Tadeusz Rydzyk podał kolejną "przyczynę" krzywdzenia dzieci. Jakub Kaminski/East News
Źródło: Jakub Kaminski/East News
Wszystkie wideo autora Anna Dymarczyk
Autor Anna Dymarczyk - 15 Listopada 2020

Bulwersujące słowa Tadeusza Rydzyka. Podał "przyczynę" krzywdzenia dzieci, która oburza

Tadeusz Rydzyk znów się wypowiedział. Najpierw twierdził, że ostatni reportaż o kardynale Dziwiszu jest atakiem na Kościół, a teraz odniósł się do kwestii pedofilii. Jak stwierdził, według niego mówi się jedynie o ofiarach księży, pomijając wszystkie pzoostałe grupy, w których występuje to zjawisko. Winę według niego ponoszą za to takie organizacje jak... Strajk Kobiet.

To one mają być winne "seksualizacji dzieci".

Obrazy WTV"Wiadomości" TVP: Nikt się nie spodziewał tak bezczelnego wydania. Sądzą, że tuszowanie pedofilii przez papieża jest atakiem lewicowych opozycjonistówCzytaj dalej

Tadeusz Rydzyk twierdzi, że pedofilia to wina "seksualizacji dzieci"

Podczas wywiadu w "Naszym Dzienniku" Tadeusz Rydzyk przyznał, że krzywdzenie dzieci jest grzechem, który "woła o pomstę do nieba". Szybko jednak przeszedł do tego, że czyny pedofilskie mają miejsce nie tylko w Kościele, mimo że to on jest ostatnim celem ataków.

- Jeśli takie sprawy są, to trzeba je z całą stanowczością potępić. Ale nie może też być tak, że widzi się je jedynie w przypadku ludzi Kościoła, a nie widzi się innych grup społecznych. Czy takie same są reakcje? Ludzie z innych środowisk nawet czasem chełpią się ze swoich złych czynów i nic im się nie dzieje - twierdził redemptorysta.

Jak podkreślił Rydzyk, grzechu pedofilii nie można usprawiedliwiać. Mimo tego niesprawiedliwe jest według niego zrzucanie całej winy na księży. Podkreślił, że nie należy stosować odpowiedzialności zbiorowej.

- Duchowni to jedynie 0,3 procenta skazanych w sądach państwowych za nadużycia wobec nieletnich. O pozostałych się w ogóle nie mówi. Oczywiście nie ma usprawiedliwienia dla nikogo, kto krzywdzi dzieci, dla duchownych tym bardziej. Ale nie można tego gdzie indziej nie zauważać - powiedział.

Prowadząca Prowadząca "Pytanie na śniadanie" oburzona zachowaniem Edyty Górniak, ostro skomentowała. Będzie konflikt?Czytaj dalej

Jak dodatkowo twierdził Rydzyk, wina za pedofilię spoczywa na... lewicowych organizacjach, takich jak np. Strajk Kobiet.

- Grzech nadużyć to także skutek rozseksualizowania człowieka już od dzieciństwa. Później mamy tego konsekwencje. Ten panseksualizm, a nie wychowywanie w czystości, jest dramatem naszych czasów. Powinno się z tym walczyć i w rodzinie, i w szkole, i w uczciwych mediach - mówił redemptorysta. - Widać w sferze publicznej wsparcie dla manifestacji tzw. strajku kobiet, w czasie których zwraca się uwagę dzieci i młodzieży tylko na jedną sferę życia, i to jeszcze w sposób wulgarny, niszczący osobowość i wrażliwość w tej dziedzinie.

Jak od dłuższego czasu podaje jednak m. in. Fundacja Dajemy Dzieciom Siłę, która od lat prowadzi badania mające na celu zapobiegać problemom związanym z krzywdzeniem małoletnich, jako główny przykład możliwości uniknięcia zagrożenia jest... edukowanie seksualne dzieci i młodzieży. Powszechna i obowiązkowa edukacja seksualna jest jednym z postulatów Strajku Kobiet.

Afery pedofilskie w Kościele i ich karanie w wymiarze sprawiedliwości

Tadeusz Rydzyk odwoływał się danych dotyczących skazanych przed sądem księży za grzech pedofilii. Nie zwrócił jednak uwagi na fakt (lub zrobił to celowo), że bardzo wielu księży unika skazania za krzywdzenie małoletnich.

Zarzuty zgłaszane do zwierzchników księży pedofilów często znikały w odmętach kościelnej dokumentacji, by w ogóle nie wychodzić na światło dzienne. Księża za to za tuszowanie spraw pedofilii, a także czyny pedofilskie, prawie w ogóle nie stają przed sądem. Niektórym odbierane są godności biskupie lub kardynalskie (jak w przypadku kardynała Gulbinowicza), a inni rezygnują z urzędów i znikają, jak bp Edward Janiak oskarżony o chronienie księży pedofilów.

Część z nich, jak wspomniany właśnie biskup Janiak, ignoruje papieskie nakazy i mimo braku możliwości wstępu do kurii wciąż tam bywają, jak podaje "Więź". W przypadku kardynała Gulbinowicza nie odebrano mu nawet nadanych państwowych odznaczeń (za to zabrano mu Orderu Uśmiechu).

Księża za to są już nawet przysłowiowo przenoszeni do innej parafii, gdzie wciąż mają dostęp do dzieci, jak choćby skazany wcześniej ksiądz z warszawskiego Tarchomina, który został przeniesiony do placówki księży emerytów, a ci mogą bez żadnych problemów odwiedzać warszawskie parafie i prowadzić duszpasterstwa dla dorosłych, dzieci i młodzieży.

Dane podane przez redemptorystę nie powinny więc zadziwiać, a raczej niepokoić, że ich wykorzystywanie jest wybiórcze i nieprawidłowe w kontekście wiedzy na temat pedofilii w Kościele oraz jej długoletniego tuszowania.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Czarnek się wygadał. Chce wprowadzić przerażającą reformę, studenci będą zupełnie bezbronni wobec przemocowych wykładowców
2. Porażające, bezlitosne dane. Do końca roku 12 tys. Polaków dotknie prawdziwy dramat
3. Giertych przerwał milczenie i wyciągnął kwity, szykuje się afera roku. Rząd miał złożyć niemoralną propozycje Czarneckiemu

źródło: [o2.pl][fdds.pl][wtv.pl][wiez.com.pl]

Wiemy, jak mieszka członek Golec uOrkiestra, wielu może być wściekłych. Czy naprawdę jest aż tak ciężko?Wiemy, jak mieszka członek Golec uOrkiestra, wielu może być wściekłych. Czy naprawdę jest aż tak ciężko?Czytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Powszechnie popełniany błąd może zagrozić naszemu zdrowiu. Wiele osób nie zdaje sobie z niego sprawy
  2. Wyciekło stare zdjęcie Prokopa robiącego naleśniki. W komentarzach zawrzało, niewiarygodne jakie rzeczy robił z wiertarką
  3. 36-latka pozbawiona życia przed szpitalem w Świętokrzyskiem. Przerażająca zbrodnia
  4. Rozpoznajesz tych narodowców? Policja prosi o pomoc
  5. Dramat polskiego aktora. Chciał lecieć na wakacje. Nie wpuścili go na pokład samolotu. Powód jest niewiarygodny
  6. Marcelina Zawadzka niczym Afrodyta w morzu, zdjęcie zapiera dech. Uciekła 10 tysięcy km stąd na urlop marzeń wielu Polaków
  7. Polacy coraz rzadziej korzystają z gotówki. Wszystko przesuwa się w stronę elektronicznych płatności, ogromne zmiany