Tadeusz Rydzyk. ARTUR HOJNY/East News
Źródło: ARTUR HOJNY/East News
Wszystkie wideo autora Alan Wysocki
Autor Alan Wysocki - 14 Listopada 2020

Tadeusz Rydzyk przerwał milczenie ws. kardynała Dziwisza. Padły mocne słowa, nie hamował się

Ojciec Tadeusz Rydzyk udzielił obszernego wywiadu dla "Naszego Dziennika". Komentował dawne doniesienia, przypomniane w dokumencie Marcina Gutowskiego o tytule "Don Stanislao". Redemptorysta zadeklarował, jaki jest cel "atakowania Kościoła".

Postrzeganie pozycji Kościoła oraz duchownych, jak wynika z rozmowy z Tadeuszem Rydzykiem, zależy od punktu siedzenia. Podczas gdy społeczni aktywiści uskarżają się na bezkarność kardynała Dziwisza i biskupa Gulbinowcza, założyciel katolickich mediów ostrzegał przed atakiem na Kościół.

Ksiądz Isakowicz-Zaleski ujawnił, o co prosił go kardynał Dziwisz. Nie do wiaryKsiądz Isakowicz-Zaleski ujawnił, o co prosił go kardynał Dziwisz. Nie do wiaryCzytaj dalej

Przedsiębiorca był pytany przez dziennikarzy "Naszego Dziennika" między innymi o powody, jakie miały przyświecać autorowi "Don Stanislao" przy produkcji reportażu. Tadeusz Rydzyk nie miał złudzeń i powiedział wprost, że celem "ludzi mediów" jest nie tylko zniszczenie ewangelizatorów, ale też wymazanie z pamięci dzieci i młodzieży papieża Polaka.

Ojciec Tadeusz Rydzyk przerwał milczenie po premierze "Don Stanislao"

"Don Stanislao" został wyemitowany na antenie TVN24 zaledwie kilka dni temu, a już wywołał nie lada skandal. Kardynał Dziwisz został oskarżony o przyjmowanie łapówek oraz tuszowanie afer pedofilskich w Kościele katolickim. - Przede wszystkim trzeba patrzeć, kto to robi. To są ośrodki, którym nie jest po drodze z orędziem Ewangelii. Dlatego patrząc na to, co się dzieje, pamiętajmy, że przez całą historię Kościoła był on znakiem sprzeciwu, tak jak jego Założyciel – Chrystus Pan. Kościół jest Chrystusa i dlatego atak na Kościół - deklarował dla "Naszego Dziennika". Tadeusz Rydzyk nie powstrzymał się również przed porównaniem obecnych wydarzeń do czasów, gdy totalitaryzmy trawiły Europę.

Niespodziewane doniesienia. Nadchodzi Niespodziewane doniesienia. Nadchodzi "biskajskie ciepło", sytuacja miejscami całkowicie się odmieniCzytaj dalej

Założyciel Radia Maryja oraz konserwatywna część hierarchów wielokrotnie posuwali się do nawiązań historycznych. - Nazizm czy komunizm stosowały tę wypracowaną do tego stopnia metodę, że jak się nie dało określonych ludzi zneutralizować, to trzeba było ich obrzucić błotem, zniesławić, odebrać dobre imię. To tak jak mówił Lenin: „plujcie, plujcie, a zawsze coś przyschnie”, albo Wolter: „kłamcie, kłamcie, a zawsze coś zostanie”. To jest ta metoda niszczenia Kościoła - wymieniał Tadeusz Rydzyk w rozmowie z "Naszym Dziennikiem".

Od oskarżeń odciął się również kardynał Dziwisz. Emerytowany duszpasterz, choć nie chciał odpowiedzieć na pytania TVN-u, dopiero po emisji wydał oświadczenie. - Zawsze było tak, że jeżeli chciano zniszczyć Kościół, wyrwać z serc ludzi wiarę w Pana Boga, to atakowano tych, którzy tę wiarę nieśli. Jeśli zniszczy się ewangelizatora, to Ewangelia nie dotrze do człowieka. To jest ta metoda. Popatrzmy, że tak było w historii, tak było również w XX wieku - tłumaczył Tadeusz Rydzyk dla "Naszego Dziennika", po czym dodał:

- To, co kiedyś robiła pałka i karabin, dziś robią media. Doświadczamy też tego w Radiu Maryja: mnóstwo kłamstw, mnóstwo różnych „rewelacji”, oszczerstw podawanych na przeróżne sposoby - czytamy.

Nowy Nowy "ekspert" TVP Info stanął w obronie Edyty Górniak po jej teoriach. Niespodziewanie puściły mu nerwyCzytaj dalej

Hierarcha odniósł się również do skutków dochodzenia kanonicznego wobec Henryka Gulbinowicza. Pozbawiono go prawa do używania insygniów biskupich oraz pochówku w katedrze. Tadeusz Rydzyk zadeklarował, że duszpasterz nie miał nawet możliwości odniesienia się do zarzutów, choć kościelna procedura została wszczęta w maju 2019 roku.

- Po tylu latach zjawia się jakiś świadek rzekomego złego postępowania, pada oskarżenie, ale kardynała nikt już nie pyta o te zarzuty. Bo nie można, bo nie ma już świadomości, ma już 97 lat - uskarża się Tadeusz Rydzyk dla "Naszego Dziennika".

DZISIAJ GRZEJE: 1. Zatrzymani po Marszu Niepodległości zostali zbadani alkomatem. Wynik zatrważa
2. Zakupy dzisiaj zrobimy, jednak nie wszędzie. W sklepach sporo ograniczeń
3. OKO.press: Jarosław Kaczyński pilnuje, czy pod kościołami stoją policjanci

Nie zabrakło też wzmianek o rewolucji cywilizacyjnej. - Ten atak to jest atak na Kościół i na św. Jana Pawła II, bo ci, którzy chcą dokonać rewolucji cywilizacyjnej w świecie i Polsce, nienawidzą także Papieża. On jest cały czas za mocny dla nich. Wymierzone to jest też w dzieci i młodzież - deklarował, po czym uzasadniał swoje stanowisko w dość niespotykany sposób.

Według Tadeusza Rydzyka może chodzić o wymazanie papieża Polaka z pamięci najmłodszych. - Starsi, którzy znali Jana Pawła II, nie uwierzą różnym oszczerstwom na jego temat, ale młode pokolenie nie poznało osobiście Jana Pawła II i inaczej może reagować na te niszczące działania. Chodzi o to, żeby wymazać Jana Pawła II z życia dzieci i młodzieży poprzez tworzenie jego sfałszowanego obrazu - podawał dla "Naszego Dziennika".

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Zmarł chwilę po narodzinach. Lekarze wyjawili przyczynę zgonu noworodka
  2. Ciasto nie bez powodu nazywane "Szczęściem", smakuje jak czysta radość. Wykonanie jest banalnie proste, a efekt przechodzi najśmielsze oczekiwania
  3. 36-latka pozbawiona życia przed szpitalem w Świętokrzyskiem. Przerażająca zbrodnia
  4. Rozpoznajesz tych narodowców? Policja prosi o pomoc
  5. Polacy uciekają z kraju. Olbrzymi wzrost zainteresowania prawdziwym rajem
  6. Ceny PlayStation 5 na polskich serwisach aukcyjnych zwalają z nóg. Nie do uwierzenia

Źródło: [Nasz Dziennik]