tadeusz rydzyk. Youtube.com/NiezaleznaTVŹródło: Youtube.com/NiezaleznaTV
Wszystkie wideo autora Weronika Szatkowska
Autor Weronika Szatkowska - 18 Marca 2020

"Jezus nie zaraża, tylko leczy". Kontrowersyjne słowa księdza u o. Rydzyka

Tadeusz Rydzyk pozwala na łamach Radia Maryja i TV Trwam głosić bardzo kontrowersyjne treści, które często mogą być zagrożeniem dla wielu ludzi. Tym razem jeden z księży w bulwersujący sposób nakłania do masowych spotkań wiernych.

Pandemia to bardzo ciężki okres dla wszystkich. Niepokój związany z ryzykiem zarażenia jest ogromny. Ludzie chcą uciekać się do wiary. 

Zatrważające słowa Morawieckiego: Zatrważające słowa Morawieckiego: "Do wszystkich państwa kieruję ten apel"Czytaj dalej

Tadeusz Rydzyk pozwolił na publikację takich słów

Wierni na całym świecie zadają sobie pytanie, czy koronawirusem można zarazić się podczas przyjmowania komunii świętej.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Ilu Polaków zachoruje przez wirusa? Minister zdrowia ujawnił swoje prognozy
2. Popularna hala targowa w stolicy zostanie zamknięta. Handel przeniesie się do internetu

Ks. Janusz Chyła postanowił w Radiu Maryja poinstruować dość kontrowersyjnymi słowami: "Jezus Chrystus obecny w Eucharystii to największy nasz Skarb. Człowiek wierzący, nie wyobrażą sobie życia bez Niego. Jest On siłą do przezwyciężania trudów, lekarzem duszy i ciała oraz źródłem – a nawet – samą miłością. Otrzymaliśmy Go jako Pokarm w drodze do nieba".

Jego zdaniem teorie lekarzy i osiągnięcia naukowców zdają się na nic, ponieważ "eucharystia łączy to, co ludzkie i Boskie".

- Jezus, który jest lekarzem ciał i dusz ludzkich nie zaraża, a w niektórych okolicznościach nawet leczy. Natomiast to, co jest czynnikiem związanym z człowiekiem, może być zagrożeniem dla zdrowia. I dlatego nie wolno kapłanowi bagatelizować wskazań higienicznych, aby w chwili przekazywania największego Skarbu jaki człowiek może na ziemi przyjąć, nie stał się jednocześnie przyczyną ludzkiego cierpienia - dodał. 

Jak przytacza SE, podczas audycji postanowił pouczyć kolejnymi stwierdzeniami: "Należy też wziąć pod uwagę, że zanim dotarliśmy do kościoła to naszymi dłońmi dotykaliśmy bardzo wielu przedmiotów (...) Każdy powinien sam zdecydować czy chce przyjąć Komunię Świętą oraz w jaki sposób, czy ewentualnie pozostać w duchowym zjednoczeniu z Jezusem Chrystusem. Niech to podpowie wiara, rozum i sumienie".

Poniżej ks. Janusz Chyła.

tadeusz rydzyk

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Jest oficjalna decyzja UEFA ws. Euro 2020. Mistrzostwa nie odbędą się w tym roku
  2. Rada Gabinetowa: Premier dementuje bardzo ważnego fake newsa
  3. Był zakażony, przyjął co najmniej 30 pacjentek. Sanepid pilnie ich poszukuje
  4. Przełomowy dzień dla pacjenta “zero”. “Światełko w tunelu”, doskonałe wieści
  5. Lidl zdecydował się na ważny krok. Zmiany w płatnościach, każdy klient powinien o nich wiedzieć
  6. Wspaniałe wiadomości z Chin ws. koronawirusa. W końcu dają nadzieję

Źródło: [Super Express]