Tadeusz Rydzyk Radio Maryja. (zdj. Il. ) ; Jan Bielecki/East News
Źródło: (zdj. Il. ) ; Jan Bielecki/East News
Wszystkie wideo autora Alan Wysocki
Autor Alan Wysocki - 17 Września 2020

Tadeusz Rydzyk się doigrał. Dostał zakaz odwiedzania parafii po głośnej zbiórce podpisów

Tadeusz Rydzyk swoją działalnością zbulwersował nie tylko polską opinię publiczną. Również wierni z Kanady wyrażają głęboki sprzeciw wobec aktywności założyciela Radia Maryja. Media poinformowały, że redemptorysta otrzymał zakaz wstępu do parafii w Albercie i Terytoriach Północno-Zachodnich w Kanadzie.

Tadeusz Rydzyk jest nie tylko toruńskim redemptorystą. Kapłan aktywnie współtworzy rynek katolickich mediów oraz prowadzi działalność kulturalną. Duchowny założył też własną uczelnie, gdzie studenci mogą pobierać dalszą edukacje. Najnowszym przedsięwzięciem kapłana jest budowa muzeum "Pamięć i Tożsamość". Projekty Tadeusza Rydzyka cieszą się uznaniem Rady Ministrów. Szczególne wsparcie zakonnik otrzymuje od Piotra Glińskiego, który przekazuje na jego pomysły wielkie dotacje.

Wygasła jej klauzula poufności. Uczestniczka show TVN zdradziła przerażające kulisy programu, produkcja będzie wściekłaWygasła jej klauzula poufności. Uczestniczka show TVN zdradziła przerażające kulisy programu, produkcja będzie wściekłaCzytaj dalej

Tadeusz Rydzyk ma zakaz wstępu do parafii w niektórych miejscach Kanady

Redemptorysta wciąż integruje i poszerza swoją wspólnotę. Założyciel Radia Maryja oraz telewizji Trwam ma swoich wiernych wyznawców i obrońców. Jego kontrowersyjne i często skandaliczne wypowiedzi skutecznie zraziły jednak część katolików. Mogłoby się wydawać, że Tadeusz Rydzyk jest postacią znaną jedynie w Polsce. Okazuje się, że wspólnota wyznaniowa Kanady również zdążyła zapoznać się z działalnością zakonnika. Oburzenie wśród tamtejszej społeczności żydowskiej doprowadziło do podjęcia poważnych kroków.

Gwiazdor będzie wściekły. Agnieszka Woźniak-Starak upokorzyła go na wizji Dzień dobry TVNGwiazdor będzie wściekły. Agnieszka Woźniak-Starak upokorzyła go na wizji Dzień dobry TVNCzytaj dalej

TVP Info przekazało zaskakujące informacje z Kanady. Publiczne medium udostępniło część stanowiska, które zostało wydane przez kanadyjską społeczność żydowską "Ojciec Tadeusz Rydzyk, szef kontrowersyjnej rozgłośni Radio Maryja w Polsce, otrzymał zakaz odwiedzania archidiecezji Edmonton i podlegających jej parafii. Zakaz wynika z wieloletniego rozpowszechniania przez jego stację treści antysemickich i homofobicznych" - czytamy w stanowisku B'nai B'rith. Chwilę później padły niecodzienne deklaracje. Inni członkowie wspólnoty wyznaniowej również zabronili Rydzykowi wstępu do swoich parafii.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Dziś jest jedną z największych gwiazd "Na Wspólnej" TVN. Aż trudno uwierzyć, co robiła 20 lat temu 2. Gessler pokazała przepis na obłędne pieczone ziemniaki. Sekretem ich smaku jest aromatyczna przyprawa 3. Odeszła z TVP w atmosferze skandalu. Co teraz robi była gwiazda "Pytania na śniadanie"?

Tadeusz Rydzyk, jak podaje TVP Info za kanadyjską społecznością żydowską, nie odwiedzi też innych parafii. B'nai B'rith wskazali, że inni biskupi Alberty i Terytoriów Północno-Zachodnich również nie życzą sobie toruńskiego redemptorysty na terenie swoich diecezji. Przypomnijmy, że wicepremier prowincji apelował do papieża Franciszka o interwencje. Tłumaczył, że redemptorysta jest przykładem "patologii występującej w polskim Kościele katolickim". "Gazeta Wyborcza" zaś wskazuje, że Radio Maryja dzięki działalności w Kanadzie zbierała niemałe przychody. Reporterzy informują, że rozgłośnia dwa lata temu miała odnotować tam zysk na poziomie aż 300 tysięcy dolarów kanadyjskich.

Pani Joanna żyła w ciągłym strachu o życie swojej mamy i małego Kajetana. Porażające warunki życia, ekipa Pani Joanna żyła w ciągłym strachu o życie swojej mamy i małego Kajetana. Porażające warunki życia, ekipa "Nasz nowy dom" musiała interweniowaćCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Lidl przygotował ogromną wyprzedaż, aż 300 produktów za bezcen. Rabaty nawet do 80 proc.
  2. Z ostatniej chwili: pękła rura, woda zalewa ulice i chodnik. Sytuacja jest poważna
  3. Znaleźli porzuconego, rannego, chorego psa. Teraz proszą o pomoc wszystkich miłośników zwierząt
  4. Tadeusz Rydzyk dostał kolejne miliony z naszych podatków. Minister wcale się z tym nie kryje
  5. Niewiarygodne, czym zajmuje się mąż najbardziej tajemniczej dziennikarki "Wiadomości" TVP. Bywa porównywana do Danuty Holeckiej, ale wiemy o niej bardzo mało
  6. Dlaczego nie wolno trzymać nóg na desce rozdzielczej? Zdjęcia po wypadku

Źródło: [TVP Info/Gazeta Wyborcza]