zmiany. – Odnoszę wrażenie, że nie ma takiej woli generalnie. Tak to widzę, tak odbieram. I bardzo wielu tak to odbiera. Nie wiem na pewno, jeżeli by chciano to zrobić, to by już dawno, by to zrobili – ocenił.

Cytowany przez radiomaryja.pl, Rydzyk zapewnił, że "z Panem Bogiem nie można sobie zagrywać". Dostało się również TVP. Założyciel radia wyraził opinię, że o tzw. ochronie życia powinny dyskutować także publiczne media. – Czy ona jest prorodzinna? – pytał, odnosząc się do Telewizji Polskiej. – Czy ona wychowuje do miłości prawdziwej, do rodziny, czy to jest tylko hedonizm i zabawiać tych ludzi?

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Maseczki mogą zostać z nami na najbliższe dwa lata. Wiceminister zdrowia wyjaśnia
  2. Godziny dla seniorów już nie codziennie. Sklepy ograniczają udogodnienia
  3. Pamiętacie Panią Jadzię z sanepidu? Nikt się tego nie spodziewał, jej życie zupełnie się zmieniło
  4. Koniec epoki, której nie zapamięta młodsze pokolenie. Operatorzy wyłączają słynną usługę SMS, nie będziemy już mogli korzystać z bramek
  5. Dziś poza otwarciem lasów wchodzi zmiana, o której niewielu pamięta. "Godziny dla seniorów" będą wyglądały inaczej
  6. Morawiecki przekazał najnowsze informacje ws. walki z epidemią. Polska podobno pobiła rekord świata

Źródło: radiomaryja.pl