Tadeusz Rydzyk gościł na swojej antenie Jarosława Kaczyńskiego.. twitter/Radio MaryjaŹródło: twitter/Radio Maryja
Wszystkie wideo autora Konrad Wrzesiński
Autor Konrad Wrzesiński - 10 Lipca 2020

Do studia Rydzyka w programie na żywo zadzwoniła kobieta. Niespodziewana odpowiedź Kaczyńskiego, miał do niej prośbę

Tadeusz Rydzyk gościł na swojej antenie Jarosława Kaczyńskiego. Rozmowa z prezesem PiS nie dotoczyła bynajmniej głównie spraw wiary, a nadchodzącej drugiej tury wyborów prezydenckich. Nie zabrakło nawiązań do LGBT, Rafała Trzaskowskiego czy "cywilizacji śmierci". W pewnym momencie do studia zadzwoniła słuchaczka, prosząc o pomoc szefa Prawa i Sprawiedliwości.

Jarosław Kaczyński był gościem emitowanego w mediach Tadeusza Rydzyka programu "Rozmowy niedokończone". Spotkanie rozpoczął sam założyciel Radia Maryja. – Siły życzę, Alleluja i do przodu. Jak ktoś jest katolikiem, to wie na kogo głosować, na pewno nie na tych, co rodzinę lekceważą. Podziwiam pana prezesa, ma kondycję. Pan prezes stworzył coś takiego, co ma wpływ na wszystkich – przekonywał redemptorysta, cytowany przez Wirtualną Polskę.

Tadeusz Rydzyk powinien przejść na emeryturę i zniknąć z życia społecznego? Są wyniki przełomowej sondyTadeusz Rydzyk powinien przejść na emeryturę i zniknąć z życia społecznego? Są wyniki przełomowej sondyCzytaj dalej

Tadeusz Rydzyk: "Oni są tacy dzielni"

W dalszej części Rydzyk straszył słuchaczy "antycywilizacją" oraz "cywilizacją śmierci", apelując, by ludzie "nie dali się zwieść". Cytowany przez WP zakonnik przeszedł kolejno do chwalenia swoich gości. Obok Kaczyńskiego u redemptorysty gościli również Mariusz Błaszczak i Joachim Brudziński. – Oni są tacy dzielni, szkoda, że nie widzicie tych wszystkich gości – rozpływał się ojciec dyrektor.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Zaskakujące informacje tuż przed drugą turą wyborów, chodzi o Wiadomości TVP. Jest ważny haczyk
2. Koronawirus na pogrzebie legendy Zakopanego. W uroczystości brało udział setki osób. Skala dramatu może być porażająca

Następnie do głosu doszedł Jarosław Kaczyński, który apelował do osób starszych, by ci tłumnie ruszyli do urn 12 lipca. Prezes PiS po raz kolejny zaznaczył, że wybór Rafała Trzaskowskiego mógłby grozić "wykolejniem kraju", jednocześnie wychwalając, rzecz jasna, Andrzeja Dudę. Nie zabrakło i straszenia tzw. elitami. – Te elity są zdemoralizowane, ale mają ogromne wpływy. Chcą nad tym społeczeństwem panować – straszył polityk.

W pewnym momencie na antenę dodzwoniła się jedna ze słuchaczek, która prosiła o pomoc w sprawie opieki nad dzieckiem, o którą walczy ze swoim byłym mężem, niebędącym katolikiem. Jak zaznaczyła, niemal przed rokiem napisała list w tej sprawie do Jarosława Kaczyńskiego, do dziś nie doczekując się odpowiedzi. W efekcie prezes PiS poprosił kobietę o telefon do swojego biura, zapewniając o przyjrzeniu się sprawie.

– Pan, który odbierze telefon, to świetny młody człowiek, nazywa się Michał Moskal. Sprawdzimy, co się dzieje z tym listem, zobaczymy, dlaczego nie było odpowiedzi. To, co mogę uczynić, będę się starał. Muszę jednak znać wszystkie okoliczności. Nie wykluczam, że ocena naszego prawnika była taka, że w tej sprawie nie da się nic zrobić – mówił Kaczyński w mediach ojca Tadeusza Rydzyka, którego wypowiedź przytacza wp.pl.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. 80 złotych i L4 w kilka minut. W internecie kwitnie handel zwolnieniami chorobowymi na żądanie
  2. Zawaliła się klatka schodowa kamienicy na Pradze-Północ
  3. Pies uratował mieszkańców całego domu jednorodzinnego w Nowej Soli. Niezwykła historia
  4. Agata Duda pojawia się w amerykańskim spocie. O co chodzi?
  5. TVP odpowiedziało na zarzuty czytania z promptera przez Andrzeja Dudę podczas debaty prezydenckiej. Będziecie zdumieni
  6. Niesamowite nagranie. Największa w historii chmura pyłu z Sahary przemierza świat

Źródło: wp.pl / radiomaryja.pl / twitter