Tadeusz Rydzyk gościł w swoich mediach biskupa Ignacego Deca, który wyraźnie poparł kandydaturę Andrzeja Dudy.. (zdj. il.) ALEX MARCINOWSKI/East NewsŹródło: (zdj. il.) ALEX MARCINOWSKI/East News
Wszystkie wideo autora Konrad Wrzesiński
Autor Konrad Wrzesiński - 7 Lipca 2020

U Tadeusza Rydzyka już się nie patyczkują. Biskup wprost o wyborach

Tadeusz Rydzyk gościł w swoich mediach biskupa Ignacego Deca. Przewodniczący Rady ds. Apostolstwa Świeckich KEP udzielił wywiadu "Naszemu Dziennikowi", w którym wyraźnie poparł kandydaturę Andrzeja Dudy. "Katolicy nie mogą wspierać takich kandydatów, którzy są za przedefiniowaniem instytucji małżeństwa", przekonywał biskup.

– Każdy obywatel jest odpowiedzialny za Ojczyznę, winien uczestniczyć w sprawach publicznych, a zatem udział w wyborach to nasz obowiązek. Wynika on z odpowiedzialności za dobro wspólne. Jednocześnie katolik, dokonując wyboru, powinien zawsze pamiętać, że każda nasza decyzja ma moralny wymiar. Może być dobra albo zła. Ta wyborcza także – przekonuje w mediach ojca Tadeusza Rydzyka ks. bp Ignacy Dec.

Mało kto zauważył. Trzaskowski podczas debaty nagle przerwał i zerwał się do dziennikarkiMało kto zauważył. Trzaskowski podczas debaty nagle przerwał i zerwał się do dziennikarkiCzytaj dalej

Tadeusz Rydzyk po raz kolejny agituje

Przewodniczący Rady ds. Apostolstwa Świeckich KEP zwraca uwagę, że "katolik powinien głosować na kandydata, który hierarchię wyznawanych wartości opiera na Dekalogu i Ewangelii". Z tą tezą można by się jeszcze niejako zgodzić. Następnie media ojca dyrektora przechodzą jednak do jawnej agitacji wyborczej, nie kryjąc się ze swoimi sympatiami politycznymi.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Ksiądz Natanek znów odleciał, chce zbierać po 10 zł za brak krawata. "Jest tu któraś pani w portkach?" - śmiejąc się, zapytał podczas kazania
2. 50 osób nie żyje, kilkanaście zaginionych, a może być gorzej. Wiadomość ze świata poraża

"Dotychczasowa działalność prezydenta Warszawy Rafała Trzaskowskiego i poglądy środowiska politycznego, które reprezentuje, stawia go w poważnym konflikcie z nauczaniem Kościoła, chodzi przede wszystkim o promowanie LGBT, wspieranie procedury in vitro czy opowiadanie się za demoralizującą edukacją seksualną w szkołach", czytamy na oficjalnej stronie internetowej założonego przez Rydzyka Radia Maryja.

Kolejno wspomniano, rzecz jasna, podpisanie karty LGBT przez Trzaskowskiego, zadeklarowanie chęci zostania pierwszym prezydentem, który udzieliłby ślubu osobom tej samej płci, a także wprowadzenia "demoralizującej edukacji seksualnej", zgodnej ze standardami WHO. "Prezydent Warszawy objął patronatem i wziął udział w tzw. paradzie równości, promującej zachowania sprzeczne z moralnością chrześcijańską i Biblią", twierdzą media redemptorysty.

– Katolicy nie mogą wspierać takich kandydatów, którzy są za przedefiniowaniem instytucji małżeństwa czy podejmują działania ograniczające prawa rodziców w zakresie odpowiedzialności za wychowanie dzieci zgodnie ze swoimi przekonaniami – dodaje tymczasem biskup Dec. I dalej: – Nigdy nie może być zgody katolika na relatywizm moralny.

W dalszej części artykułu opublikowanego na portalu radiomaryja.pl oceniono, że "promocja ruchów LGBT nie służy dobru, niszczy rodzinę". Cytowany prof. Mieczysław Guzewicz, konsultor Rady Episkopatu Polski ds. Rodziny, stwierdza: "Ma to swoje korzenie w neolewicy, której główne założenia to: usunięcie religii ze szkół, aborcja bez ograniczeń, obowiązkowa permisywna edukacja seksualna, legalizacja związków homoseksualnych, nawet z możliwością adopcji dzieci". Kolejno dodaje (jednocześnie strasząc), że to na tym ma polegać proponowana przez kandydata Koalicji Obywatelskiej "europejskość".

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Ponad tysiąc złotych dodatku dla polskich matek - świadczenie dla kobiet, które poświęciły się rodzinie. Jak je otrzymać?
  2. Porażające doniesienia. Kolejny kierowca pod wpływem substancji rozbił autobus w Warszawie
  3. Wrzuciła niemowlę do wody, wszystko się nagrało. W sieci zawrzało, internauci oburzeni zachowaniem kobiety
  4. Policja rusza na kontrole. Już ponad 13 tys mandatów, mogą złapać każdego
  5. Zobaczył siebie w Wiadomościach TVP. "Nawet nie znają mojego miejsca pracy"
  6. 11-latka wydała ponad 22 tysiące złotych na płatności w grze. Ojciec jest w szoku

Źródło: radiomaryja.pl