Tadeusz Rydzyk. ALEX MARCINKOWSKI/East NewsŹródło: ALEX MARCINKOWSKI/East News
Wszystkie wideo autora Konrad Wrzesiński
Autor Konrad Wrzesiński - 14 Kwietnia 2020

Czy dlatego Rydzyk wciąż prosi o pieniądze? Światło dzienne ujrzały bardzo niewygodne statystyki

Tadeusz Rydzyk w ciągu ostatnich tygodni kilkukrotnie prosił o ofiary, przekonując słuchaczy Radia Maryja o konieczności wzmożenia ofiar pieniężnych wobec obecnej sytuacji epidemiologicznej. Jednym z powodów mogą być opublikowane wyniki słuchalności stacji radiowych w pierwszych kwartale 2020 roku.

W celach kontrastowych przypomnijmy, że jak dotąd ojciec dyrektor nie odniósł się do apeli papieża Franciszka, który zakładając specjalny fundusz kryzysowy, mający wspomóc osoby najsilniej dotkniętych pandemią, prosił instytucje kościelne, by w miarę możliwości wspomogły projekt dowolną kwotą. Dodajmy, że Ojciec Święty sam stał się pierwszym fundatorem wspomnianego funduszu, przekazując na akcję 750 tys. dolarów amerykańskich.

Od redemptorysty po raz kolejny otrzymaliśmy z kolei zapewnienie, że wpłaty są konieczne dla przetrwania założonych przez niego mediów.

Polacy w czasie kwarantanny poszli śladami Włochów, mamy wyjątkowe nagrania. Zastanawia tylko jeden szczegółPolacy w czasie kwarantanny poszli śladami Włochów, mamy wyjątkowe nagrania. Zastanawia tylko jeden szczegółCzytaj dalej

Tadeusz Rydzyk: "Jeszcze bardziej prosimy o pomoc"

"Nasze media istnieją dzięki łasce Pana Boga i odpowiedzialnej pomocy świadomych i ofiarnych katolików i Polaków. Szanowni Państwo, kochana Rodzino Radia Maryja, mimo trudności, z jakimi wszyscy się borykamy, jeszcze bardziej prosimy o pomoc", apelował dyrektor i założyciel Radia Maryja.

"Pamiętajcie o niej zwłaszcza teraz, w tej trudnej sytuacji, pamiętajcie teraz i każdego miesiąca", dodał, jednocześnie zaznaczając, że już przed epidemią stacji ledwie wystarczało "od pierwszego do pierwszego".

DZISIAJ GRZEJE: 1. Wyciągnięto wpis Andrzeja Dudy, o którym wolałby zapomnieć. "Razem z kolegami ponad prawem"
2. Pilna konferencja premiera. Morawiecki powiedział prawdę o stanie polskiej gospodarki

Powodem powyższego mogą być dane wynikające z badania Radio Track Kantar Polska, opracowanego przez portal Wirtualnemedia.pl. Wynika z nich, że rozgłośnia ojca Rydzyka w pierwszym kwartale bieżącego roku zanotowała ogromny spadek słuchalności. Radio Maryja, obok Radia Wawa, osiągnęło jeden z najgorszych regresów. Spadek wyniósł 0.5 pkt. proc., dając wynik końcowy o wartości 1.4 proc.

Dla porównania: pierwsze pod względem słuchania w okresie od stycznia do marca 2020 roku w grupie wiekowej 15-75 lat RMF FM odnotowało udział na poziomie 29.2 proc. Na podium znalazły się również Radio ZET oraz Eska (odpowiednio 12.9 i 7.7 proc.). Wszystkie z trzech czołowych stacji odnotowały wzrost słuchalności.

Tuż poza podium znalazła się Radiowa Trójka z wynikiem 5.3 proc.

Rozgłośnia ojca dyrektora zajęła odległą 14. lokatę.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Dezynfekcja maseczki. Wiele osób zapomina o tych istotnych kwestiach
  2. Morawiecki zapowiedział zmiany w obostrzeniach. Już wiadomo, kiedy rząd je ujawni
  3. Wyciągnięto wpis Andrzeja Dudy, o którym wolałby zapomnieć. "Razem z kolegami ponad prawem"
  4. Zatrważające nagranie samochodu. Auto wyleciało w powietrze, kierowca był nietrzeźwy
  5. Epidemia koronawirusa. Najnowsze tragiczne dane z Polski, w święta zmarło wiele osób
  6. Tragiczna granica pandemii przekroczona, każdy chciał jej uniknąć. Smutna wiadomość ze świata

Źródło: wirtualnemedia.pl