Tadeusz Rydzyk na antenie TV Trwam przedstawił apel w sprawie wyborów prezydenckich.. Radio Maryja/ScreenŹródło: Radio Maryja/Screen
Wszystkie wideo autora Alan Wysocki
Autor Alan Wysocki - 8 Lipca 2020

Tadeusz Rydzyk nie zna granic, wszystko się nagrało. "Innych przyprowadzić, aby zagłosować, jak najlepiej dla ewangelii i świata"

Tadeusz Rydzyk ponownie zabrał głos na antenie TV Trwam. Toruński redemptorysta postanowił zaapelować do katolików w sprawie II tury wyborów prezydenckich. Kapłan prosi o głosowanie dla ewangelii. Zaskakująca słowa biją rekordy popularności w mediach społecznościowych.

Kościół katolicki budzi ogromne i skrajne emocje w naszym kraju. Wielu Polaków zarzuca związkowi wyznaniowemu angażowanie się w tegoroczną kampanię prezydencką. Nie od dziś słyszymy doniesienia w sprawie plakatów Andrzeja Dudy, wieszanych na kościelnych płotach. Tym razem swój komentarz do bieżących wydarzeń politycznych przedstawił Tadeusz Rydzyk. Kapłan wskazał, jak najlepiej zagłosować dla zbawienia człowieka i Polski.

Naprawdę? Sztab Andrzeja Dudy opublikował w sieci skandaliczną grę. Rafał Trzaskowski jako główna postać z tragicznym finałemNaprawdę? Sztab Andrzeja Dudy opublikował w sieci skandaliczną grę. Rafał Trzaskowski jako główna postać z tragicznym finałemCzytaj dalej

Tadeusz Rydzyk radzi, jak głosować w II turze wyborów prezydenckich

- Źle by było gdybyśmy nie poszli na wybory i dobrze zagłosowali. A jeszcze innych przyprowadzić, żeby jak najlepiej zagłosować dla ewangelii, dla zbawienia człowieka, dla dobra duchowego Polski a przez Polaków świata - wskazywał Tadeusz Rydzyk na antenie TV Trwam.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Okropny gest, wulgarne słowa wobec osoby ze środowiska LGBT. Na pomoc rzucili się obcy ludzie
2. Tragiczny skutek żywiołu, 18 osób nie żyje. Zdjęcia z Japonii wywołują łzy w oczach

Tadeusz Rydzyk od lat budzi niemałe kontrowersje w naszym kraju. Nie jest to jednak pierwszy przypadek angażowania się hierarchów kościelnych w przebieg kampanii. W ostatnich dniach swój apel wystosował też arcybiskup Marek Jędraszewski. PAP wskazał, że prosił on, aby głosować na kandydata "którego polityczny program jest bliski nauce społecznej Kościoła ze względu na obronę fundamentalnej wartości życia oraz tradycyjnie pojmowaną instytucję małżeństwa i rodziny, a także troskę o zagwarantowanie rodzicom prawa do wychowywanie ich dzieci".

Na umieszczonym zdjęciu wyróżniającym widzimy ujęcie z występu Tadeusza Rydzyka w TV Tram transmitowanego na YouTube przez Radio Maryja 4 lipca.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Poczta Polska pozwana. Zarzuca się jej nielegalne przetwarzanie danych osobowych
  2. Armagedon nad Zegrzem, miasto wysyła ostrzeżenie. Tłumy ludzi ruszyły nad wodę, trudno jest wyjechać
  3. Jolanta Kwaśniewska po raz pierwszy publicznie poparła jednego z kandydatów na prezydenta. Powiedziała coś, co zaskoczyło wszystkich
  4. Kardynał Stefan Wyszyński wolałby to ukryć? Lokalna społeczność wspomina, jak targał dziewczęta za włosy i wiele innych
  5. Danuta Holecka chciałaby zapomnieć o nagraniu sprzed lat. Jej ukochane dziecko wołało o pomoc
  6. Ufo nad Japonią? Rząd kraju nie ma pojęcia czym jest tajemniczy obiekt

Źródło: [PAP/TV Trwam]

Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj wtv.pl na: Google News