Słowa ojca Tadeusza Rydzyka w ostry sposób skomentował uznany polski seksuolog.. Jakub Kaminski/East News
Źródło: Jakub Kaminski/East News
Wszystkie wideo autora Konrad Wrzesiński
Autor Konrad Wrzesiński - 17 Listopada 2020

Seksuolog wystawił Tadeuszowi Rydzykowi diagnozę. Jest druzgocąca, ale mu się należała

Słowa Tadeusza Rydzyka w ostry sposób skomentował uznany polski seksuolog. W wywiadzie dla "Naszego Dziennika" ojciec dyrektor mówił o "rozseksualizowanych dzieciach". Prof. Lew-Starowicz nie pozostawił na zakonniku suchej nitki.

W miniony weekend należący do ojca dyrektora "Nasz Dziennik" przytoczył słowa samego Rydzyka, który postanowił skomentować "medialne ataki na biskupów w Polsce". Cytowany przez internetowy serwis Radia Maryja, redemptorysta przekonywał: "Zawsze było tak, że jeżeli chciano zniszczyć Kościół, wyrwać z serc ludzi wiarę w Pana Boga, to atakowano tych, którzy tę wiarę nieśli".

Kiedy przekazywanie fałszywych treści zostanie w końcu ukrócone? Kiedy przekazywanie fałszywych treści zostanie w końcu ukrócone? "Wiadomości" TVP znowu o targach dzieci dla gejówCzytaj dalej

Wszystkie tezy, które w wywiadzie serwuje nam zakonnik, wystarczyłyby zapewne na niejedną naukową publikację. Jedna z nich wywołała jednak szczególne emocje.

Choć Rydzyk przyznał, że wykorzystywanie najmłodszych to "straszne grzechy", parę chwil później ubolewał, że dyskurs dotyczący problemu pedofilii dotyczy jedynie Kościoła. W jego opinii należałoby włączyć do niego również inne grupy społeczne. Kolejno wskazał inną przyczynę problemu.

Założyciel Radia Maryja zaznaczył, że "ten grzech nadużyć to też skutek rozseksualizowania człowieka od dzieciństwa", po czym dodał, iż "powinno się z tym walczyć i w rodzinie, i w szkole, i w uczciwych mediach".

Ujawniono testament Gulbinowicza. Jego ostatnia wola zaskakujeUjawniono testament Gulbinowicza. Jego ostatnia wola zaskakujeCzytaj dalej

Prof. Lew-Starowicz komentuje słowa Rydzyka

O opinię w sprawie teorii ojca dyrektora "Super Express" poprosił jednego z najsłynniejszych polskich ekspertów zakresu seksuologii, profesora Zbigniewa Lwa-Starowicza. – To jest taki poziom wypowiedzi, że to nawet nie nadaje się do komentarza – zaznacza na wstępie.

I dalej: – Wypowiedzi ojca Rydzyka tylko przypominają o tym, że o seksie nie należy uczyć się od Kościoła. W tym wypadku, jest wręcz przeciwnie niż mówi ojciec dyrektor. To właśnie edukacja seksualna dzieci daje im narzędzia do obrony przed potencjalnymi krzywdzicielami. Pokazuje, jakie zachowania są akceptowalne, a jakie powinny wzbudzać podejrzenia.

DZISIAJ GRZEJE: 1. "Rzeczpospolita" nie pozostawiła suchej nitki. Polacy ocenili Kościół, wystawiając rachunek, najbardziej zaskakuje opinia młodych
2. Pobrało ją milion osób na telefon, a okazało się, że jest skrajnie niebezpieczna. Natychmiast pozbądź się aplikacji
3. Zażenowany Grzegorz Markowski przerwał milczenie ws. pieniędzy od Glińskiego. "Byłoby niemoralne"

Lew-Starowicz podkreśla wagę edukacji, którą jawnie krytykuje Rydzyk, wpisując się tym samym w zwyczajową narrację przedstawicieli Kościoła (o seksualizacji niejednokrotnie mówił choćby abp Marek Jędraszewski. – Edukacja seksualna uczy także, że o seksualności należy rozmawiać. W wypadku nadużyć, dziecko nie będzie odczuwało takiego lęku, by prosić o pomoc. Nie będzie myślało, że to jego wina – wskazuje, cytowany przez "SE".

Tadeusz Rydzyk: "Kryli? Mogli nie wiedzieć"

Komentując "ataki" na kardynała Dziwisza, Tadeusz Rydzyk podał w wątpliwość wiedzę hierarchów dotyczącą czynów pedofilskich, których dopuszczali się duchowni. (o sprawie pisaliśmy TUTAJ).

"Piszą: hierarchowie nie reagowali, kryli i takie tam… Kryli? Mogli nawet nie wiedzieć. Nie zawsze takie rzeczy muszą dojść do biskupa. Trzeba też wiedzieć, jakie procedury były w Kościele, a jakie są teraz", mówił w rozmowie z dziennikarzem "Naszego Dziennika".

Agata Duda zabrała głos ws. narażonych ciąż. Wiele osób będzie po prostu wściekłychAgata Duda zabrała głos ws. narażonych ciąż. Wiele osób będzie po prostu wściekłychCzytaj dalej

Na zakończenie ojciec dyrektor skomentował występy duchownych w mediach, sugerując przy tym, by problemy załatwiać wewnątrz instytucji. "Nie chodźcie do pogan. Dlaczego jeśli mamy sprawy w Kościele, to nie załatwiamy tego w Kościele? Niektórzy idą do pogan, a oni żądają, abyśmy wszystkie nasze słabości pokazywali na cały świat, ale oni swoich nie pokażą", żalił się zakonnik.

I dalej: "Dlaczego biegasz do wszystkich? Takie chodzenie do pogan to jest powodowanie antyewangelizacji. Zamiast pokonać zło, chorobę, to się to jeszcze rozszerza. To jak w rodzinie: jeżeli jest coś nie tak, to czy rodzice idą do wszystkich i opowiadają źle o swoim dziecku? Czy brat na brata idzie i wygaduje? Żona na męża, mąż na żonę? To byłoby chore, nieprawidłowe".

źródło: radiomaryja.pl / se.pl

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Pielęgniarki mają już dosyć. Możliwy strajk generalny
  2. Babcia nagrała jak najszybciej i najtaniej zrobić ciasto bez pieczenia. Hitowy przepis podbija sieć
  3. "Proszę Boga, aby przebaczył zmarłemu". Zaskakujące kondolencje abp. Gądeckiego w związku ze śmiercią kard. Gulbinowicza
  4. Na planie "The Voice of Poland" polały się łzy, niespodziewane. Do czego doszło i skąd tyle emocji?
  5. Dramat polskiego aktora. Chciał lecieć na wakacje. Nie wpuścili go na pokład samolotu. Powód jest niewiarygodny
  6. Ujawnili prawdę o Ryanair. Wszystko w czasie pandemii, trudno się nie zdziwić
  7. Pogoda na Jowiszu i Saturnie tworzy się zupełnie inaczej od ziemskiej. Przełomowe badania astronomów