tadeusz rydzyk beata szydło. Jakub Kaminski/East NewsŹródło: Jakub Kaminski/East News
Wszystkie wideo autora Konrad Wrzesiński
Autor Konrad Wrzesiński - 15 Września 2020

Tadeusz Rydzyk nie mógł się spodziewać podobnego ciosu. Nadchodzi wielki konflikt

Tadeusz Rydzyk przez lata cieszył się wybornymi wprost relacjami z Prawem i Sprawiedliwością. Te mogą ulec znacznemu pogorszeniu po tym, jak Jarosław Kaczyński zaproponował projekt ochrony zwierząt, któremu od dawna przeciwny jest ojciec dyrektor. Redemptorysta najwyraźniej nie może też liczyć na pomoc ze strony Beaty Szydło.

Temat współpracy ojca Tadeusza Rydzyka z obozem Prawa i Sprawiedliwości mógłby posłużyć za materiał do niejednej publikacji. Dość powiedzieć, że na finansową pomoc ze strony rządzących liczyć mogły dotąd wszelkie inwestycje zakonnika. Temu fantazji z pewnością nie brakuje. Najefektowniej wygląda uruchamiana przez redemptorystę Geotermia Toruń, na co znaczną część pieniędzy wyłożyło państwo (przypomnijmy, że dotacje cofnięto za rządów PO-PSL).

wtv.pl - portal informacyjny"Dzień dobry TVN" i kolejna wpadka na antenie. Upomnienie na żywo, nikt się nie spodziewałCzytaj dalej

Tadeusz Rydzyk "poza dyskusją polityczną"

Przykładów znakomitych stosunków, jakie łączą założyciela Radia Maryja z obozem rządzącym, jest prawdziwa mnogość. Na antenie rozgłośni nie raz występował zresztą Andrzej Duda, Antoni Macierewicz czy sam Jarosław Kaczyński. Kością niezgody między obiema stronami pozostaje jednak temat ochrony zwierząt, za którym po głośnej publikacji Onetu ponownie zaczął opowiadać się prezes PiS.

Czy Michał Olszański ma sobie coś do zarzucenia? Padły pewne oskarżenia od dziennikarki TVP, zwolniony w trybie nagłymCzy Michał Olszański ma sobie coś do zarzucenia? Padły pewne oskarżenia od dziennikarki TVP, zwolniony w trybie nagłymCzytaj dalej

Projekt powrócił do Sejmu po 2 latach. Wówczas Kaczyński zapowiadał wdrożenie ustawy, której przeciwny był jednak ojciec dyrektor, prywatnie bliski współpracownik Szczepana Wójcika zajmującego się hodowlą zwierząt futerkowych. Nawiasem mówiąc, wspomniany materiał Onetu dotyczył brata ulubieńca Tadeusza Rydzyka. Trudno przypuszczać, by wobec jawnego sprzeciwienia się w woli zakonnika jego relacje z PiS-em pozostały niezmienione.

 DZISIAJ GRZEJE:
1. Polsat: nagła awantura na antenie, posypały się wulgaryzmy i wyzwiska. Widzowie oniemieli
2. Najlepszą przekąskę na wieczór zrobisz z niedzielnego rosołu. Błyskawiczna galaretka podbije podniebienia domowników

Pomocy Rydzyk najwyraźniej nie może szukać i u Beaty Szydło. – Każdy projekt ustawy ma swoich krytyków, ale po jest cały proces legislacyjny, aby w jego toku znaleźć możliwie kompromisowy kształt rozwiązania – wskazała była pani premier, cytowana przez "Super Express". – Natomiast to, czy ojciec Tadeusz Rydzyk będzie z niego zadowolony, wykracza poza dyskusję polityczną – dodała. Sytuacja redemptorysty zdaje się zatem coraz trudniejsza.

Tadeusz Rydzyk niejednokrotnie wyrażał swoją opinię wobec tematu ochrony zwierząt, idealnie wpisując się w narrację powtarzaną przez Wójcika. – Co robią ci ekoterroryści, to widać bardzo wyraźnie po Puszczy Białowieskiej – mówił ojciec dyrektor. I dalej: – Teraz jest wojna kulturowa, wojna ideologiczna. Mamy teraz 100 lat od cudu nad Wisłą; Polska zatrzymała Armię Czerwoną, która szła na Europę. Czy my zatrzymamy to wszystko? To jest kontynuacja marksizmu. [...] Przecież zwierzęta Pan Bóg dał człowiekowi, człowiek panuje nad zwierzętami.

RMF FM: Nagły, niebezpieczny wypadek. Pod ziemią byli ludzie, na miejsce ruszył śmigłowiecRMF FM: Nagły, niebezpieczny wypadek. Pod ziemią byli ludzie, na miejsce ruszył śmigłowiecCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Tajemnicze nasiona z Chin zbadane. Wiemy już co docierało w paczkach
  2. Właśnie się zaczęło, Tłumy ludzi na ulicach. Niezbędna była pomoc ratowników medycznych
  3. Sekret na idealnie soczyste kotlety mielone. Zdziwisz się jakie to proste
  4. Robert Makłowicz 9 lat temu podjął przełomową decyzję. Odmieniła jego życie
  5. Wraca temat podwyżek dla polityków. Prace po cichu już rozpoczęte, poznaliśmy szczegóły
  6. Mandat na ponad 2 miliony złotych? Rekordziście grozi również więzienie

Źrodło: RMF FM