Tadeusz Rydzyk to jeden z najpopularniejszych, a zarazem najbardziej kontrowersyjnych duchownych w Polsce. Czym zaskoczył tym razem?. ALEX MARCINKOWSKI/East NewsŹródło: ALEX MARCINKOWSKI/East News
Wszystkie wideo autora Pamela Obuchowska
Autor Pamela Obuchowska - 11 Kwietnia 2020

Co dzieje się u Rydzyka na zakrystii? Dziwne ogłoszenie Radia Maryja

Tadeusz Rydzyk to jeden z najpopularniejszych, a zarazem najbardziej kontrowersyjnych duchownych w Polsce. Co jakiś czas zaskakuje swoimi wypowiedziami, poglądami i pomysłami. Teraz pojawiło się bardzo dziwne ogłoszenie parafialne, jakie mogą usłyszeć wierni w słynnym kościele toruńskiego redemptorysty, czyli w Sanktuarium Najświętszej Maryi Panny Gwiazdy Nowej Ewangelizacji i św. Jana Pawła II w Toruniu. Dotyczy bowiem wyborów prezydenckich.

Super Express dotarł do bardzo dziwnego ogłoszenia parafialnego, jakie jest serwowane wiernym kościoła o. Rydzyka w Toruniu.

Nieznane dotąd zdjęcia Elżbiety Jaworowicz ujrzały światło dzienne. Będziecie zaskoczeniNieznane dotąd zdjęcia Elżbiety Jaworowicz ujrzały światło dzienne. Będziecie zaskoczeniCzytaj dalej

Tadeusz Rydzyk potrafi zaskakiwać. Tym razem chodzi o dziwne ogłoszenie parafialne

Jak informuje SE, ostatniej niedzieli pośród zwykłych ogłoszeń parafialnych, pojawiło się też takie, które przykuwa szczególną uwagę. Brzmi ono co najmniej zaskakująco, a nawet szokuje.

"Zbliżają się wybory prezydenckie w naszej Ojczyźnie. Podobnie jak podczas wyborów parlamentarnych pragniemy poprzez post i modlitwę wyprosić prezydenta szanującego i zachowującego wartości chrześcijańskie" - można usłyszeć i przeczytać w początku treści ogłoszenia.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Przełom w walce z epidemią. Wszystko dzięki pracy polskich naukowców
2. Do której będą otwarte sklepy w Wielką Sobotę? Godziny otwarcia marketów

Dalsza jego część dotyczy pewnych wyrzeczeń, które wydają się wręcz drakońskie: "Dlatego zachęcamy do podjęcia jednego (lub więcej) dnia postu o chlebie i wodzie, udziału we Mszy św. i modlitwy za Polaków, aby dokonali dobrego, przemyślanego wyboru".

Wierni, którzy są chętni do podjęcia tego wyzwania, zachęcani są do zgłaszania się do zakrystii kościoła o. Rydzyka. Zauważyć jednak należy, że nie jest powiedziane wprost, na kogo należy głosować w wyborach. Czyżby oznaczało to, że Andrzej Duda wcale nie może być całkowicie pewny poparcia ze strony toruńskiego redemptorysty i jego zwolenników?

Chcielibyście wpaść na zakrystię o. Rydzyka i zobaczyć, co się tam dzieje?

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Jest prosty sposób na ograniczenie ryzyka zarażenia bliskich w Wielkanoc. Wiele osób o nim zapomina
  2. Sąsiad Polski zamyka sklepy. Otwarte stacje benzynowe, ale obsłużą tylko wybranych
  3. Kamil Durczok znowu prowokuje. Złamał zakaz i się pochwalił
  4. Ksiądz wpadł na genialny pomysł, jak obejść rządowe nakazy. Ma już kabriolet
  5. Olejnik zwróciła się do Kaczyńskiego. Dotkliwe słowa o bracie
  6. Bardzo ważne słowa szefa WHO. Chodzi o znoszenie ograniczeń i restrykcji

Źródło: Super Express