Tadeusz Rydzyk pieniądze. Flickr / Archidiecezja Krakowska / Joanna Adamik, Katarzyna KatarzyńskaŹródło: Flickr / Archidiecezja Krakowska / Joanna Adamik, Katarzyna Katarzyńska
Wszystkie wideo autora Maria Hędrzak
Autor Maria Hędrzak - 19 Marca 2020

Tadeusz Rydzyk wydał nagłe oświadczenie. Wielu będzie oburzonych jego prośbą

Tadeusz Rydzyk napisał specjalny apel, który opublikowano na stronie internetowej Radia Maryja. Jego treść może bez wątpienia oburzyć wiele osób. W dobie walki z koronawirusem zakonnik poprosił bowiem o pieniądze na swoje media.

Tadeusz Rydzyk nie traci swego zmysłu do interesów. Na stronie internetowej Radia Maryja ukazał się dziś napisany przez duchownego apel. Zakonnik poprosił w nim o dopływ pieniędzy na jego media.

- W poważnej sytuacji pandemii koronawirusa bardzo trudno zwrócić mi się do Państwa – słuchaczy i widzów Telewizji Trwam, ale czynię to w trosce o istnienie naszych mediów. Prosimy, abyście nie odkładali na potem przekazywania pomocy materialnej na funkcjonowanie i istnienie (...) Radia Maryja i Telewizji Trwam. Przed pandemią koronawirusa ofiary składane na te media, przy bardzo oszczędnym gospodarowaniu starczały skromnie od pierwszego do pierwszego. (...) Te nasze media nie mają przychodów z abonamentu ani dotacji rządowych, jak na przykład TVP i ostatnio przyznane 2 mld złotych, co oczywiście przyjmujemy ze zrozumieniem, bo utrzymanie telewizji, mediów kosztuje bardzo dużo - napisał Rydzyk.

Pilny, załamujący apel ratownika medycznego. Każdy powinien go usłyszećPilny, załamujący apel ratownika medycznego. Każdy powinien go usłyszećCzytaj dalej

Tadeusz Rydzyk zaapelował o wpłaty na swoje media

Zakonnik dodał także, iż jeżeli w najbliższym czasie nie spłyną większe wpłaty, jego media mogą zostać zamknięte. To byłoby zdaniem duchownego groźne z jednego, szczególnego powodu.

- Czy możemy na to (zamknięcie mediów Rydzyka - red.) pozwolić przy morzu mediów liberalno-lewicowych i naszym niewielkim procencie mediów katolickich i polskich? - pytał kapłan w tym kontekście.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Nagranie z akcji polskiej policji. Mężczyźni grozili kobiecie, że ją zakażą. Przerażające sceny w sklepie
2. "Kobieta wjechała pod ciężarówkę, zginęła na miejscu". Śmiertelny wypadek na ważnej drodze na Mazowszu

W obecnej, bardzo trudnej sytuacji, kiedy wielu Polaków traci pracę, a służba zdrowia pozostaje niedofinansowana, apele Rydzyka mogą zostać odebrane w skrajnie negatywny sposób przez liczne środowiska. Zakonnik, chociaż zdaje sobie z tego sprawę, nie wstrzymał się jednak z prośbą o dodatkowe fundusze.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Nie żyje kultowa postać polskiej piłki nożnej. Kibice nie mogą powstrzymać łez, wielka strata
  2. Grupa krwi a SARS-CoV-2. Co trzeci Polak może być w grupie największego ryzyka
  3. Dyrektorka polskiego szpitala robiła wszystko, by zdobyć sprzęt do badania zakażonych. Radość nie trwała długo
  4. Sprawdzono, czy Duda miał kontakt z zakażonym. Ujawniono wyniki testów pary prezydenckiej na obecność wirusa
  5. Polacy mieli wreszcie wrócić do domu. Skrajnie niebezpieczna sytuacja na lotnisku, jest zdjęcie
  6. Umierał i nawet nie wiedział, że przed nim odszedł jego brat, siostra i mama. Wszystko przez jeden obiad, tragedia w USA

Źródło: Radio Maryja