Tadeusz Rydzyk gościł Szczepana Wójcika. ALEX MARCINOWSKI/East NewsŹródło: ALEX MARCINOWSKI/East News
Wszystkie wideo autora Konrad Wrzesiński
Autor Konrad Wrzesiński - 15 Kwietnia 2020

Zaufany człowiek Rydzyka odleciał w Radiu Maryja. “Katoliccy politycy powinni tworzyć prawo na podstawie nauk Chrystusa”

Tadeusz Rydzyk po raz kolejny gościł Szczepana Wójcika. Na antenie Radia Maryja prezes Instytutu Gospodarki Rolnej wygłosił szereg szokujących opinii. Jego zdaniem politycy powinni ustanawiać świeckie prawo, kierując się nauczaniem Kościoła. Przekazał, że bez mediów katolickich "całe życie społeczne i polityczne może świecić pustkami".

Współrozmówca Szczepana Wójcika, goszczący w programie "Rozmowy niedokończone" Andrzej Jaworski, przewodniczący Instytutu Pamięć i Tożsamość im. św. Jana Pawła II, podkreślił, że "od kilku dni jesteśmy świadkami niewybrednej krytyki pod adresem Radia Maryja, Telewizji Trwam, a zwłaszcza o. dyrektora dr. Tadeusza Rydzyka przez tzw. media liberalne, libertyńskie, te, które są sponsorowane z Zachodu".

– Jeżeli zlekceważymy potrzebę istnienia mediów katolickich, to nie tylko współczesne kościoły mogą zacząć świecić pustkami, ale całe życie społeczne i polityczne może taką pustką być wypełnione – zapewniał z kolei Wójcik na antenie radia ojca dyrektora.

TVP bezpardonowo zaatakowała rodzinę dziennikarki TVN. Odpowiedział jej mąż, padły mocne słowaTVP bezpardonowo zaatakowała rodzinę dziennikarki TVN. Odpowiedział jej mąż, padły mocne słowaCzytaj dalej

Gość Tadeusza Rydzyka: "Media katolickie nie są od tego, żeby się podobały"

Następnie wytoczono nieco cięższe działa. – Media katolickie mówią katolikowi prawdę obiektywną, bo wynikającą z nauczania Chrystusa, a według niej mamy żyć. Na podstawie tego nauczania politycy katoliccy również zobowiązani są do tego, żeby tworzyć prawo – stwierdził prezes Instytutu Gospodarki Rolnej.

Przyszła również pora na straszenie opozycyjnymi politykami. – Wyobraźmy sobie sytuację, kiedy z przestrzeni medialnej znikają Radio Maryja, "Nasz Dziennik", Telewizja Trwam. Co mamy w zamian? Rządowa telewizja dzisiaj należy do partii takiej, jutro należy do partii innej. A kto wie, czy za jakiś czas nie będzie należała do Roberta Biedronia. Co w zamian? – zastanawiał się Wójcik.

DZISIAJ GRZEJE: 1. TVN po raz pierwszy tak mocno odpowiada na atak Wiadomości TVP. Dziś w Faktach wyemitowano zaskakujący materiał
2. Kto nie musi zasłaniać ust? Jest najnowszy rządowy dokument, wszystko wyjaśnia

Odpowiedź przyszła szybko. – Media o kapitale niemieckim albo amerykańskim. Czy mamy pewność, że będą one realizowały swoją dziennikarską misję w zgodzie z prawdą i interesem narodu polskiego? Dlatego naszym obowiązkiem jest utrzymanie i wspieranie Radia, które zawsze wychodziło z pomocą, nie tylko w trudnych dla Polski chwilach – powiedział gość ojca Rydzyka.

– Media katolickie nie są od tego, żeby się podobały, tylko żeby stały na straży prawdy – zapewnił na zakończenie.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Sanepid opublikował miejsca w których Polacy zarażają się wirusem. Wizyty w niektórych nie możesz uniknąć
  2. Morawiecki zapowiedział zmiany w obostrzeniach. Już wiadomo, kiedy rząd je ujawni
  3. Co dalej z ograniczeniami? Minister nie ma wątpliwości, ten tydzień będzie decydujący
  4. Jak, gdzie i kiedy nosić maseczki? Garść przydatnych informacji, sprawa dotyczy każdego
  5. Agata Duda drży o przyszłość córki. Pierwsza dama ma poważne powody do obaw
  6. Wojciech Cejrowski podał swój dokładny plan na pokonanie koronawirusa. Ostre słowa wobec rządu

Źródła: radiomaryja.pl / youtube.com/Radio Maryja