tadeusz rydzyk. YouTube / Zbyszek GŹródło: YouTube / Zbyszek G
Wszystkie wideo autora Weronika Szatkowska
Autor Weronika Szatkowska - 6 Marca 2020

Austriackie gadanie o Radiu Maryja. Tadeusz Rydzyk znowu odpłynął

Tadeusz Rydzyk budzi wiele kontrowersji nie tylko swoją działalnością, ale również roszczeniową postawą wobec wiernych telewidzów i radiosłuchaczy. Niejednokrotnie nawoływał wprost do wpłacania pieniędzy na rozgłośnię i telewizję. Tym razem wraca pamięcią do wyjazdu w Alpy. Ponoć tam natchniony zaczął rozprawiać na temat pomysłu założenia biznesu, jakim jest Radio Maryja i TV Trwam.

Nie widać końca niedorzeczności. - Panie Jezu, czy ja mam dobrze w głowie? Czy nie dzieje mi się coś, bo takie marzenia... - relacjonował Rydzyk podczas spotkania.

Ksiądz z Podhala wykorzystał dziewięcioro małych dzieci. Nosi sutannę i czuje się bezkarnyKsiądz z Podhala wykorzystał dziewięcioro małych dzieci. Nosi sutannę i czuje się bezkarnyCzytaj dalej

Tadeusz Rydzyk znowu pisze bajki

O. Rydzyk w miniony weekend na specjalnie zorganizowanej konferencji "Perspektywy dla polskiego rolnictwa", postanowił opowiedzieć o natchnieniu przez modlitwę do założenia rozgłośni radiowej Radio Maryja i telewizji TV Trwam. Warto wspomnieć, że duchowny bierze pieniądze nawet na internetową spowiedź i wszędzie węszy interes. Dla wielu prawdziwie wierzących osób może być to nonsens i obraza ich wiary. 

DZISIAJ GRZEJE: 1. WP: Agata Duda wywierała presję na mężu. Domagała się zmian w TVP
2. Tragedia w Wołominie: dwulatek był chory, przyjmował antybiotyki. Babcia wezwała pomoc, chłopiec nie żyje

Warto dodać, że w Wyższej Szkole Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu nie zabrakło polityków partii rządzącej, bo jakżeby inaczej? Jak podaje Onet, pojawili się kolejno wiceprzewodniczący toruńskiej rady miasta Adrian Mól, była parlamentarzystka Prawa i Sprawiedliwości Anna Sobecka, posłanki PiS z regionu Ewa Kozanecka i Anna Gembicka, wojewoda kujawsko-pomorski Mikołaj Bogdanowicz, komisarz Unii Europejskiej do spraw rolnictwa Janusz Wojciechowski.

- Modliłem się, jak mi to przyszło. Często wchodziłem do takiego małego kościółka w Alpach i sam na sam mówię "Panie Jezu, czy ja mam dobrze w głowie? Czy nie dzieje mi się coś, bo takie marzenia... To był 1989 rok. Jak? Z czym? Nic nie mam. Nic. Dokładnie nic. Daj mi znak. Jak to? . No i patrząc na to, co się tam dzieje, na tę bogatą Europę, widziałem takie bilbordy "używaj, używaj, używaj" i "konsumuj" - opowiadał redemptorysta. 

- Wtedy szukałem pomocy. Jechałem do biskupów różnych, do bogatego materialnie Kościoła niemieckiego, do Szwajcarii, do Austrii. I w Austrii mi jeden biskup mówi: "Ojcze, róbcie to! My czekamy na pomoc z Polski" - dodał.

Jak myślicie, czy Jezus Chrystus jest dumny z postępowania o. Rydzyka? Czy popierałby wszystkie jego działania, szczególnie jeśli mowa o zbiórkach pieniędzy i imperium w Toruniu?

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Robert Lewandowski podzielił się wzruszającym zdjęciem z córką. Mała Klara rośnie jak na drożdżach (FOTO)
  2. Dziś uważaj za kółkiem. Policja wlepi mandat na 500 zł, a nawet odbierze prawko
  3. Kontrolerzy mogą niebawem zapukać do twoich drzwi. Jest na nich sposób
  4. U Rydzyka biorą się za youtuberów. Niespodziewane słowa
  5. Jolanta i Piotr marzyli o ślubie. Sąd był nieubłagany
  6. Pociąg w Warszawie pilnie zatrzymany. Nieoficjalnie: mogło chodzić o zakażenie chorobą, na miejscu służby