Do imperium Tadeusza Rydzyka popłynęło 900 tys. zł państwowych pieniędzy.. ANDRZEJ SCHODKOWSKI/AGENCJA SE/East NewsŹródło: ANDRZEJ SCHODKOWSKI/AGENCJA SE/East News
Wszystkie wideo autora Konrad Wrzesiński
Autor Konrad Wrzesiński - 18 Stycznia 2021

Do spółek związanych z o. Tadeuszem Rydzykiem trafiły gigantyczne pieniądze. Padła kwota

Do imperium Tadeusza Rydzyka popłynęło ponad 900 tys. zł publicznych pieniędzy, wynika z odpowiedzi Ministerstwa Rozwoju na interwencję senatorską Krzysztofa Brejzy z Koalicji Obywatelskiej. Fundusze wypłacono w ramach wsparcia antykryzysowego.

Temat relacji łączących ojca dyrektora Tadeusza Rydzyka z obozem Prawa i Sprawiedliwości nie jest tajemnicą dla nikogo, kto choćby pobieżnie śledzi polityczną scenę. Wyraz szacunku do redemptorysty niejednokrotnie publicznie dawał zresztą sam prezes PiS.

Trzeba dziękować, trzeba się w pas kłaniać ojcu Dyrektorowi i tym wszystkim ojcom, i wszystkim ludziom, którzy to niezwykłe dzieło wspierają – mówił Jarosław Kaczyński na corocznym spotkaniu środowisk Radia Maryja i Telewizji Trwam.

I dalej: – Ja to czynię w imieniu mojej partii, w imieniu tych wszystkich, którzy nas poparli w ostatnich wyborach, czyli milionów Polaków, którzy są wdzięczni za to, że jest w Polsce ciągle rozszerzana, rozbudowywana instytucja niezwykła, łącząca to wszystko, co łączy się z nauką Chrystusa z działaniem w realnym życiu społecznym, które tworzy, buduje od fundamentów, aż po same szczyty.

Rządowe wsparcie dla imperium Tadeusza Rydzyka

Wspomniany wzajemny szacunek z pewnością nie przeszkadza toruńskiemu imperium w otrzymywaniu wymiernej pomocy finansowej od państwa.

Giertych napisał list do abpa Gądeckiego ws. emisji mszy za matkę Kaczyńskiego. Giertych napisał list do abpa Gądeckiego ws. emisji mszy za matkę Kaczyńskiego. "Przekroczenie kolejnej bariery"Czytaj dalej

8 stycznia senator KO Krzysztof Brejza poinformował, że w 2020 roku Ministerstwo Zdrowia przelało 420 tys. na konto zarządzanej przez Rydzyka Fundacji Lux Veritatis.

Przedstawiciele resortu tłumaczyli, że nadawca TV Trwam miał produkować spoty i audycje oraz poruszać w "Rozmowach niedokończonych" wątek programu Narodowa Strategia Onkologiczna na lata 2020-2030.

Jak się jednak okazuje, rządowa pomoc dla imperium zakonnika sięga zdecydowanie głębiej. W poniedziałkowy poranek Brejza opublikował odpowiedź Ministerstwa Rozwoju, Pracy i Technologii na interwencję senatorską w sprawie wsparcia dla przedsięwzięć Rydzyka w ramach tarczy antykryzysowej.

Według oficjalnego dokumentu, udostępnionego przez senatora w mediach społecznościowych, w 2020 roku do toruńskich organizacji trafiło przeszło 900 tys. zł państwowych pieniędzy.

Środki przekazano na rzecz Fundacji Lux Veritatis (335 669,25 zł w maju), Fundacji Nasza Przyszłość (27 667,77 zł w lipcu) oraz BONUM sp. z o.o. (536 813,94 zł w lipcu).

Warto zaznaczyć, że ostatnia z wymienionych spółek jest właścicielem Geotermii Toruń, jednego z najbardziej ambitnych projektów zakonnika, który odpowiada za doprowadzenie ciepła do mieszkań Torunian.

źródło: Twitter