Tadeusz Rydzyk. MARCIN GADOMSKI/East NewsŹródło: MARCIN GADOMSKI/East News
Wszystkie wideo autora Konrad Wrzesiński
Autor Konrad Wrzesiński - 9 Kwietnia 2020

Rydzyk bez skrupułów wydał kolejny apel. Radio Maryja upomina się o dodatkowe pieniądze z naszych kieszeni

Tadeusz Rydzyk po raz kolejny postanowił przekonać słuchaczy Radia Maryja o konieczności wzmożenia ofiar pieniężnych wobec epidemii. "Mimo trudności, z jakimi wszyscy się borykamy, jeszcze bardziej prosimy o pomoc", zaapelował założyciel rozgłośni. W tekście, który opublikowano na stronie internetowej jego medium, nie zabrakło także próśb skierowanych do rządu.

Dla kontrastu warto wspomnieć, że przed dwoma dniami z Watykanu napłynęła wiadomość o specjalnym, założonym przez papieża Franciszka funduszu kryzysowym. Ojciec Święty nie tylko uruchomił akcję pomocy wspólnotom oraz osobom najmocniej dotkniętych pandemią, ale sam stał się pierwszym fundatorem wspomnianego funduszu. Franciszek zdecydował się dokonać wpłaty w wysokości 750 tys. dolarów. Papież zaapelował również do instytucji kościelnych, by w miarę możliwości wspomogły projekt i wpłaciły dowolną kwotę na fundusz za pośrednictwem Papieskich Dzieł Misyjnych w danym kraju.

Ojciec dyrektor po raz kolejny prosi tymczasem o wpłaty konieczne do przetrwania założonych przez niego mediów.

Ujawniono najważniejszy punkt dzisiejszej konferencji Szumowskiego i Morawieckiego. Będą kolejne “rekomendacje”Ujawniono najważniejszy punkt dzisiejszej konferencji Szumowskiego i Morawieckiego. Będą kolejne “rekomendacje”Czytaj dalej

Tadeusz Rydzyk: Już przed epidemią ledwie wystarczało od pierwszego do pierwszego

"Nasze media istnieją dzięki łasce Pana Boga i odpowiedzialnej pomocy świadomych i ofiarnych katolików i Polaków. Szanowni Państwo, kochana Rodzino Radia Maryja, mimo trudności, z jakimi wszyscy się borykamy, jeszcze bardziej prosimy o pomoc", przekazał redemptorysta.

"Pamiętajcie o niej zwłaszcza teraz, w tej trudnej sytuacji, pamiętajcie teraz i każdego miesiąca", dodał założyciel radia. Jednocześnie zaznaczył, że już przed pandemią "ofiary przy bardzo oszczędnym gospodarowaniu starczyły skromnie od pierwszego do pierwszego".

DZISIAJ GRZEJE: 1. Fakt: senator PiS przyłapany na gorącym uczynku. Miał złamać zakaz, wszystkiego się wyparł
2. Do której będą otwarte sklepy w Wielką Sobotę? Godziny otwarcia marketów

Apel zakonnika w interesujący sposób uzasadnił na antenie TV Trwam Szczepan Wójcik, prezes Instytutu Gospodarki Rolnej. "Albo chcemy obudzić się w świecie lewicowym, gdzie eutanazja jest czymś powszechnym, aborcja jest czymś powszechnym, gdzie tak naprawdę nie ma wartości lub są tylko antywartości, albo chcemy obudzić się w świecie, który jest dla nas istotny, gdzie szanuje się życie, szanuje się ludzi starszych, szanuje się prawdę", przekazał.

Na stronie Radia Maryja odnajdziemy również prośby o wsparcie pozostałych mediów ojca Rydzyka, w tym m.in. "Naszego Dziennika". Jak czytamy, okres epidemii to niezwykle trudny czas, "zwłaszcza dla mediów katolickich". "Dlatego na pewno wsparcie czytelników, w postaci codziennego nabywania albo założenia prenumeraty u listonosza, jest dla nas bardzo istotne", przekonywał prezes spółki SPES, wydawcy dziennika, Marcin Nowina Konopka.

Z apelu nie wyłączono również rządu. Cytowana medioznawczyni prof. Hanna Karp zwróciła uwagę, że część państw, w tym m.in. Niemcy, wprowadziła programy wsparcia dla mediów. "Tam już od dawna prasa informacyjna cieszy się różnego rodzaju subwencjami bezpośrednimi i pośrednimi rządowymi". 

"Czy rząd przyjrzy się sytuacji mediów katolickich i uwzględni pomoc w tym sektorze? Warto przypomnieć, że media te docierają do kilku milionów Polaków i są dla nich potrzebnym, krzepiącym, ale i informującym głosem", przekonuje na zakończenie autor tekstu, który można odnaleźć na stronie radiomaryja.pl.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. RP: Polacy wymyślili lek na koronawirusa
  2. Brak jednego elementu przy domu może cię kosztować 10 tys. złotych. Przepisy nabrały nowego wymiaru
  3. Popularny ksiądz ujawnił nieprzyjemne fakty z przeszłości Kaczyńskiego. Niespodziewany atak duchownego
  4. Dziennikarze TVP zignorowali zalecenia władz, aby nagrać “śmieszny” filmik? Do sieci trafiło nagranie
  5. 2-latek z Chodzieży stał się ofiarą przemocy fizycznej. Tragiczny los zgotowali mu rodzice
  6. "Zakazane miasto" leży zaraz za granicą Polski. Przez pół wieku wywoływało lęk

Źródło: radiomaryja.pl