Tadeusz Rydzyk zabrał głos w sprawie epidemii.
Źródło: ALEX MARCINKOWSKI/East News
Wszystkie wideo autora Pamela Obuchowska
Autor Pamela Obuchowska - 13 Marca 2020

Porażające słowa o. Rydzyka o sytuacji związanej z wirusem. Posumował krótko

Tadeusz Rydzyk zabrał głos w sprawie epidemii, z którą od tygodnia zmaga się nasz kraj, a z dnia na dzień sytuacja robi się coraz poważniejsza. Kontrowersyjny duchowny poruszył kwestię zachowania bezpieczeństwa. Podsumował sytuację krótko i w typowym dla siebie stylu.

Znany polski duchowny o. Tadeusz Rydzyk wypowiedział się w sprawie epidemii groźnego wirusa, z którą obecnie mamy do czynienia. W Radiu Maryja apeluje o rozwagę, modlitwę i stosowanie się do zaleceń rządu i służb oraz pozostawanie w domach, jednocześnie nie mówiąc nic o nieprzychodzeniu do kościoła. Mało tego, jego wypowiedź można zinterpretować, jakby uważał, że to jest wciąż wskazane i słuszne.

Maturzyści mają się czego obawiać? Minister odpowiedział na pogłoski, jest oficjalny komunikatMaturzyści mają się czego obawiać? Minister odpowiedział na pogłoski, jest oficjalny komunikatCzytaj dalej

Tadeusz Rydzyk zabrał głos w sprawie epidemii. "Nie może być tu żadnych spryciarzy i cwaniactwa"

Redemptorysta podkreśla, że wszystko jest teraz w rękach Boga i należy mu ufać i nie kompikować mu sprawy, mówi także o "spryciarzach i cwaniactwie" - cokolwiek mając na myśli.

Jednak, jak można sądzić, chodzi o kwestie bezpieczeństwa. W tym celu podejmowany jest także stale wątek zamykania kościołów i odwoływania mszy, na co, jak można się domyślać, duchowny się nie godzi. Wszystko może zostać zamknięte, jednak nie kościoły?

- Nasza modlitwa wypływa z wiary. Ufamy Panu Bogu, ale nie komplikujmy mu sytuacji przez nierozumne zachowanie. Nie może być tu żadnych spryciarzy i cwaniactwa. Bardzo o to prosimy - podkreślił Rydzyk.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Ważny apel Morawieckiego. Chodzi o kwarantannę oraz zamknięcie sklepów i miast
2. Trzaskowski: nie ma informacji o zamknięciu Warszawy

Temat zamykania świątyń i odwoływania mszy nie został podjęty przez duchownego, zaznaczył jedynie, by "zachowywać odległość w kościele". Wniosek z tego jest prosty, do kościoła według Rydzyka nadal można chodzić, a tylko należy zachować większą ostrożność i odległość od siebie. Redemptorysta dodał także, że "trzeba słuchać tych, którzy znają się na tych sprawach i chcą nam pomóc, żebyśmy z tego jak najszybciej wyszli".

ZOBACZ TAKŻE:

  1. To koniec sezonu skoków narciarskich? Kamil Stoch może skorzystać na odwołaniu zawodów
  2. "Najgorsze dopiero przed nami". Fatalne wieści szefa Narodowego Instytutu Zdrowia USA
  3. Na co cierpiała kobieta, która zmarła przez wirusa? Informacje o grupach ryzyka
  4. Co się dzieje w Senacie? "Jeśli wynik będzie dodatni, czeka nas kwarantanna"
  5. Polscy naukowcy z UJ już opracowują ultraszybki test diagnostyczny: "Zrobimy wszystko". Przełom nadchodzi?
  6. Zamykają sklepy i punkty usługowe. Rząd podjął decyzję, sytuacja we Włoszech coraz gorsza