tadeusz rydzyk. East News/MARCIN GADOMSKIŹródło: East News/MARCIN GADOMSKI
Wszystkie wideo autora Weronika Szatkowska
Autor Weronika Szatkowska - 12 Kwietnia 2020

O. Rydzyk zdemaskowany. "Elektorat radiomaryjny jest bardzo lojalny, ale jest go coraz mniej"

Tadeusz Rydzyk to jedna z najbardziej kontrowersyjnych postaci w polskim Kościele. Choć jest redemptorystą, to pełni ważną funkcję wśród katolików i księży. Rozpoznawalność dały mu, m.in. Telewizja Trwam i Radio Maryja. Przed świętami media obiegła informacja o zwolnieniu jednej z ważniejszych postaci, felietonisty Mirosława Piotrowskiego. Okazało się, że postanowił bliżej przyjrzeć się całej działalności i podzielić wnioskami.

Dodatkowo, na łamach warszawa.wyborcza.pl, znany politolog z Uniwersytetu Mikołaja Kopernika, dr Wojciech Peszyński wypowiedział się na temat całej działalności o. Rydzyka.

Największy bank w Polsce ostrzega klientów. Pieniądze znikają z kontNajwiększy bank w Polsce ostrzega klientów. Pieniądze znikają z kontCzytaj dalej

Tadeusz Rydzyk obawia się o przyszłość?

Zacznijmy od postaci Mirosława Piotrowskiego. Były europoseł, polski historyk, nauczyciel akademicki i polityk, doktor habilitowany nauk humanistycznych na stałe był związany z Radiem Maryja oraz Telewizją Trwam. Jakiś czas temu do sieci trafił filmik, gdzie u źródła dowiadujemy się, jak wyglądało rozstanie z mediami o. Rydzyka. Treść nagrania jest jednocześnie niepokojąca, ale i zatrważająca. Dlaczego? Bo nagle z grzecznego i ułożonego wykładowcy, zmienia się w stanowczego, lekko ironicznego i zbulwersowanego do granic możliwości pracownika, który nagle stracił stałe zlecenie.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Wiceminister zdrowia zapowiada zaostrzenie zasad bezpieczeństwa. Życie seniorów diametralnie się zmieni, chodzi o DPS-y
2. Do której będą otwarte sklepy w Wielką Sobotę? Godziny otwarcia marketów 

- Na początku tygodnia zostałem poinformowany, że moje felietony, które przedstawiałem co tydzień w niedzielę w Telewizji Trwam i Radiu Maryja zostają zawieszone. Dzwoniący do mnie w tej sprawie ojciec redemptorysta, którego notabene od lat znam i bardzo lubię, w uzasadnieniu użył pięknej formy oznajmująco-pytającej: "Przecież pan profesor rozumie". 

Specjalnie dla "Gazety Wyborczej", wypowiedział się znany i lubiany politolog z Uniwersytetu Mikołaja Kopernika, dr Wojciech Peszyński. Wyjaśnił opinii publicznej, co właściwie rozgrywa się obecnie za kulisami mediów o. Rydzyka. Jak widać, kierunek trochę się zmienił, a redemptorysta może mieć powody do niepokoju.

- Ojciec Rydzyk nie wiąże swojego interesu politycznego z kandydatami, którzy nie mają szans na wygraną. Dzisiaj PiS jest potrzebny zdecydowanie bardziej Rydzykowi niż Rydzyk PiS-owi. Elektorat radiomaryjny jest bardzo lojalny, ale jest go coraz mniej. (...) Oczywiście, radio mogłoby urwać partii Kaczyńskiego kilka procent, ale Rydzykowi konflikt z prezesem PiS-u się zwyczajnie nie opłaca - mówił ekspert na warszawa.wyborcza.pl. 

Czy koniec imperium o. Rydzyka jest bliski?

ZOBACZ TAKŻE:

  1. RP: Polacy wymyślili lek na koronawirusa
  2. Sąsiad Polski zamyka sklepy. Otwarte stacje benzynowe, ale obsłużą tylko wybranych
  3. Zrozpaczony ojciec zgodził się na przeszczep organów zmarłego syna. Pewnego dnia otrzymał paczkę z niespodziewanym prezentem
  4. Ksiądz wpadł na genialny pomysł, jak obejść rządowe nakazy. Ma już kabriolet
  5. Olejnik zwróciła się do Kaczyńskiego. Dotkliwe słowa o bracie
  6. Bardzo ważne słowa szefa WHO. Chodzi o znoszenie ograniczeń i restrykcji