Tadeusz Rydzyk. ALEX MARCINKOWSKI/East NewsŹródło: ALEX MARCINKOWSKI/East News
Wszystkie wideo autora Wiktor Ćwikliński
Autor Wiktor Ćwikliński - 16 Maja 2020

Tadeusz Rydzyk bronił księży po premierze "Tylko nie mów nikomu" braci Sekielskich. Czy obejrzał "Zabawę w chowanego"?

Tadeusz Rydzyk znany jest ze swojej całkowitej bezkompromisowości i ślepego zapatrzenia w Kościół Katolicki jako instytucję. Przy okazji premiery pierwszego filmu braci Sekielskich "Tylko nie mów nikomu" zachęcał do przeczytania książki sugerującej, że ujawnianie afer pedofilskich ma na celu walkę z wiarą.

Toruński redemprotysta wypowiadał się na temat filmu podczas wykładu w Wyższej Szkole Kultury Społecznej i Medialnej. Jego zdaniem Kościół jest atakowany ze względu na to, że stał się ostoją polskości.

Wielki strajk, wycie syren i awantura na Nowogrodzkiej. Służby używają gazuWielki strajk, wycie syren i awantura na Nowogrodzkiej. Służby używają gazuCzytaj dalej

Tadeusz Rydzyk: to atak na Kościół!

Podczas swojej wypowiedzi Rydzyk powołuje się na książkę "Pedofilią w Kościół, oblicza kłamstwa." - wywiad-rzeka z Sebastianem Karczewskim, autorstwa Michele Celli. - "Z książki dowiemy się o środkach i technikach propagandowych, które pod pretekstem „walki z pedofilią” zastosowano wyłącznie do walki z duchowieństwem Kościoła katolickiego. Atutem tej publikacji są konkretne fakty: wydarzenia, daty, nazwiska i miejsca… Obraz, jaki wyłania się z tej rozmowy, może przerazić. Ale tę pozycję powinien przeczytać każdy, kto nie godzi się z zafałszowaną rzeczywistością, kreowaną przez media."- czytamy w opisie publikacji na portalu sumuswydawnictwo.pl. 

DZISIAJ GRZEJE: 1. Najnowsze, druzgocące doniesienia ze Śląska. Sytuacja jest gorsza, niż mogliśmy zakładać
2. Ile zarabia policjant? Oprócz pakietu socjalnego może liczyć na trzynastkę

Zdaniem Rydzyka ujawnianie przez dziennikarzy gwałtów na dzieciach jest dziełem diabła. - "Diabeł uderza, diabeł uderza również w każdego z nas, ale my trzymajmy się Pana Boga, dobrze na tym wyjdziemy." - stwierdził.

W zupełnie inny sposób na temat zgłaszania pedofilii wypowiada się Prymas Polski arcybiskup Andrzej Polak. W oświadczeniu opublikowanym po premierze drugiej części czytamy: - "Dziękuję osobom pokrzywdzonym, które decydują się opowiedzieć o doznanej krzywdzie. Apeluję, aby każdy, kto posiada wiedzę o wykorzystaniu seksualnym osoby małoletniej, pamiętał, że jest zobowiązany w sumieniu – i przepisami prawa – do złożenia zawiadomienia. Proszę księży, siostry zakonne, rodziców i wychowawców o to, by nie kierowali się fałszywą logiką troski o Kościół, skutkującą ukrywaniem sprawców przestępstw seksualnych.".

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Onet: Jak Słowenia pokonała pandemię. Relacja polskiego obywatela
  2. Mali bohaterowie z Warszawy. Uratowali 3-letniego chłopca, liczyły się sekundy
  3. Przełom w sprawie Iwony Wieczorek? Detektyw twierdzi że wie, gdzie jest ciało
  4. Poruszająca prośba pana Bronisława podbija internet. "Jestem spokojnym, dobrodusznym człowiekiem"
  5. Pan Karol chciał uchronić rodzinę przed zagrożeniem. Sąsiedzi zgotowali mu piekło
  6. Pilny komunikat do Polaków. Władze miasta mają dość, straciły cierpliwość